2009 nisan anneleri bebeğinizin gelişimi

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve eftelyasu tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : eftelyasu
  1. eftelyasu

eftelyasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhabalar ben 15 nisan 2009 tarihinde 36 haftalık doğum yaptım bebeğim şu anda başını tam anlamıyla tutamıyor tutuyor havaya kaldırıyor ancak bir süre sonra bir bakıyorum öne eğmiş birde basmaya tam anlamıyla başlamadı bastırmaya çalışıyorum hemen dizlerini çöküyor yorulıuyor gibi doktora götürdüm çocuk doktoru d vitamini takviyesi ve kalsiyum takviyesi verdi bol bol güneşe çıkar dedi sizlerin bebeği hangi durumda yardımcı olurmusunuz

2. 10 Ağustos 2009
  3. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ege ayaklarını basıyor ama bir süre sonra oda kendini salıyor,yoruluyor.
    yüzüstü yatarken kafasını da bir süre kaldırıyor,ama onuda uzun süreli yapamıyor.

4. 10 Ağustos 2009
  5. EDAAAA

EDAAAA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktorunuzun dedikleri doğru.mutlaka akviye yapın ve güneşe çıkarın
    oğuz ayaklarının üzerine kuvvetli ve uzun süreli basabiliyor.polivit kulan dedi doktorum çok önceden. yaşına kadar kulanmalıymış.bu aralar hep dışardayız güneş alıyor diye vermiyorum.boynunu çok rahat tutuyor ve başı devamlı kalkık.kemik yapısı önemli

6. 13 Ağustos 2009
  7. nesoc

nesoc Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlumda 14 nisan doğumlu. Şuanda başını tam tutabiliyor. Beni ve babasını tanıyor bizi görünce gülümsüyor. Kendi kendine bıraktığımızda da sesler çıkartıyor.
    Kızlar sizin bebeklerde de salya akıntısı varmı ? Bi de Kayra 'nın parmakları hatta tüm eli ağzında. Sizin bebeklerde de mi öyle ?
    Ben D vitaminine devam ediyorum siz ?

8. 13 Ağustos 2009
  9. tugbis

tugbis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benım erenim de 26 nisan dogumlu. aynı kayra gıbı erende bizi tanıyor hemen gulmeye baslıyor. ellerı hep agzında. kafasını dık tutbılıyor kendı kendıne sesler cıkırtıyor karsılıklı aguuu uuuuu aaaa huuuu gıbı sesler cıkartıyoruz.ayakları ustune basabılıyor ve adım atmaya calısıyor.( burda maşallah deyin kızlar ) D vitamınıne devam ediyoruz bizde.

10. 13 Ağustos 2009
  11. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    biizimkide 18 nisan doğumlu başını tutuyo hatta oturur pozisyonundayken başını ve vücudunu öne doğru kaldırıyo yüz üstü koyunca ellerinin üstünde durabiliyo bizimkide ayaklarının üstüne basabiliyo ve adım atıyo ilk yaptığında çok şaşırmıştım kendini aynada görünce yüksek sesle konuşuyo kahkaha atıyo ve çığlıklar atıyo beni tanıyo herkesle başka bnmle başka konuşuyo bizimkininde eller hep ağızda bende d vitaminine devm ediorm ve 1,5 yaşına kdr verilecekmiş

12. 13 Ağustos 2009
  13. jeandark

jeandark elleyi minik minik Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında düzeltilmiş yaşı zamanında doğan bebeklere göre 1 ay erken sayılabilir. O yüzden bu ay da izleyin bebeğinizi ve doktorunuzun dediklerini uygulayın. Benim oğlum 3. ayı bittiğinde tutmaya başladı. Hala sallanıyor kafası.

14. 17 Ağustos 2009
  15. nesoc

nesoc Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bebeklerinizi oturtuyormusunuz ? ben henüz oturtmadım.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2009
  16. 17 Ağustos 2009
  17. sev_rey

sev_rey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizimkide anlattıklarınız gibi 27 nisan doğumluyuz yorulsada hırsla tekrar tekrar yapıyor ama ben daha baastırmadım ayaklarını hafif değdiriyorum o zaman adım atıyor ayağını bastırma zamanı geldi mi bana göre daha küçük gibi de.... erkek çocukları 6.ayda oturmaya başlıyormuş kızlar 5.ayda ben kucağımda 45 derecelik eğimle oturtuyorum ama tam oturması gelecek ay diye biliyorummm

18. 17 Ağustos 2009
  19. eftelyasu

eftelyasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim bebeğimi bastırmak istediğimde hemen çömeliyormuş gibi yapıyor birde ayağe bazen titriyor bebeğim erken doğdu 36 hafta bitmişti doğdu acaba gelişiminde bir değişiklik olurmu erken doğması prematüre değil ama sonuçta 3-4 hafta erken doğdu, bebişim kafasını kaldırıyor ama ayaklarını basmada sizin bebeklerinizden geride gördüğüm kadarıyla aslında internette 6aya kadar bastırılmamalı diyor ama sizlerin bebişleri basıpta bizimki basmayınca tedirgin oluyor

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.