2009 temmuz anneleri bana yardım edin

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve eymenn tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

9 Aralık 2009
    Konu Sahibi : eymenn
  1. eymenn

eymenn çilekli sakızımın kokusu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim 5 aylık oldu.hala ek gıdaya geçmedim.ama bu aralar devamlı emmek istiyor.gece 1 saatte bir uyanıyo.elleri devamlı ağzında.bulunduğum yerde doktor da yok ne yapacağımı nasıl beslemem gerektiğini bilmiyorum .bana yardım eder misiniz.

2. 9 Aralık 2009
  3. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben 2008 temmuz annesiyimyerimseniben,bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt bu aradaa.s.
    bebeğin doymuyor olabilir,kilo durumu nasıl?yeterli kilo alıyorsa sorun yok ama sık sık uyandığına göre tam doymuyor olabilir...ek gıdaya geçebilirsin bence:KK46:

4. 9 Aralık 2009
  5. eymenn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 8 kilo.ben ek gıdaya nasıl nelerle ne miktarda başlayacağımı bilemiyorum.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

6. 9 Aralık 2009
  7. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba canım
    bence de doymuyor , nedeni ise diş çıkarma döneminde olduklarından iştahsıuzlar , ememiyorlar , o yüzden sık acıkıyorlar .. dilersen ev yapımı yoğurt ve 3 malzemeli çorbayla ufak ufak ek besinlere geç , artık 5 aylıksınız ya gönlün rahat olsun yerimseniben
    bundan sonra aybeay kilo alımında azalma başlayacak , hem 3 aydan sonra yaşanan normal durumdan hem de hareketlilikleri arttığı için ..
    van da üniv. hast. yok mu :bbo:

8. 9 Aralık 2009
  9. gaydin58

gaydin58 Paşam bizimle.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım selam benim oğlumunda adı Eymen Yağız adaşımızın dişi çıkacak olabilir oğlumda 5 aylık bende henüz ek gıdaya geçmedim oğlunun kilosu iyi bence 6 aylık olana dek ek gıda vermeyebilirsin bende vermicem sütüm yettiği için benim oğlumda geceleri 2 saatte bir uyanıyo acıkıyo emimp tekrar yatıyo yapacak bişiy yok canım ek gıdalara geçince gece muhallebi yedirir yatırırsın o tok tutar uyanmazx ama 1 ay daha dayanman gerekicek canım

10. 9 Aralık 2009
  11. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    yoğrut yapmak istersen 90 cc günlük pastörize süte 1 tatlı kaşığı yoğurt ekleyerek küçük mama kavanozlarında günlük yapabilirsin ( ben denemedim , henüz haftaya inşallah ve bu benim ilk yoğurt mayalayışım olacak :sm_cool: )

çorbayı cevizden azcık büyük patates , bi o kadar kabak ve 8-10 cm kadar havuçtan yapıyosun . tüm malzemeler mümkünse organik olacak ( dr.umuz öyle demişti bize ) göz kararı su ekliyorsun , heralde 1 su bardağı kadar anca gelir , yoğunluğu mercimek çorbası kıvamında olacakmış . piştikten sonra blenderdan geçir ve 1 yemek kaşığı saf zeytin yağı ekle , ılıt ve miniğe yedir ..
    ilk bi kaç gün çok zor , ben pes etmek üzereydim hatta -tatlicadiarzu-
    sonra eşim Nuby marka kaşık biberon getirdi , onunla zorlanmadık hiç , tavsiye ederim , netten araştır ve edin mutlaka , çokkkkkk rahat edersin yerimseniben
    sonrrrraaaa ne diycektim başkaaa CADIARZU
    hmm , çorbayı 2ye yada 3e bölüp kalanları sıcakken küçük mama kavanozlarına koyup ağzını sıkıca kapayıp soğuduktan sonra buzdolabından muhafaza edersen ertesi gün ve sonraki gün de verebilirsin ..
    bu arada verdiğin miktar 50-60 cc olduğu için bi öğün sayılmıyor , ardından mutlaka emzir yine ne kadar emerse kuzuşşş
    çorba yada hazır meyve-sebze püresi ne verirsen ardından içebiliyorsa biraz su içsin ..
    günün hangi diliminde vericem dersen , öğle yada öğleden sonra 2-3 gibi olabilir ..
    dr.umuz bize ilk hafta çorba , 2. hafta yoğurt , 3. hafta hem çorba hem yoğurt , 4. hafta çorbaya balkabağı da eklememizi söyledi ama biz ilk hafta cozladık -tatlicadiarzu-
    ikinci hafta hazır kavanoz pürelerden havuçla başladık 3-4 gün , bu hafta yeniden çorba yaptım, bugün 3. günüydü çorbanın , yarın yine yapıcam , pazar günü kavanoz püreyle devam edicez , haftaya da yoğurt deniycez bakalım :1rolleyes:
    şimdiden çok kolay gelsin , sakın pes etme , ilk günler kabul etmiyorlar , sonraysa kaşığa saldırıyorlar kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme: 9 Aralık 2009
  12. 9 Aralık 2009
  13. eymenn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben başkaledeyim burda çocuk doktoru yok.vana da çok uzağız.malesef:umursamaz:

14. 9 Aralık 2009
  15. eymenn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet diş çıkarıyo olabilir.çok huysuzlaştı çünkü.öceden benimde 2 saatte bir uyanıp emip uyuyodu.şimdi bütün gece meme ağzında uyuyo.çooooook yoruldum .belki de kendim için ek gıdaya geçsin istiyorum:kedi:

16. 9 Aralık 2009
  17. ipexgximu

ipexgximu Tombik Pamuğum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Selam,
    Bezini günde kaç kez değiştiriyorsun?

18. 9 Aralık 2009
  19. ipexgximu

ipexgximu Tombik Pamuğum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Eğer günde 3 kez bezi kirleniyorsa ( ama çişini yapıyorsa biraz ağır olacak ), kilo alımı iyiyse o zaman yeterli besleniyor demekmiş. Kilosu da gayet iyi. Belki dişleri çıkacağı için eli ağzındadır. Geçen hafta benim kız da sürekli kalkar olmuştu. Şimdi normale döndü. ıstersen bir süre takip et. Eğer çok zorluyorsa gece yatmadan önce Milupa'nın pirinç unlu muhallebisi var. Ondan verirsin tok tutar kalkmaz. ıstersen pirinç unu ile sen de yapabilirsin. Pirinç unlarının üzerinde tarif de oluyor.