2009 temmuz anneleri yardımlarınıza çok ihtiyacım var

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve gamze21 tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : gamze21
  1. gamze21

gamze21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    sevgili anneler 9 aylık bi oglum var.rabbim hepimizin yavrularını bize bagışlasın...
    bizim sıkıntımız uyku, bebegim geceleri hiç uyumuyo diyebilirim.yarım saatte bi bazen 1 saat,bazen ise2 saat,bazen ise 5 dk bi kalkıyo..yanlız bebeyim 6 ayına kadar düzenliydi sonradan oldu...diş çıkarıyo falan dedim ama 3 aydır bu böle devam ediyo.
    buarda gündüzleri 3 saate bi mutlaka uyur sizin bebekleriniz nası acaba.şurup almayı düşünüyorum artık dayanamıcam...
    sizce ne yapmalıyım....fikireriniz benim için önemli:KK46:

2. 7 Nisan 2010
  3. gaydin58

gaydin58 Paşam bizimle.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım Allah kolaylık versin benim oğlumda 9 aylık gece 2-3 defa uyanıyo emdiği için emip tekrar yatıyo bazı günler oyun oynamak istiyo ama ısrarla uyutmaya çalışıyoruz
    çünkü bir gün oyun oynarsan hemen o saati oyun saati olarak düşünürmüş ve her gece aynı saatte kalkarmış yerinden kaldırmadan emziriyorum ve o daldığında bırakıyo zaten uykuya devam ediyor.
    Sizin durumunuz farklı yani oğlun neden böyle yapıyor açıkcası anlamadım bitkisel çay içir belki bi faydası olur birde yatağını değiştir bakalım uyutmadan önce odasına hava aldır banyo yaptır biraz sıcak su tut ve banyoda sırtına masaj yap birde tok olması lazım yatırmadan önce muhallebi yada gece kaşık mamaları varya o tarz bişiy yedir bunları yap canım birinden biri mutlaka fayda edicektir en kısa zamanda düzene girer inş. canımkaydirigubbakcemile5

4. 7 Nisan 2010
  5. elvannnnn

elvannnnn canımın içi ırmak Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım..benim kızımda 9 ayını bitirecek.bizde çok uykuyu seven bir bebek değiliz aslında...doktorlar gündüz 1-2 saat uyutup akşam 6-7 gibi bir muhalebi yedirip gece 10-11 gibi emzirip yada 150-200 cc mama yedirip yatırmayı öneriyor..gaydin in dediği gibi banyo,masaj,gece bitki çayı falan dene..birazda geç yatır ama yatırmadan muhakkak karnını iyice doyur..emziriyorsan belki sütün yetmiyordur ve aç kalıyordur ne bileyim..biz bir hafta atarax kullandık uyku düzeni için.ama ben hiç istemeye istemeye verdim..çalışmıyorsan eğer biraz sabır ve uykusunu programlamaya çalış.gündüz çok uyuyor olabilir..allah sabır versin canım..

6. 7 Nisan 2010
  7. huri37

huri37 Huzur Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    şeker seni anlaybiliyorum birz dahsa sabır lütfen annelik bunu gerektiriyor kendini yprtma ...

-altı temiz mi
    -karnı tokmu
    -ılık bir banyo yaptı mı
    -annesi veya babası ile oyun oynayıp tüm enerjisini boşalttı mı
    -yatğını seviyor mu
    -anne ve baba koynunda yattığında daha uzun mu uyuyor
    -odası karanlık mı
    -gece ağlarken gözü kapalı mı ağlıyor yoksa uyanmış mı oluyor
    -dişleri çıktı mı

bunlara bir yanıt verirsen hep birlikte sonuca ulaşırız canım bence...

8. 7 Nisan 2010
  9. gamze21

gamze21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    ıhepinize teşekür ederim arkadaşlar...gece yatırmadan hemen önce karnını doyuruyorum.uyutmaya başlamadan öncede emziriyorum.karnı tok.altıda temiz yatmadan evvel alıyorum.bebeyim yanımızda beşiğinde yatıyor.yerini sevip sevmedini bilmiyorum.ama gündüzleri yatırıyorum beşiğinde uykusunu almış olarak uyanırsa beşiğinde kendi kendine oynar.karnlıkta yatıyor.gözleri kapalı ağlıyor.uyuması için ayagımda sallıyorum yaklaşık bir aydır geceleri.alt dişleri çıktı üsttende bi diş çıkarıyor.ama 3 aydır hep böle.gündüzleri sakin bi bebek .gecelerde problem var.sizce şurup alsam mı ...bitkisel şuruplar varmış.ne apmcamı şaşırdım valla.sabahta erkenden kalkıyoz 8 gibi.kafamçokkarıştı[/COLOR][/SIZE]

Son düzenleme: 7 Nisan 2010
  10. 7 Nisan 2010
  11. eymenn

eymenn çilekli sakızımın kokusu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı benim durumum gamzecim.ben gündüz uykularını fzla aldığı için gece çok uyandığını düşünüyorum.gündüz 4-5 saat uyuyo benim oğlum.ben hiç şurup vermeyi düşünmedim.kabullendim artık bu durumu .bizimki akşam 8.30 da uyur.gece 12 ye kadar bi kere ağlyarak uyanır devam eder uykuya..12den sonra artık saat başımı dahamı az bilmiyorum ama sık sık uyanır.taki ben pes edip yatağımıza alana kadar.onu da şuna bağlıyorum bizimle aynı odada yatağı ,kokumu alıyo sanırım meme istiyo ondan.sabahta 7 de başlıyo mesai.insan bitiyo tabi.yat kalk yat kalk.bi çözüm bulursan bana da haber ver.ben de bulursam paylaşırım.

12. 7 Nisan 2010
  13. gamze21

gamze21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    sen bayaa erken yatıryorsun...ben 11 de felan yatrıyom...inan tahammülüm kalmadı artık...gündüz uyutmasam durmaz illa uyuyacak ne yapcamı şaşırdım yaa...sabahları kalkıyorum ayaklarımın ağrıyo artık...

14. 7 Nisan 2010
  15. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım hemen hepimizde var aynı dert .. kimine göre 2 yaşına kadar devam edermiş bu durum , yandık o zaman eyvahedigeldismile
    ben arabasına koyuyorum uyanma araları sıklaşınca , uyanır yada mızıklarsa hemen 1-2 itiyorum yattığım yerden yeniden dalıyor uykuya . sabah 7-8 gibi uyandığında iyice ayılmadan bir kere daha emzirip hemen yanıma yatırıyorum , bu sayede 9a kadar uyuyoruz evde olduğum günler ..
    diş çıkarma evresi yaşadıkları sıkıntıya iyi gelir diye 1 çay kaşığı calpol verdim akşam üzeri , 7.30 gibi daldı , 8de uyandı arabasına koyup salladım biraz , hala uyuyor , inşallah olmadık vakit uyanmazz eyvahedigeldismile

bence arabasına koyup evin içinde gezdir biraz , neticede sarsıntıyı seviyorlar ve uykuya dalmaları kolay oluyor o zaman .. arabada uyumaya alışınca gece kalktığında da koyarsın arabasına hemen dalar belki senin yavru kuş da yerimseniben

16. 8 Nisan 2010
  17. annecik_annecik

annecik_annecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Oglen uyudugu saatlerde dısarı cıkar ve dıkkatını dagıt. Bunu 1 hafta yap duzelıyor. benım kı de oyleydı dısarı cıkmaya baslayınca duzelıyor. Yoruluyor acık hava vs gecek en gec 1 bucukda uyuyor. eskıden sabah 5-6 dan once yatmazdık. allah kolaylık versın canım.

18. 8 Nisan 2010
  19. Loresimaa

Loresimaa Zeynep Begümün Anneciği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gece sadece emiyorsa karnı doymuyor olabilir canım benim kızımda gece muhallebi yedirdikten sonra emzirip yatırıyordum 2-3 saat uyuyor ondan sonra yarım saatte bir uyanıyordu
    şimdi uyandıgında biberon yapıp veriyorum dun sabah 11 e kadar uyumus kuzum hem kendisi rahat ediyor hemde ben rahat etmiş oluyorumm inşallah bir anönce düzeler canım