2009 Nisan Bebeklerinden Lazımlık Dersleri

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve cicekcicek tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : cicekcicek
  1. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar öğrendik ki bazı bebişlerimiz erkencikten lazımlık kullanmaya başlamışlar. bize de anlatsın annecikler nasıl öğrettiler tüyoları nedir bu işin?

2. 16 Şubat 2010
  3. nefisem

nefisem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cicekcim daha cok erken deilmi?benim eltilerim,2 yasinda cocuklari var halende bez kullanirlar,gerci bebekden bebege degisir bazisi gec bazisi erken alisir,gerci benim yaramaz,altini degisdirirken bile kaos yapiyor guresiyoruz adeta:roflol:eek: denli yani:)

4. 16 Şubat 2010
  5. cicekcicek

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    esranın oğlanın ve sevda nın kızı Azra kakalarını lazımlığa yapmaya başlamışlar bende yazın kullanmaya başliicam şaşırdım çok erken öğrenmişler ama aferin onlara ve annelere

6. 16 Şubat 2010
  7. nefisem

nefisem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    o zaman massallah kuzulara ve annislere:nazar:

8. 17 Şubat 2010
  9. oslem1907

oslem1907 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kıs bu ne be,benımkı daha çoook tembel kendını kaldırmıyor valla hahahaha,maşallah maşallah 41 kere yapanlara

10. 17 Şubat 2010
  11. denizela

denizela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi bu bebişler lazımlığa tutunca tuvaletlerini yapacaklar fakat gelince nasıl söyllücekler ben onu anlamadım o açıdan çok erken değil mi?

12. 17 Şubat 2010
  13. denizela

denizela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çocuklarda tuvalet eğitimi / Doktorum / Programlar / Video / Kanal D Web TV
    izleyin kızlar mutlaka özellikle 12. dakikadan sonrasını..
    daha önce diğer topikte kısaca yazmıştım ama burası daha iyi oldu..
    18. aydan 3. yaşın sonuna kadar olan dönem ,psikanalitik gelişimin anal dönemidir.bu döenmde,daha önce ağız çevresinde olan haz,anüs ve civarı dokulara yerleşir.dolayısı ile artık emzik faslı bitmiş popo faslı başlamıştır.bu nedenle bu döneme anal dönem denir.kakası ona ait bir eserdir.onu yapıp yapmama kararı ona aittir.bu onun kararıdır,sizin kararınız değil.kakasını isterse o kendisi verecektir.insanın yapacaklarına kendinin karar verebilme yeteneğinin ilk ortaya çıkması bu şekilde olur.insanın kendi kararlarını kendinin verebiliyor olması bağımsızlık demektir.
    -yaaa!bu çocuk benden ne istiyor?yine gitti kakasını masanın altına yaptı.kkakasının geldiğini bilmese yüreğim yanmayacak.yaptığını biliyor.bakar mısınız yaptıktan sonra sırıtarak masanın altından bana bakıyor.
    o halde ,sık sık ,koklayarak,ya da bezini aralayıp bakarak,kaka ya da çiş yapıp yapmadığı kaontrol edilmemelidir.çocuk kakasını yaptıktan sonra,annesinden onu almasını istemelidir.bu dönem iyi doyurulursa geleceğin kendi kararlarını verebilen,kararlarında tutarlıinsanının temeli atılmış olur.
    pişik tedavi edilir.yaptığı kakanın kabul görmemesi ile yerleşecek utanç duygusu ve inatçı karakter tedavi edilemez.hayat boyu yerleşir.utanç duygusu,aşağılanma hissi uyandırır ve yeteneklerin ortaya çıkmasına engel olur.
    by sabiha paktuna keskin :) kadına funclup oluşturucam az kaldı.. :)))

Son düzenleme: 17 Şubat 2010
  14. 17 Şubat 2010
  15. cicekcicek

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    süpermişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

16. 17 Şubat 2010
  17. roseberry

roseberry Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    niye diğer sayfalar gözükmüyor..........

18. 17 Şubat 2010
  19. roseberry

roseberry Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    ben yusufu lazımlığa oturturken hiç zorlamadım ve kakasını yaptıktan sonra uzun süre kakasına bakıyor ve seviniyor eğer oturmak istemeseydi hiç zorlamazdım, bence iyi oldu çevremde 2-2,5 yaşında çocukları olan arkadaşlarım var alışsınlr diye uğraşıyorlar çocuklar oturmuycaz diye kendilerini yırtıyorla