2009 şubat anneleri sizce normal doğummu sezeryanmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Ocak 2009
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    şubat anneleri....sizce ne yapsak normalmi sezeryanmı....siz hangisini istiyorsunuz..sebebi...istemeyisinizin sebebi....

öncelikle ben başlıyayım
    cok kararsızım...
    şuan için bas aşagı duruyor kızım normal görünüyor..fakat haftaya catı muaynem olucak...kesin belli olur...
    sezeryanda vajina bozulmuyor iyi yanı kötü yanı kilo gec gidiyormus göbek kalıyormus dogumdan sonra acı cekiyon zor ayagı kalkıyon...

normal iyi yanı bebeğini ilk sen görüyon rahmin temizleniyor kilo cabuk gidiyor göbek kalmıyor diyorlar...kötü yanı vajina genişliyor...

acaba hangisi iyidir valla kararsızım aslında normali cok istiyorum ama ya sekli bozulursa :jeyyar:

evet sıra sizde sizin bellimi hadi bakalım fikirlerinizi yazın...

2. 10 Ocak 2009
  3. meyza

meyza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canim ben normal dogumu tavsiye ederim epidural alabilirsin agrisiz dogum yaparsin ozaman. kac kilo aldin?

4. 10 Ocak 2009
  5. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    valla kızşar benim oğluşta baş aşağı çok korkuyorum normalden ama kaynanam annem vs herkes normal diyor kociş bana bıraktı ben şuana kadar 8 kilo aldım bu arada

6. 10 Ocak 2009
  7. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    bende çok iki arada bir derede kaldım ama sanırım kararımı verdim artık.sezeryan olucam. doktorumunda önerisi sezeryan.aslında bebeğim normal doğum pozisyonunu almış ama ben sezeryana karar verdim artık.tabi kısmet yinede bakarsınız aniden sancım tutar miniğim erken gelmeye kalkarsa normal bir sürecede girebiliriz.ama planım sezeryan benim.hayrılısı olsun hepimiz için.

8. 10 Ocak 2009
  9. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebegimde bende normale müsaitiz.ama son andada olsa ters durum olmadıgı sürece normal düşünüyorum.herşeyin normalinin iyi olucanı düşünüyorum

10. 11 Ocak 2009
  11. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153

sezeryanla doğum yapan birisi olarak bu söylediklerine katılmıyorum canım. öncelikle sezeryanla göbek falan kalmıyor bebeğim doğalı daha 1 ay olmamasına ragmen göbeğim dümdüz. 2 hafta içinde 12 kilo gitti zaten. bebeğimi yine ilk ben gördüm çünkü epidural oldum. epidural olduğu için acı çektiğimi de söyleyemem sadece yattığım yerden kalkarken zor oldu ve ben 2. günden beri ayaktayım. kısaca ben çok memnun kaldım ama benım memnun kalmam senınde kalacagın anlamına gelmez. senin için hayırlısı olsun sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kucağına

12. 11 Ocak 2009
  13. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ahhhhh!!! doğum yaklaşıyoooorrrr!!!

herkeste aynı telaş, aynı korku varr, en kötüsü de kararsız kalmak,

ben de normali çok çok isteyenlerdenim, ama dayanamazsam diye çok kokruyorummm

çünkü ben adet sancısına bile dayanamayıp hastaneye giden insanım

ya doğum sırasında kaslarımı sıkarsam, bebeğin başını sıkıştırırsam
    ya ıkınmazsam
    ya bebeği bu yüzden oksijensiz bırakırsam diyeeee düşüne düşüne ödüm patlıyor

düşünmemin ne gecesi var ne gündüzü artık, geceleri uykum kaçıyor

arada bir kasılmalarım oluyor, ahhhh diye inleyip ellerimi sıkıyorum acımdan

peki bu sancı bu kadar hafifse doğum sancısı nasıl çekilecek yaaa

ama nedense normal doğumdan da vazgeçemiyorum, inatla deneyeceğim arkadaş diyorum

müthiş bir içgüdü bu yaaa, korktuğum halde karşı koyamıyorum, illa normal doğum diyorum,

hayvanlar bile doğuruyor ben mi doğuramayacağım diye moral veriyorum kendime

sezeryan doğum değil, ameliyat, sezeryanda bu özel duyguyu yaşayamayacağım için sanırım aklımın köşesinden bile sezeryan olmak geçmiyor

14. 11 Ocak 2009
  15. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    vajinal bozulmaya gelince, bebek çko büyük olmadığı sürece bence, vajina kendini toparlayacaktır, çünkü Allah kadını buna göre yaratmış, mutlaka toparlanacaktır, haa belki bu toparlanma 1 yılı alır ama mutlaka toparlanır diye düşünüyorum ben

bence en iyisi normal doğum yapmış annelerin bu konu hakkındaki düşüncelerini almak,,, daha faydalı olur

16. 11 Ocak 2009
  17. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin kızın maşallahı var daha şimdiden 3500 olmuş bence sen normal doğum düşünme ama dr.unda seni uyarması lazım ya seninki böyle giderse 40 haftada 4500 gibi olur ve çokta zor olur normal doğumun en doğru karar sana ait ama 4 kilonun üstünü genelde sezaryana alıyorlar doğum zor olur diye

18. 11 Ocak 2009
  19. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

valal durucum bız ne desek boş..benım gebelıgım suan norma dogum gösaterıyor ama son ana kadar bellı olmaz..bı bakarsın sancım olmaz,acıklıgım olmaz sezeryan olur..ama tabıkı herseyın normalının güzel oldugu kanaatınde bırısı olarak dogumumunda normal olmasını arzu edıyorum..ama son ana kadar bellı olmuyor..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.