2009 Nisan Anneleri Bebeklerimizin Hareketlerini Yazalım mı?

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve bebeklik tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bebeklik
  1. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlarrr....benım kız 3,5 aylık oldu fakat daha yeni 1 aylık olduk doğum haftama göree....

1 haftadır baya hareketleri değişti...kafasını sağdan sola çeviriyor çok rahat bir şekilde ve kafası sağdayken konuşuyorum sola çeviriyor bana bakıyor..garip sesler çıkarıyorr....ayy gibi falan..ağlamasıda değişdi bazen çok işveli ağlıyor:))))

sizlerinki nasıl kızlar burda paylaşalım ...

2. 21 Mayıs 2009
  3. galatea79

galatea79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimkide bugün 53 günlük oldu,artık annesini ve babasını rahat tanıyor,baba işten gelip seslenince kahkahalar atıyor, özellikle altını açıp adını söylediğimizde değişik bir kahkası var ki babasının içi gidiyor, dediğin gibi değişik tonda ağlamaları var artık, mesela kucak istediğinde dudağını büzüp kaşlarını indirip iç çekerek ağlıyor kuzum benim, ve bizi gözüyle takip ediyor,en büyük keyfi sabah uyandığında dönencesini çalıştırıyoruz ona bakarak ciyak ciyak bağırıyor naşeli bir şekilde... ayyy çok tatlı olmaya başladılar artık,kimbilir anne dediklerinde neler hissedicez...

4. 21 Mayıs 2009
  5. elavinya

elavinya Başarmanın yarısındayım,başaracağım dedim çünkü :) Üye

Beğenildi:
    484
    Ödül Puanları:
    188
    biz 45 günlük olduk ama daha net olarak gülme yok kızımda dört gözle bekliyoruz ne zaman gülcek diye gülücükler atıyo aslında ama bize değil kendi dünyasında olanı o bi kaç kez güldü bana sanki ama ne biliyim galeta 53 günde böyle dediyse haftayı bekliyelim bari altını açtığımızda nerdeyse yan dönecek kadar kaldırıyo kalçasını şimdilik bu

6. 21 Mayıs 2009
  7. sapphire

sapphire annesinin duru'su Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde bugün 52günlük olduk son bir haftadır ağlama tonu çok değişti her istediği şeyde farklı ağlıyor sanki:)bol bol gülücükler saçıyor konuştuğumuz zaman başını o tarafa çevirip dinlemeye başlıyor kafasını çok uzun vakit dik tutabiliyor eskiden 1-2dk tutup düşürüyordu..uyanır uyanmaz ağlamaya başlardı ama artık kendi kendine sesler çıkarıp oyalanıyor...birde karnı tam doysa bile uyumuyor uyku vakitleri çok azaldı..

8. 21 Mayıs 2009
  9. denizela

denizela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizimkide artık iyice görüyo gözümüzün içine bakıyo ve acayip laf dinliyo dakikalarca konuş..kafasını da dik tutma süresi uzadı bizimki ilk haftada da uykusunda gülmüştü hala bilinçsiz ama gülmasi bize değil yani :KK43: bizde 49 günlüğüz bizimde ağlama tonumuz değişti ve sesimiz daha çok çıkmaya başladı

10. 21 Mayıs 2009
  11. ssengun

ssengun Bal Böceğim SeLeNiM Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bizim ufaklık 25 günlük kafasını sağdan sola çeviriyo gözümüzün içine bakıyo ve takip ediyo konuşunca dinliyo gülüyo ama melaikeleridir herhalde konuşunca bazen glüyo ama :) ağlama tonları bizdede var

12. 21 Mayıs 2009
  13. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bizde 34 günlüğüz
    altını açarken kendini yana doğru çeviriyor
    ağlaması isteklerine göre değişti
    bazen yalandan ağlıyor öle komik oluyorki
    artık gözgöze geliyoruz bizi dinliyor
    bi oyuncak dikkatini çektiğinde sesi takip edip kafasını sağa sola çevirebiliyor
    emzirirken memeyi tutamayınca eliyle mememi tutmaya çalışıyor çok tatlı oluylar ya maşallah
    heleki memeyi tutmaya çalışması o çabası beni öldürüyor çok komik yaw

14. 22 Mayıs 2009
  15. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    aaa o kadarcık mı yapıo sizinkiler bizimki konuşmaya ve yürümeye başladı bile hatta dün top oynadık beraber:p nolucak bu memleketin hali diye konuştuk oğlumla siz çok geride kalmışsınız canım:p

şaka şaka bizde ufak tefek gülücük atıyoruz artık agularımız başladı eller kollar havarda devamlı hareketler arttı bide başımızla annemiz nereye giderse onu takip ediyoruz:) işte bu kdrcık yapabildiklerimiz

16. 22 Mayıs 2009
  17. sinemsin2811

sinemsin2811 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    GÜNAYDIN ARKADAŞLAR .... benim kızımda 61 günlük oldu takip ediyor dinliyor çok olmasada arada gülücükler atıyor (en çokta uykusunda gülüyor bazen sesle) belki diğer konularda yazmıoştım bilirsiniz bebek egzaması olduğu için yüzünü kaşımayı öğrendi çocuk mecburen çünkü çok kaşınıyor :KK43:(((( bugün sabah farkettim dönencesini bir süre izledikten sonra kollar bacaklar havada çok hareketli oluyor sesler çıkarıyor ağlama tonlamaları bzimde farklılaştı karnı açsa ağlaması çok fena mamayı hazırlayıp ağzına tıkana kadar ev çın çın çınlıyooo

18. 22 Mayıs 2009
  19. ceyo16

ceyo16 Annesinin gülü Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızım da 54 günlük,şu anda onu izliyorum da ,bacaklarını sanki bisiklet çevirir gibi oynatıyor hızlı hızlı,yorulmuyor mu acaba,bir de sürekli tavanı izliyor yatarken,sanki birşeyler görüyor gibi hareketleniyor.
    Özellikle dudaklarına dokunduğumuzda gülüyor,sesler çıkarıyor,ama öyle sadece beni görünce gülmüyor,yani beni tanıdığını sanmıyorum henüz.
    Kafasını dik tutabiliyor.
    kollarımda dik tutuyorum,ve 1,2,3, hooop diyorum,havaya kaldırıyorum.Sanki anlıyor gibi 1,2,3, dediğimde kendini yukarı atıyor.
    Vee bugün ilk kez kendi kendine uykuya daldı,daha ne olsunkaydirigubbakcemile2en fazla yarım saat uyumuş olsa da bana yetti.