2010 Ekim Bebekleri Büyürken...

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve BAYLEMUR tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : BAYLEMUR
  1. BAYLEMUR

BAYLEMUR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Kızlar bu bölümü açmaktaki amacım hepimiz artık hamılelık hakkında tum bılgılere sahıbız.pekı ya yenı dogmus bebegımız hakkında ne bılıyoruz?ek gıdaya nezaman gecmelı,emzırme yontemlerı,gogus hıjyenı,banyo suyu sıcaklıgı,tırnak kesımı,diş çıkartma sorunları,alt temızlıgı,bebek eşyalarının temızlenmesi,ateşlenme sorunları,başta konak oluşması,dilde pamukcuk,bebegımızı hıckırık tutması.gaz sorunu vs vs vs.bunun gıbı pek cok sey ıcın ben tum annelerden bılgı almak amacıyla bu bolume beklıyorum.evet nette pekcok dagınık bılgıler var ama bız burda kendı ekım grubumuz ıcın tum bılgılerden derlenmıs bu bolume yazalım katkılarınızı beklıyorum.ayrıca tecrubelı annelerın katkılarınıda unutmamak gerek.umarım tecrubelerınızden bızı mahrum bırakmazsınız.:nazar:

2. 28 Ağustos 2010
  3. aperpil

aperpil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun canım hepimize
    ay okuyunca heyecanlandım demek bir basamak atladık ha :)

4. 28 Ağustos 2010
  5. BAYLEMUR

BAYLEMUR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    eee artık sıpaları buyutup besleme uyutma zamanı geldı.işin zor kısmı asıl şimdi başlıyor.:ecrin_bebek:

6. 28 Ağustos 2010
  7. aperpil

aperpil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    zor ama eglenceli kısmııı kim ne derse desin o sirinleri görüosun daha neeee

8. 29 Ağustos 2010
  9. BalSurat

BalSurat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tecrubeli anneler yorumlarınızı bekliyoruz:KK3:

10. 29 Ağustos 2010
  11. bahair

bahair www.nilkizi.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar çok aceleci ve heyecanlı gördüm sizi... malum bebeğin doğumundan sonra ilk önemli konu sütün gelmesi....ilk etapta sütünüz gelse de kesilmemesi ve artması için telaşa düşeceksiniz... benim size şimdiden tavsiyem.. hazırladığınız doğum çantasına humana stiil tea emziren anneler çayını koymanız... ben sezeryan yaptım çok şükür sütümde hemen geldi... ilk etap da yemek yemek yasak gazı çıkardıktan sonra çay ve bisküvi yemenize izin veriyolar... bana da milupanın çayını alın için dediler ama ben humanadan çok daha memnun kaldım... hem bağırsakları çok güzel çalıştırıyo... hem de süt oluşmasına çok ciddi katkı sğlıyo... ilk zamanlar bebeiğiniz biraz huysuz olabilir sakın çok gazlı ondan ağlıyo huysuz bi çocuk diye düşünmeyin tüm sorun hayata alışmaya çalışıyo olmasından... gaz sancıları 15-20 günden sonra başlar... ağladığında göğsünüze alıp sakin ses tonuyla konuşup sakinleştirin... çok faydasını göreceksiniz.... hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar şimdiden...

12. 29 Ağustos 2010
  13. e_pack

e_pack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    197
    Ödül Puanları:
    163
    süper bi konu olmuş tam benlikk

14. 29 Ağustos 2010
  15. bahair

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ha bu arada kızlar madem bu toipik açılmış... şunu söyliyim... doğumlar başladıkça artık diğer topiği yavaş yavaş terketmeya başlayacaksınız.... doğum sonrası muhabbetler daha bi saracak sizi...vay son doğuranların haline.... ben sonlara doğru kalmıştım... hamile muhabbeti yapacak kimse bulamıyodum:))))

16. 29 Ağustos 2010
  17. yarican

yarican Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    güzel bi topic olmuş baylemur'cum, saolasın..
    bahair, sende saol canım.. tecrübelerine ihtiyacımız var :)

18. 30 Ağustos 2010
  19. bahair

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    rica ederim ne demek... diğer tüm ekim anneleri de her sorunuza sıkılmadan cevap verip yardımcı olmaya çalışacaklardır eminim...