2009 şubat bebekleri bu gün ne yedi?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve hayaletorka tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : hayaletorka
  1. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar artık çoğumuzun bebkelri 6 aya girdiği için ek gıdalara yavaş yavaş başladık bundan sonra burdan günlük olarak bebişleri ne yediğini ve değişik tarifleri aramızda paylaşalım
    ilk olarak ben yavaş yavaş geçtiğim için bu günden dünden başlayım sabah anne sütü +100 cc mama içine 2 tane cici bebe
    sebze çorbası( havuç patates kabak)öğlen
    ikindi yoğurt baybmiks içine 1 tatlı kaşığı pekmez ve meyve püresi (kayısı armut)
    anne sütü
    sütlü pirinçli muhallebi
    mama
    anne sütü
    not: saatleri tam olarak yazamadım ama bunların hepsini 2.3 saat arayla veriyorum tabi hepsinden çok az alıyo benim mızmız

2. 27 Temmuz 2009
  3. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzel düşnmüşsün canım biz yarın 5.ayımızı bitiriyoruz ve henüz başlamadık ama bizim içinde iyi örnek olur özellikle tarifler verilirse,artık bizde ilerde katılırız tarif vermeyeyerimseniben

Son düzenleme: 27 Temmuz 2009
  4. 27 Temmuz 2009
  5. hxuxvik

hxuxvik kk miş çokta tın. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok iyi bir konu olmuş canım benimde kafam karışıyo neyi ne zamn versem diye artık burdan örnek alırım. benimkide pek yemek istemiyo sabah 100cc muhallebi yaptım onu zor yedirdim. öylende corba verecem.

6. 27 Temmuz 2009
  7. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende sabah anne sütü öğlen saat bir gibi sebze çorbası(patates havuç kabak) saat üç gibi anne sütü dört dört buçuk gibi meyve püresi(elma,seftali,kayısı,armut hangisi olursa)saat altı altıbuçuk gibi babymix elmalı yoğurt veriyorum sekiz gibi anne sütü aksam on on buçuk gibide muhallebi veriyorum tabi her zaman bu kadar sistemli gitmiyor birazda kendi belirliyor gece zaten emmeye kalkıyor biraz benimki meme düşkünü çorbanın yerini anne sütüde alabiliyor çorbada zorlanıyoruz biraz sevmiyor ama diger ek gıdaları maşallah hüpletiyor....sırnaşık şey

8. 27 Temmuz 2009
  9. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    biz daha 5.ayımızdayız ama benim kızım doymadığı vekilo almadığı için öğlen 12 gibi muhallebi uyanınca sebze çorbası 1 saat sonra danone akşam mama yatana kadar meme banyodan sonra en son yataken bebe bisküvili mama veriyorum gece uyandığında da emiyo daha yeni başladık bi düzen kuramadım şimdilik böle..
    önerileriniz olursa uygulamaya çalışırım..

10. 27 Temmuz 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok iyi düüşünmüşsünüz ben de zorlanmamış olurum ek gıdaya geçince. ya kızlar bişi sorcam. ek gıdaya geçince sütünüz azaldı mı? bana çok trajik geliyo ek gıda olayı.

12. 27 Temmuz 2009
  13. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım uyarmak istedim yoğurtla pekmezi karıştırarak veya hemen peşpeşe verme kalsiyumla demir birbirini kesiyor ve ikisininde hiçbir anlamı kalmıyor.ayrı ayrı ver.veya pekmezi meyve pürelerinin içine karıştırarak da verebilirsin.

14. 27 Temmuz 2009
  15. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım ya azalma olmuyo zaten gene emiyo kendi adıma konuşuyım azalma olmadı ama mideleri artık büyüdügü için artık doyurmuyo ben zaten zorlamıyorum sütüm oldugu için çorbayı içmemekte direnirse anne sütü veriyorum...a.s.

16. 27 Temmuz 2009
  17. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    benim sütüm gitgide azalıyor bunu ekgıdaya geçmemle alakası var mı bilmiyorum ama sanmıyorum

sabah kalkınca:
    anne sütü+ kahvaltı( 1/8 yumurtasarısı tuzsuz peynir ekmek içini anne sütü içerisinde ezerek verdim)

ara öğün; anne sütü

öğlen:

yayla çorbası yoğurt hahif ekşiyince içine 1-2 tane bebe bisküvisü kırdım

ara öğün

anne sütü

ikindin:

muhalebi

akşama da:

kabak suyuna şehriyeli domates çorbası vermeyi düşünüyorum

18. 27 Temmuz 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ya ben bu çorbaları filan hiç bilmiyorum. peki her seferinde yeni bir çorba mı yapıyorsunuz yoksa 1 çarbayı 2 gün filan yiyebiliyomu