2010 eylül anneleri nasıl doğum yapacaksınız

Konusu 'Eylül Anneleri' forumundadır ve mersinli tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mersinli
  1. mersinli

mersinli KIZIM NİSAM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar başlarda normal doğum istiyordum fakat günler yaklaştıkça hiç cesaret edemiyorum.aslında vicdan azabı çekiyorum benim istediğim zamanda değil onun istediği zamanda gelmesini istiyordum.hem benim içinde çok sağlıklı bir durum normal doğum kolaya kaçmak gibi geliyor bana.ama bu düşünceler korkumu bastırmaya yetmiyor.hatta sezeryan epidurale bile cesaret edemiyorum.siz ne düşünüyorsunuz.doğum şekliniz ve tarihleriniz belli olmuştur artık.benimki sezeryan olursa 7 eylülde olacak.yani 26 gün sonra kızım kucağımda olacak.ya sizler ne alemdesiniz?

2. 12 Ağustos 2010
  3. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim belli sezeryan olacak ilk doğumumu da sezeryanla yaptım birde hamilelik şekerinden dolayı kesinleşti sezeryan olacam

4. 12 Ağustos 2010
  5. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    2 hafta önce bebek ters duruyor demıstı doktor eger donmezse sezeryan bılmıyorum sımdı ne alemde yarın gıdıcem doktora bakalım ne dıyecek ama normal ıstıyorum bı akslık olmazsa ,sezeryan da normal de olsa ben epıdurallı olucam anestezı uzmanı doktor arkadasımız o da epıdural yaparız dedı ona da guvenıyorum bakalım hayırlısıyla ınsallah bayramdan sonra gozukuyor zaman da gecmıyor hıc sonlara yaklastıkca....

6. 12 Ağustos 2010
  7. dolunay50

dolunay50 EVİMİN MELEĞİ...OĞLUMM.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    banada normal olur dıyor doktorum bende normal istiyorum bakalım hayırlısı doktorumu cok sevıyorum ve guvenıyorum bu arada...

8. 16 Ağustos 2010
  9. mentos

mentos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende senin gibiyim çok korkuyorum normal doğumdan epidural sezeryan istiyorum hatta günlerimiz bile aynı :)))

10. 16 Ağustos 2010
  11. ingilizceci

ingilizceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben epiduralli normal istiyorum bebısım dönmüş ama daha catı muayenesı olmadım minyon tipliyim catın dar olabılır dıolar :S bakalım haftaya bellı olacak

12. 16 Ağustos 2010
  13. pityone

pityone Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eşim her ne kadar istemese de ben de epiduralli normal doğum istiyorum. eşim her şeyin doğal olmasından yana..doğa sana yardım edecektir diyor başka da bir şey demiyor :)
    doktorumla daha hiç konuşmadık..37.haftada çatı muayenesi yapacakmış sanırım orada belli olacak..her şeyin hayırlısı hangi doğum şekli olursa olsun bebeklerimiz sağlıkla geldikten sonra hiç önemi yok bence..allah herkesin yardımcısı olsun doğum anındaa

14. 16 Ağustos 2010
  15. AGGELOS

AGGELOS Şans Meleğim Gel Bebeğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şuan için normal gözüküyor ama çatı muayenem 38 haftamda olucam 2 hafta var bakalım o zaman netleşir ki inş normal olur düşündükçe bazen çok korkuyorum nasıl olur ki nasıl yaparım çıkmaz ordan o acıya dayanabilir miyim diyorum ama kesilmekten de bir okadar korkuyorum tabi ki herkesin kendi tercihi ( gerçi keşke tercihe bırakılmasa... ) ama en sağlıklısnın normal doğum olduğuna inanıyorum bu döneme kadar milyonlarca kadın doğurduysa Allah nasip ederde bir sorun çıkmazsa son dk da bende doğururum diyorum

16. 17 Ağustos 2010
  17. xsxeker pembe

xsxeker pembe kzımı sen koru rabbim... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    normal düşünüyom ama azcıkta korkuyom çıkçası olmazsa epidural yapıcam

18. 17 Ağustos 2010
  19. karabiber01

karabiber01 11haziran 79.4 kilo Üye

Beğenildi:
    503
    Ödül Puanları:
    188
    sen eşine inanmaa boşver onuu
    kendilerii doğursunn önce ondan sonra konuşaunlarr
    ben 2 tane normall doğurdumm bu 3ncüü halenn korkuyorumm doğumdann psiklojimm bozulduu
    epidurel normall doğum yapanlarr ne olur sonra yazınn nasıll oluyoo çok sancı oluyomu