2010 Eylül annelerinin günlük yemek menüleri

Konusu 'Eylül Anneleri' forumundadır ve Kreacher tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

9 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Kreacher
  1. Kreacher

Kreacher Ultrasondaki ufak bamya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    2010 Eylül annelerimizin günlük pişirdiği, bütçeye uygun, makul yemek tariflerinin ya da menülerinin paylaşıldığı konudur.

2. 9 Haziran 2010
  3. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Patatesleri yuvarlak Doğra zeytin yağla fırına sür 200 C pişir son 5 dakikada 1 bardak sıcak suyun içinde 1 tatlı kaşığı biber salçası kekik karabiber pulbiber koy sosu gezdir patateslerin üzerinde gezdir 5 dak.öyle fırında kalsın sonra afiyetle ye :))

4. 9 Haziran 2010
  5. Kreacher

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Imm ımm süper bir patates tarifi :)
    Ben de kabak yemeği yaptım. Kızartmasını yiyemiyorum mesela bu çeşit yiyebiliyorum. Bolca soğanı yağda öldürüyoruz, 3-4 domatesi kabuklarını soyup doğruyor ve soğana ekleyip soteliyoruz. Kabakları soyup küp küp doğruyoruz. Tencereye ekliyoruz. Üzerine önceden yıkadığımız 1 avuç kadar bulguru, 1 su bardağı kadar sıcak suyu, kırmızı pul biber, karabiber ve naneyi ekleyip 15dk falan pişiriyoruz. Üzerine sarımsaklı yoğurt döküyoruz bolca, mideye indiriyoruz. Hem hesaplı, hem yaz yemeği, hafif :1closedeyes:

6. 9 Haziran 2010
  7. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ayy ne güzel konu olmuş kızlar.
    taze fasülye...

fasülyeleri ayıkla doğra.diğer tarafta dometesleri doğra...
    yağda soğanı kavur , fasülyeleri at birazcık kavrulsun domatesleri ekle üzerine.kendi suyunu salsın biraz
    tuzunu hafif karabiberini at.
    1-2 su bardağıda su ekle (sulu sevenler daha fazla atabilir)kapat düdüklünün ağzını :)
    sonra üzerini yoğurtlayarak afiyetle ye...

mevsim yemeği bebeklerimize vitamin olsun :KK66:

8. 11 Haziran 2010
  9. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    fayadalı bir konu seçmişsiniz arkadaşlar bende size yarın planladığım hafif bir yemeği bildiğim kadarıyla anlatayım adana yöresinde çok yapılan bir yemek malzemeler büyük boy patlıcan domates soğan sarmısak yeşil biber kırmızıda olabilir bunların hepsini közlüyoruz hepsi pişiyor hepsini doğrayıp karıştırıyoruz üzerine sarmısağı eziyoruz üzerine maydonoz isteğe göre pul biber limon zeytin yağı gezdiriyoruz çok hafif tam bir yaz yemeği hemde çok hesaplı sarmısağı bol olunca daha güzel oluyor yanında ayran antep yöreside üzerine sarmısaklı yoğurt ve kıyma kullanıyorlar bildiğim kadarıyla afiyet olsun hepimize bebeklerimize lop lop et olsun cokacimcoook

10. 11 Haziran 2010
  11. Kreacher

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Mihri bu Babagannuş a benziyor, Hatay ın yöresel yemeği diye duymuştum. Biraz zahmetli gibi hepsini közlemek ama lezzetine diyecek bir şey yok tabii :))
    Kızlar ben bugün mercimek köftesi önerebilirim. Hem mercimek hem bulgur, yağı da az konursa müthiş bir vitamin deposu, bebişlerimize yararlı bir öğün oluyor.Hele de marula sarıp üzerine de limon :)) cokacimcoook

12. 11 Haziran 2010
  13. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım babagannuş deniliyor bu yemeğe fekat benim için zorluğu yok çünkü çok yakınımda fırın var hepsini gönderiyorum tepside 1 tl hepsini pişiriyorlar onun için benim için çok kolay oluyor

14. 15 Haziran 2010
  15. emntncy

emntncy yeniden anne olmak.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    slm kızlar bi yemek delisolarak böyle şeyleri okumaya bayılıyorum bende size bi tarif vereyim malzemeler{ tavuk veya kuzu etiyle yapabilirsiniz ama mümkünse tavuğun göğsü dışında biyeri olsun.biber,soğan,domates,mantar,salça} etleri kuşbaşı doğrayın tavaya koyun suyunu bırakıp çeksin sonra az miktarda z.yağı ekleyin ve sırayla soğan,renkli biberler küçük küçük doğranmış olsun bunları harmanlayın çok az domates salçası ekleyin sonra da ince ince doğradığınız mantarları ekleyip harlı ateşte kapağı kapalı mantarlar ölene kadar pişirin ve en son üzerine küp küp doğranmış domates karabiber,pulbiber ekleyin kapağını kapatıp pişirin afiyet olsun misafir için ideal bi yemek bakmayın böyle uzun uzun yazdığıma çok lezzetli oluyo

16. 17 Haziran 2010
  17. suray

suray Oğluşum canım yavrum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hımmmm valla süper menüler ellerinize sağlık kaydirigubbakcemile5

18. 21 Haziran 2010
  19. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Son menü Bu sıcaklarda anca karpuz peynir salatalık :))