2010 da amniyosentez yaptıran ya da yaptıracak olanlar paylaşalım

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve flowersun tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : flowersun
  1. flowersun

flowersun 16.07.2010 çağan ege :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar yaş ya da ikili üçlü testlerdeki riskler sebebiyle yakın tarihte amniyosentez yaptıran ya da yaptıracak olanlar duydularımızı paylaşalım. nerde yaptırdınız ya da yaptıracaksınız korkuyor musunuz? ben 26 şubatta yaptıracağım paylaşabilirseniz sevinirim.

2. 29 Ocak 2010
  3. YAGIZIMM

YAGIZIMM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meraba öncelikle şimdiden geçmiş olsun aynı sorunla ben de karşılaştım ve amniyosentez yaptırdım ben antalya akdeniz üniversitesinde dalında doç olan dr yaptırdım çook kolay korkulacak birşey diiil sadece dr unu iyi seç ve şunuda söylim sonuçlar genelde temiz çıkıyo

4. 30 Ocak 2010
  5. flowersun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim. biraz morale ihtiyacım var sadece.

6. 18 Şubat 2010
  7. elay_34

elay_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde 26 şubatta amniyosentez yaptırıcaz,zeytinburnu sülamaniye hastanesinde yaptırıcaz,450 tl dediler ama tam olarak ne kadar olucağını bilmiyoruz,ilk sorduğumuzda 59 ytl dediler 30 ytl de birşey ekliyeceklermiş 90 ytl ciavarıydı sonra ne oldu bilmiyorum 450 ytl devlet hastanesinde yaptırıcaz,sigortamız yok normal ücretli fiyatı bu ...

8. 21 Şubat 2010
  9. flowersun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı tarihte amniyosentez yaptırıcaz. ben de 26 şubatta yaptırıcam. Allah ikimizin de yardımcısı olsun. Biz çapadan bir profun muayenehanesinde yaptırıyoruz. bayaa pahalı.300 milyon muayene 600 amniyosentez 400 milyon da labratuar parası. bayaa pahalı. ama biz ayırdık onun parasını. tüp bebek için ayırdığımız bir para vardı tüpe gerek kalmayınca o parayı kullanıyoruz şimdi bebek için. bizim gözden çıkardığımız bir paraydı yani. neyse sebep neydi amniyosentez için? benim aslında test sonuçlarım kötü değil ama eşimin ailesinde down sendromu olduğu ve benim yaşım 38 olduğu için yaptırıyoruz. ama çok zor hamile kaldım bayaa bir korkuyorum açıkçası. çok kötü şeyler de yazıyorlar amniyosentezle ilgili.hakkımızda hayırlısı olsun.

10. 22 Şubat 2010
  11. papatya2010

papatya2010 çağkan'ım kuzum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun arkadaşım, ben 12 şubatta yaptırdım. çapadan prof. dr. atıl yüksel yaptı kendi muayenehanesinde. eğer sen de ona yaptırıyorsan kesinlikle en doğru kişiyi bulmuşsun. için çok rahat olsun. işlem kesinlikle canını acıtmayacak. sadece iğne batması o kadar. dr bebeğimizin duruşunu tam istediği şekilde duruna kadar kesinlikle işleme geçmiyor. çok uğraşıyor. inanılmaz güven verici bir insan. sonuna kadar güvenebilirsin. sonuçlar genellikle iyi çıkıyor.benim sonuçlara 10 gün kaldı. içimizi ferah tutalım. hayırlısı neyse o olur. şimdiden geçmiş olsun. sonucu mutlaka haber ver..

12. 23 Şubat 2010
  13. flowersun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Malesef ben Atıl Yüksel'e yaptıramıyorum. Çünkü randevu almakta geç kaldım. Randevuları doluydu.Çapa'dan Recep Has diye bir profun muayenehanesinden randevu aldım. Cuma günü Recep Has yapacak hiç tanımıyorum kendisini ama sorunlu gebelikler konusunda uzmanmış.Baya tedirginim. Sonrasında ne kadar istirahat ettin daha doğrusu ettin mi? hiç bir komplikasyon oldu mu? akıntı filan gibi şeyler? yazarsan sevinirim.

14. 26 Şubat 2010
  15. papatya2010

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kusura bakma canım mesajı görmemişim. istirahat konusunda üç gün dinlenin ama yatarka değil sadece ağır işler yapmayın ani hareketlerde bulunmayın dediler. ama bu iş bizi o kadar çok tedirgin ettiki eşim de panikten üç gün kıpırdatmadan yatırdı neredeyse ama kesinlikle bir sorun çıkmadı.akıntı ve kan gelme riski armış o da olmadı çok şükür. zaten bu gibi riskler bebek sorunluysa daha çok oluyormuş. sonuçlar için 3 hafta dediler ama bizim çoğala çabuk gerçekleştiğinde 15. günde cevap verdiler hiç bir problem okmuş çok şükür. çok rahatladık. inşallah seninde sonuçların iyi çıkacaktır. allahın izniyle. sonucu mutlaka yaz arkadaşım

16. 26 Şubat 2010
  17. flowersun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    meraba şöyle bişey oldu biz çapadan profa gittik ayrıntılı ultrasonla ölçümleri yaptı ve bu çocukta herşey normal dedi. gelişimi çok iyi dedi. akrabalarda olan down sendromu 1. dereceden olmadığı için bizi bağlamaz dedi. ikili üçlü test sonuçlarınız da çok iyi o yüzden ben amniyosenteze gerek görmüyorum dedi. yaptırırsanız keyfi olur dedi. bana göre bi anormallik gözükmüyor sırf 37 yaşındasınız die amniyosentez yaptırmaktan yana değilim dedi. 23. haftada tekrar gelin dedi ola ki o zaman ciddi bir aksi durumla karşılaşırsak o zaman kordonsentez yaparız dedi. ama sizin kararınız düşünün taşının illa biz istiyoruz yoksa rahat edemeyiz diyosanız gelin yapalım dedi. amniyosentezden korkmayın bişi olmaz düşük riski vardır ama rahim yapısıyla kistlerle miyomlarla filan ilgilidir siz karar verin dedi. biz de eşimle konuştuk ve yaptırmadan çıktık. koskoca prof gerek yok diyorsa bir bildiği vardır diye düşündük. keyfi de yaptırmayalım dedik. böyle yani amniyosentez diye gittik ama sevinçli çıktık.

18. 26 Şubat 2010
  19. papatya2010

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım valla geçmiş olsun. çok iyi bir haber. tabi benim ikili testimde risk vardı. diğer üçlü test ve detaylı ultrasonda herşey normaldi . risk olunca yaptırdık. risk olmasına rağmen temiz çıkmıştı sonuçlarımız. eğer dr bu şekilde yönlendirmişse çok rahatlatmıştır. sizi inşallah daha sonraki kontrollerde de bi şey çıkmaz arkadaşım çok geçmiş olsun:)