2009 nisan kız bebek anneleri bakarmısınız ?

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve benimk tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : benimk
  1. benimk

benimk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar yeni üye oldum ...kız bebeğim var .kilosu biraz az sizinkızlar kaçkilo boyu ne kadar ?
    benim ki 47 cm 2700 gr doğdu şimdi 8 kilo ...nasıl kilo aldırıcam iştahı iyi sayılmaz ..az yediği için vitamin değeri yüksek besinşer yedirmeme gerek bana tarif yazarmısınız ?
    kız bebk yazdım çünkü erkek bebekler daha çabuk gelişiyor ...okuyan erkek anneleride tarif yazabilir beklerim
    teşeküürler

Son düzenleme: 13 Nisan 2010
  2. 14 Nisan 2010
  3. sev_rey

sev_rey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm topiği incelersen 2009 nisan bebişlerine kahvaltı yemek tarifleri ve de aylık gelişim tablosu mevcut orada olduğundan burada kimse yazmaz....
    Bu arada hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün bizde 2.900 ve 47 cm doğduk şimdi kilomuz 9.800 boyumuz da 78 cm oldu...

4. 14 Nisan 2010
  5. pinarny

pinarny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim kıızmda sezeryanla yani zamanından 2 hafta önce 2900 gr ve 48 cm olarak dünyaya geldi..şu anda da 8100 gr..ve doğru dürüst kilo alımımız yok..benimki yemiyorda..ama normal sınırlar içinde olduğu için endişelenmiyorum...düşük ağırlıklı doğan bebeklerin o şekilde devam etmesi normaldir...tabiki kilolu olanlarda var...ama bebeğin minyon olabilir..ben hep kendimden yola çıkıyorum kızımı değerlendirirken..2150 gr doğmuşum ve şu andaad 40 kiloyum..kendimi bildim bileli zayıfım..hatta lızım benden çok daha ii bir durumda:)..babamızda minyon olduğu için doktorlar normal olduğunu söylüyolar..yemeklerine un-tereyağı kavurarak koyabilirsin..patates-havuç kilo yapıyor..aynı zamanda muz..günde 1 muz yedirebilirsin..ve süt de çok önemli..sütlü çorbalar yapabilirsin..ama eğer yemiyor ve iştahsız bir bebekse ne yaparsan yap nafile..o kadar şey kullanıyorum 2 hafta güzel yiyor tam kilo almaya başlıyor yani gram...sonraki 1 ay ağzını neredeyse hiç açmıyor..sağlıklı olsun da kilo önemli değil..ama tabi insan şöle biraz kilolu olsaydı diyo kendi kendine..biz 4 aydır 300 gr anca aldık:)..sıkma canını..kızın normal değerlerde bence..

6. 14 Nisan 2010
  7. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba benimk,
    her sorumuz için bir konu açmıyoruz ben seni yönlendireyim zaten aradığın cevapları vereceğim linklerde bulacaksın.
    2009 nisan annelerine sorularını bu başlıktan sorabilirsin;

http://www.kadinlarkulubu.com/nisan...-nisan-annelerine-soru-sormak-isteyenler.html

2009 nisan bebeklerinin boy ve kilo takip çizelgesine burdan bakabilirsin;
    http://www.kadinlarkulubu.com/nisan...an-bebeklerinin-boy-kilo-takip-cizelgesi.html

ve 2009 nisan bebekleri için paylaştığımız yemek vs.tarifleri de burda ;
    http://www.kadinlarkulubu.com/nisan...-icin-saglikli-besleyici-yemek-tarifleri.html

kolay gelsin:KK66:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.