2009 nisan annelerinden hazır mama takviyesi yapan var mı?

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve cicekcicek tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

21 Nisan 2009
    Konu Sahibi : cicekcicek
  1. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar benim bebiş doymuo o yüzxden uyumuyo die gece yatmadan ve günde bi öğün daha hazır mama takviyesi yapmaya başladım böylelikle gece 12 de 60 cc hazır mama yedirip üstüne 15 dakika emzirince 4 saat uyumaya başladı hiç uyumayan bebek. e bizde rahat bi uyku yüzü gördük hemde bebeişin karnı doyuyo bu arada benim zavallı memeler doluo bebek bi öğün emmeyince yani bence iyi oldu. siz neler yapıyorsunuz?

2. 21 Nisan 2009
  3. galatea79

galatea79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende mama veriyorum ama benim sütüm çok az ve benim sıpa doymuyor... bende günde 5 kez mama veriyorum içim kan ağlıyor ama ne yapayım kuzumun aç kalmasına dayanamıyorum.milupa aptamil 1 kullanıyoruz ya sen

4. 21 Nisan 2009
  5. cicekcicek

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende sma die bi mama veriorum keçi sütü bazlıymış anne sütüne çok yakınmış ne bilim işte. topiği açtım çünkü bu verdiğim mama sayısı artacağa benzio artırmamak için çaba harcıorum ama bebek doymuo işte. annem en sonunda dediki ee sen de hiç meme emmedin kendini paralama bi mama bi meme ver dedi üzüldüğümü görünce. hakikaten ben hiç emmemişim ama boyum uzun hata hasta bile olmazdım pek çocukken tamam anne sütü çok önemli ama dünyanın sonu değil sanırım

bi de kaç cc veriosun her seferinde? bizimki 90 cc bitiremio

Son düzenleme: 21 Nisan 2009
  6. 21 Nisan 2009
  7. april16

april16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım biraz daha dayansaydın keşke mama konusunda. şu an zaten minikler sütün yeterdi bence. benimkide sürekli mememde duruyo, yeni süt gelemeden sürekli emzirmek zorunda kalıyorum. dr. 1 ay dayanmamı, 1 ay sonunda herşeyin zamanla düzene gireceğini söyledi. ne olursa olsun kesinlikle emzir sen emzirdikçe süt gelir zaten dedi. bende endişelenmiştim, aç kalıcağı konusunda ama şu an doyduğuna eminim yaptığı kakalardan:)) ilk 1 ay sonunda ancak anlarız dedi sütün yetip yetmediğini...

8. 21 Nisan 2009
  9. asyacenk

asyacenk hep oğlum için varmışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar anne olduk konularımız değişti ohh ne güzel oldu
    benim 3.günüm bugün sütüm az daha bebeğim ağzı açık kalıyo hep çoçuk doktorunu aradık mama verin aç kalmasın sarılık olabilir kaşıkla verin aa bibreona alışmasın dedi kaşığı değirmiyo ağzına bende göğsümü veriyorum üzrinden damla damla mama akıtıyoruz meme emiyo gibi mama yiyo ohh gazınıda çıkarıyo uyuyo.
    her anne çoçuğuna göre yeni şekiller yaratıyo sanırım bu da benim şeklim denemk isteyen olursa ii bence emmeyide unutmuyo emdikçede sütün artıyo.

10. 21 Nisan 2009
  11. april16

april16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım kaşığı almıyosa damlalıkla da verebilirsin..

12. 21 Nisan 2009
  13. galatea79

galatea79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 90 cc veriyorum her seferinde önce 60 veriyorduk doktorumuz arttırdı miktarını sarılık olmasın diye.. önce kaşıkla verdik malum 90 a çıkınca biberona geçtik dr brown un yeni doğan emziklilerinden kullanıyorum aynı anne memesi gibi çok az geliyor deliğinden benimki hem meme emiyo hem biberon

14. 21 Nisan 2009
  15. cicekcicek

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    galatea kaç günlük oldu seninki şimdi? bi de toplam kaç öğün veriosun mama ve meme?

aprilcim napiim gülüm idare etmeye çalışıoruz hatırlıosundur benim ateşim 40lara çıktı doğumdan sonra günlerce süründüm aslında sütüm iyi geliodu ama doktorun verdiği antibiyotikler yüzünden süt çok azaldı şimdi toparlamaya çalışıoruz. bu arada sizin gece uykuları ne durumda?

Son düzenleme: 21 Nisan 2009
  16. 21 Nisan 2009
  17. oslem1907

oslem1907 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benım şımdılık yetıyo gıbı şeker ama tabıkı günler neler getırır bılemem,bu topığı açman ıyı olmuş çıçekcım,gece en az 3 sefer uyanıyoruz maşallah,tabıkı uykusuz zamanlardayım ama benım avantajım annemlerle beraberım ış güç yapmıyorum bebekle uğraşmak zaten yetıyor,yoksa bu uykusuzluğa dayanmak çooookkkkk zoooooorrrrrrrr

18. 21 Nisan 2009
  19. sinemsin2811

sinemsin2811 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar arkadaşlar bende mamaya başladım doğumdan itibaren .... sütüm 4 gün hiç gelmedi zaten ama yinede bebeğe çektirdim hep aptamil mamayıda sürekli verdim ilk zamanlar 30 cc veriyordum ama şimdilerde yavaş yavaş 60 cc başladık sütümde geldi allahtan memeyide emziriyorum günde 4-5 kere veriyorum mamayı gecede 2 kere veriyorum onun dışında sürekli emziriyorum...