2010 erkek infertilesi sebepli rapor çıkartanlar

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve Zeynepce2011 tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Zeynepce2011
  1. Zeynepce2011

Zeynepce2011 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar bende 7 yıllık evliyim. çapada rapor alabilmek için tedavi görüyoruz bu süreci yaşayanlar birbirimize anlatalım bilmeyenlerede anlatalım ....biz 1 ay önce başladık önce benim hsg filmim adetin 3.günü testlerim ve simir testimi yaptırdım bende bi problem bulunmadı çok şükür.eşimi androloji bölümüne yönlendirdiler ilk testimizin sonucu
    sayı 7 milyon hareketlilik 7 morfolojimiz 5 çıktı
    şimdi bu çarşamba eşim tekrar sperm verip hormon testlerini yaptırıp cuma günü tekrar androlojiye gidicek sonuçlara dr yönlendirecek bakalım ne diycek burda adım adım anlatırım enazından merak edenler için çünkü ben rapor almak için boşuna beklemişim benim durumumda olanlar boşuna beklemesin.daha önce mikro denedim negatif malesef.

2. 19 Eylül 2010
  3. banu145145

banu145145 İçimde değil yüreğimde... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende rapor çıkartmaya çalışıyorum bakalım hayırlısı

4. 19 Eylül 2010
  5. aleyna84

aleyna84 ya mücib Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    ALLAH yardımcınız olsun arkadaşım

VALLA cok güüzel olur burda anlatırsan bizede cok yardımcı olmuş olursun

bende karasız kaldım bakırköy araştırma has. yoksa capayamı gidiyim

karar veremedim

RABBİM yardımcımız olsun

6. 20 Eylül 2010
  7. Zeynepce2011

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    alyenacım allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah. bakırköy devlet hastanesinin içinde tüp bebek bölümü varmı bilmiyorum muhakkak infertilite bölümü olmalı rapor alacağın yerin.eğer tüp bebek raporu alacağın yerde yaptıracaksan cerrahpaşada çok iyiymiş bu konuda ama ben dış heyet raporu almak isstedim çapaya gittim..orda anladığım spermin hareketliliği çok önemli hareketlilik toplamda 5 milyon olsa dahi ilaç yada aşılama diyolar ....aşılamada 3 kere deneniyo eğer ilaç verirlersede 3 ay ilaç sonra tekrar spem testinin sonucuna göre karar veriyolar...ama ben çok memnunum çapadan dr lar çok iyi gitmeden önce çok beklerim diyodum işlerimiz çok şükür hızlı ilerliyo ...daha önce parayla denedim 6 milyar harcadım şimdilik sadece 320 lira verdim hsg rahim filmine oda çapada bozukmuş muhakkak dışarda yaptırıyosun ki bozuk olmasada dışarda yaptırcaktım zaten :)şimdi çarşamba eşim gidicek 2 sonuçlarla dr androlojiye gidicez bakalım ne diycekler cuma günü dediklerini yazarım inşallah raporumu biranevvel alırım.....

sen kaç yıllık evlisin kaç yaşındasın bunlarda önemli bence şartların uyuyosa muhakkak git.

8. 21 Eylül 2010
  9. banu145145

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bizimde randevumuz perşembe günü eşimin sayıları ilaçlarla 40 milyon toplamda 130 milyona kadar çıkmıştı son yaptırdığımız 6 milyona düştü hareketlilik 53 çıktı dr ilk ilaç falan dedi ama ben daha önce denediğimizi anlatınca beni hocaya yönlendirdi bakalım ne diycek bende yazarım perşembe günü.
    burcucum orda görüşürüz kuşumm:)))))))))))))))

10. 21 Eylül 2010
  11. Zeynepce2011

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    banucum bakalım ne olucak meraktan çatırdıycam sonunda...:))))

12. 23 Eylül 2010
  13. 34gulden

34gulden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    merhaba arkadaşlar ben çapa da 2 kez rapor çıkarttım çok dikkatli olun çünki bana verilen raporu hiç bir hastahane kabul etmedi.... benim sorunum eşim de kromozom anomalisi olması gerçi kendisi sağlıklı ama şu an taşıyıcı durumunda... o yüzden 2 defa düşük yaşadım ve 2. düşüğüm 4.5 aylıktı. biyopsi de bebeğimin down sendro, triozm, çift cnsiyet gibi problemleri olduğunu öğrendik... çapadan rapor aldık almasına ama genetik faktörünün ne olduğu raporda belirtilmediği ve hastanenin bu faktörle ilgi kod bilgisinin bilinmemesi yüzünden mağdur oldum ne ilaçlardan ne de hastanelerden sigortam olmasına rağmen faydalanamadım... Birde bu rapor alabilmek için yapıaln testlerin geçerlilik süresi belirtilmediği için 1 sene kaybım oldu... Açıkcası ben çapa dan rapor alabilmek için uğraştığıma bin pişman oldum lütfen çapadan rapor alacaksanız ve sorununuz genetik kökenli ise dikkatli olun ve mutlaka genetik faktörünün adının raporunuzda belirtilmiş olmasına ve tabiki bu faktörün kodunun yazılmış olmasına dikkat edin. Sorununuz benimle aynıysa da boşuna uğraşmayın çünki yeni kanuna göre eğer hayatta olan sakat bir çoçuğunuz yoksa rapor da alsanız devletin hiç bir indirim imkanından yararlanamıyorsunuz .... ben tüp bebeği bu ay şişli memorıal de yaptırdım orası rapora 1000 tl indirim yapıyor ve ilaçları da dış piyasaya göre daha indirimli veriyor.... ben şuan ayın 29 undaki gebelik testimi bekliyorum dualarınıza muhtacım... Allah sizlere ve her isteyene evlat nasip etsin inşaallah ... sormak istediğini bişey olursa seve seve cevap veririm başta bana:) ve hepinize bol şans arkadaşlar...:nazar:

14. 23 Eylül 2010
  15. banu145145

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    gülden umarım güzel sonuçlar alırsın bizim genetik faktör değil ama yinede sorun yaşamayız inşallah..
    bizde bugün randevumuza gittik hocayla sayımız 5 mil toplamda 10 milyon hareketli 52 bu sayılarla aşılamada olmaz dedi 1 ay volum arttırıcı bi ilaç verdi 1 ay sonrayada randevumuz var tüp bebek yazısı vericekmiş bakalım hayırlısı benim durumumda rapor alanlar ve alacaklar varmı??

16. 23 Eylül 2010
  17. 34gulden

34gulden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    hayırlısı olsun inşaallah canım. Sizin şansınız daha yüksek o zaman çok sevindim rapor işinizde kolay olur bence. Dilerim en kısa zamanda tüm işlemleriniz biter ve hamileyim müjdeni hep beraber paylaşırız canım bol şansopuyorumnanaktan:nazar:

18. 23 Eylül 2010
  19. Zeynepce2011

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    güldencim inşallah senin müjdeli haberinide burda duyarız bizimde yarın randevumuz genetik test istemediler bizden raporda şartmı acaba istiyolarmı bu testi sende bilirsin çapada her sorumuza cevap alamıyoruz..