2009 Nisan Annelerinden 2010 Nisan Annelerine Tavsiyeler

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve zeyra tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : zeyra
  1. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    meraba 2009 nisan annişleri geçen sene yaşamış olduğunuz heyecanı biz şu an yaşıyoruz bizimle deneyimlerinizi paylaşırsanız seviniriz ben daha bişey almadım bebişime cesaret edip siz ne zamn aldınız en çok ne tür yazlıkmı kışlıkmı kıyafet aldınız doğum denildiği gibi tam nisananmı denk geliyo yoksa daha erken olabiliyormu,bazen tesstlerde çıkan olumsuzluklar ve sonuçlarını,hihoyyyt hangi doğum şekliyle doğum yaptınız yani kısacası yaşadıklarınızı bizlerele paylaşırsanız seviniriz hepinize şimdiden teşekkürler

2. 7 Kasım 2009
  3. XIXki Kedili Deli

XIXki Kedili Deli kızım yolda.. :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    harika bir başlık olmuş bu..
    arada bizim konuyu ziyaret eden 2009 anneleri oluyor ama böyle burada yazışmak daha güzel olacak..

tavsiyelerinizi bekliyoruz :)

4. 7 Kasım 2009
  5. jeandark

jeandark elleyi minik minik Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, güzel bir topik olmuş.
    Ben sanırım 24. haftadan sonra almaya başladım bir şeyler. ılk don almak lazımmış donansın diye ama ben sonradan öğrendim. Gebelik doğuma hazırlık başlığından çok şey öğrendim. Tavsiye ederim. Ben ilk alışverişimi Mothercare'den yapmıştım. Yılbaşına doğru %50 +%25 indirim oluyor. Takip edebiliyorsanız kaçırmayın derim. 7'li body setlerden ilk etapta 1 paket 0-3 ay ve 3-6 ay almıştım. New baby çok küçük hemen küçük gelebilir çünkü. 6-9 aylık pijamalardan da almıştım ki kışın giyer diye. Şimdi giyiyor iyiki almışım diyorum. ınsanın gözüne çok büyük geliyor o zamanlar.
    2 tane hastane çıkışı aldım 10'lu olanlardan. ıdil baby olanından çok memnun kaldım.
    Havuzlu han var Eminönü'nde oraya gittim ama çok karışık geldi karar veremedim. Galiba ne alacağına karar verip gitmek gerekiyor. Ben işyerime yakın olduğu için Bakırköy Gür çarşısı'ndan yaptım alışverişi. Fiyatlar uygun sayılır.
    Şimdi C&A diye bir marka var o da uygun.
    Doğum sezaryen ile oldu.
    Benim SAT 2 Temmuz'du 6 nisanda doğum yaptım

6. 7 Kasım 2009
  7. zeyra

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok teşekkürler canımcım tavsiyelerin için ilk tavsiyemiz geldi öyle yazıp birdaha uğramamazlık yapma aklına ne gelirse bize iletirmisin rabbim bebişini sağlıkla büyütmeyi nasip eğlesin bizimde kollarımıza almayı inşallah sizler gibi:Saruboceq:a.s.:nazar:

8. 7 Kasım 2009
  9. ruzgaryagmur

ruzgaryagmur Ne güzel hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    süper olmuş burasııı opuyorumnanaktan

10. 7 Kasım 2009
  11. zeyra

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    a.sa.s.

12. 7 Kasım 2009
  13. ekim.29

ekim.29 Allahumme Ya Mübdi Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    meraba arkadaşlar
    ben hazırlıga çok erken başladımm kendim yelek etek falan örerek
    sonra bebişin ihtiyaçları
    2 tane hastane çıkışı
    bi kaçtane zıbın
    zaten nisan bebişleri olcakları için penye gecelik
    kundak yapacaksanız ki bence ii oluyo en azından koltuk altından yapın daha rahat tutsnz
    dogum için yani kendimz için
    dogum şekli belli son ana kadr belli olmadıgı için yinede hazırlıklar tam olmalı
    gecelik önü dügmeli çok rahat oluyo ilk gün
    özelllkle sezaryanla dogum yapanlar için boydan gecelik
    terlik
    yatak koruyucu
    hastabezi
    bende çookk abarttım ama olsnn şimdiden söyleyimmm
    benm sat 29 hazirandı dogum tarihi 6 nisandı
    ammaaaaaa aksilik oldu ve 17mart ta sezaryan oldum
    inşş güsel bi hamilelik geçirrsnz sorunzzzz v bir avazda dogrrsnz

14. 7 Kasım 2009
  15. sapphire

sapphire annesinin duru'su Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba
    bende 30haftadan sonra başladım birşeyler almaya daha doğrusu çoğu şeyi liste yapıp bir kerede aldım diyebilirim.. eminönü havuzlu han'ı tavsiye ederim hem fiyatları uygun hemde bütün aradıklarınızı bir yerde bulabiliyorsunuz.. ben ilk etapta 2tane hastane çıkışı, 0-3ay 5li kısa kollu bodylerden almıştım.. çıtçıtlı bodyler ve tulumlar çok kullanışlı ve çok lazım oluyor.. haziran ayında ancak kısa kollu giydirmeye başlayabiliyorsunuz nisan mayıs yinede çok sıcak olmuyor bebişler için... 3-6aylık alacağınız şeyleri yaz için alabilirsiniz..
    benim doğumumda sezeryan ile oldu 39+0'da doğum yaptım
    SAT 1temmuz beklenen doğum tarihim 6nisandı...

16. 7 Kasım 2009
  17. zeyra

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy çok saolun kızlar valla hepinize yardımcı olduğunuz için ben dedimya bitane bişey almadım daha bende 7. ayında falan düşünüyorum bakalım hayırlısı artık

18. 7 Kasım 2009
  19. Refiye

Refiye Eda & Utku'nun annesi :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bitanemm.. bu başlığın açılması çok süper bir fikirmiş valla... ellerine emeğine sağlık.. kaydirigubbakcemile5 hayırlı olsun yeni topiğimiz :))) benim her ne kadar ikinci bebeğim olsa da sil baştan yaşıyoruz sanki herşeyi.. 7 yıl önce yaşadığım tüm olaylar hayal meyal aklımda sadece.. ve bunu daha çok yeni yaşamış olan ve bizimle aynı ayda doğum yapmış olan arrkadaşların önerileri tavsiyeleri ve bizimle paylaşıcakları yaşadıkları olaylar bize çok yardımcı olucaktırr....
    biz şimdilik sadece ufaktan yelek,süveter örmeye başladık annemle.... gerçi ben daha ilkindeyim annem 4. de ama olsun :))))

bebiş için alışverişe de 7. ayım dolmadan çıkmayı düşünüyorum kısmet olursa.. ne olur ne olmazz.. acele davranan olursa açıkta kalmayalım :)))

ama beşiği doğumdan sonra almayı düşünüyorum.. ilk etapta oda yapmayı düşünmediğimden artık yazın ablasıyla ikisine ortak bi oda hazırlarız diyoruzz...hem beşik almak kolay iş.. ben beğenirim önceden biz hastaneden çıkıp eve gelince yerleşene kadar babamız alıp getirir :))) yeter ki meleklerimiz hayırlısıyla sağlıkla doğsunlar kucağımıza alalım bii.. gerisi teferruat...zaten kızımdan bi beşiğimiz var ve 4-5 yaşına kadar yatabileceği kadar büyüklükte.. ama oturma odasına onu taşımayı düşünmediğimden şurup beşiklerden almayı düşünüyorum bi tane.. hem yazın balkona bile taşınabilir... zemuszemus
    öneride bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.. opuyorumnanaktan .
    zeynocum öptüm seni ve prensesini de cnımm opuyorumnanaktan

Son düzenleme: 7 Kasım 2009