2010 filmleri

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve EU3 tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  25 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 1. EU3

  EU3 Guest

  Yeni bir yılla birlikte yeni yapımlarda vizyona girdi yada girmek için sabırsızlıkla zamanını bekliyor..

  bu topikte 2010 yılında izlediğimiz yada izlemek için sabırsızlandığımız filmleri paylaşalım, olumlu olumsuz eleştirilerimizi yapalım ne dersinizaklinialirimsmile  The lovely bones henüz Türkiyede vizyona girmedi, 26 şubatta start alıo. merak ettiğim filmlerin başında...konusu da enteresan..
  sıradanlığı aşmış bi filme benziyoraklinialirimsmile

  ----Alice Sebold‘un 2002 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan The Lovely Bones filminin yönetmen koltuğunda Peter Jackson‘ı görüyoruz. Başrolleri Saoirse Ronan, Mark Wahlberg, Rachel Weisz ve Susan Sarandon paylaşıyor----


  Filmin konusuna gelirsek; 14 yaşında bir cinayete kurban giden Susie Salmon cennete gitmiştir. Bu yeni evinden yaşayanların dünyasını izlemektedir. Ölümünden sonra Susie aşağıda onsuz sürüp giden yaşamı, okul arkadaşlarının kendisinin kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin umutlarını yitirmemeye çalışarak sevgili kızlarının canlı bulunması umuduna sarılmasını izlerken, bir taraftan da sapık katilinin cinayetten kalan izleri ve ipuçlarını yok etmeye çalışmasını takip eder. Cennetteki yaşama alışmaya çalışan ve burada birbirinden ilginç karakterlerle karşılaşan Susie yaşayanların dünyasına ait anılarını unutamaz. Küçük kız giderek iki dünya arasında kalmaya başlar.

  [​IMG]  Diğer film Did You Hear About The Morgans? 3gün önce vizyona girmiş... eğlenceli gözüküyoryerimseniben


  Meryl ve Paul Morgan’ın mükemmel hayatlarının tek başarısız yönü sürdüremedikleri evlilikleridir. Ancak, başlarına daha büyük bir felâket gelir. Bir cinayetin görgü tanığı olurlar ve katilin hedefi haline gelirler. Polis, tanık koruma programı adına, onları küçük bir kasabaya gönderir. Bu yeni hayatlarında bir süre daha birarada olmak zorundadırlar.

  [​IMG]
   
 2. 26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 3. EU3

  EU3 Guest

  yerimseniben

  Çocuk tecavüzcülerini öldüren bir katilin izinde adalet kavramının sorgulandığı filmde, iki deneyimli dedektif Abbas ( Uğur Yücel ) ve ' Akrep ' Celal ( Kenan ımirzalıoğlu ) bir seri katilin peşine düşerler. Katilin kurbanları aftan yararlanıp çıkan sübyancılardır. Eldeki ipuçları askerden dönen Ensar'ı ( Nejat ışler ) işaret etmektedir


  [​IMG]
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2010
 4. 26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 5. EU3

  EU3 Guest

  Prenses ve Kurbağa

  film 22 ocakta vizyona girmiş..

  Tiana isimli genç ve güzel bir prensesle prenslik günlerine dönmek için umutsuzca çabalayan yüssüz bir kurbağa gecenin birinde karşılaşırlar. Tiana,kurbağacığa acır ve onu bir kerecik olsun öpmeye razı olur. Ancak, ortada bir sorun vardır; zira öpücükten sonra Tiana'da bir kurbağaya dönüşür. Hem de çok güzel bir kurbağa :) ıki kurbağa neler olup bittiğini anlamak için New Orleans bataklıklarında yaşayan cadı doktoru bulmak zorundadır.

  [​IMG]  Sherlock Holmes 15 ocaktan beri vizyonda yerimseniben

  Arthur Conan Doyle’un dünyaca ünlü karakteri Sherlock Holmes’ün dinamik yeni uyarlamasında, Holmes ve cesur ortağı Watson en son maceralarına atılıyorlar.

  Dövüş tekniklerini, efsanevi zekası gibi silah olarak kullanan Holmes, bu macerasında ülkesini yok edebilecek ölümcül bir komployu aydınlatmak için yeni bri düşman ile savaşıyor.

  Robert Downey Jr. , efsanevi dedektif Sherlock Holmes’ü daha önce hiç yapılmamış bir şekilde canlandırıyor. Jude Law doktor ve bir savaş gazisi olan, Holmes’ün güvenilir çalışma arkadaşı Watson rolünde yer alıyor. Holmes’ü alt eden ilk ve tek kadın olan ve dedektifle halen çalkantılı bir ilişki sürdüren Irene Adler rolünü Rachel McAdams üstleniyor. Mark Strong gizemli yeni düşman Blackwood rolünü oynuyor. Kelly Reilly ise Watson’ın ilgilendiği Mary rolünde yer alıyor.

  [​IMG]
   
 6. 26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 7. EU3

  EU3 Guest

  Paranormal Activity eyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

  15 ocakta start alan filmde genç bir çift evlerindeki paranormal olaylardan şüphelenmeye başlar. Bir kamera sistemi kurarak gece uyuduklarında neler olup bittiğini kaydetmeye başlarlar.

  Son derece basit bir hikayeye ve Blair Cadısı mantığına sahip olmasına rağmen şimdiden gelmiş geçmiş en korkunç filmlerden biri olduğu söyleniyor.

  [​IMG]
   
 8. 26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 9. EU3

  EU3 Guest

  Kaptan Feza

  Film, bir Yeşilçam aktörü olan babasına tıpatıp benzeyen Ömer’in bugünkü yaşamını konu alıyor. Ömer’in, 6 yaşında küçük bir kız çocuğu olan Asu ile yollarının kesişmesi ve kızın onu gerçekten uzay kahramanı “Kaptan Feza” zannetmesi ile başlayan senaryo aslında bir mafya tetikçisi olan Ömer’in küçük kızın masumiyetini ve hayallerini yıkmamak için bir uzay kahramanı gibi davranması ile devam ederek, 24 saat içinde gerçekleşen dramatik bir hikâyeyi anlatıyor.

  [​IMG]
   
 10. 26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 11. EU3

  EU3 Guest

  Kim Kiminle Nerede

  Zengin bir yaşam süren Boris Yellnikoff'un, bir gece evinin girişinde Melodie isimli genç bir kızla karşılaşmasıyla başlıyor. Evinden kaçan genç kız Boris'e onu içeri alması için yalvarmaktadır. Genç kızdan yardımını esirgemeyen Boris'in hayatı Melodie'yi arayan sorunlu anne babası ortaya çıkınca karışıyor.

  [​IMG]
   
 12. 26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 13. EU3

  EU3 Guest

  Pıtırcık

  Pıtırcık hayatından memnundur: Onu seven bir ailesi, muhteşem arkadaşları vardır ve her şeyin böyle devam etmesini istemektedir.

  Ancak birgün her şey değişir: Anne ve babasını konuşurken duyan Pıtırcık, konuşmalardan yeni bir kardeşi olacağı anlamını çıkarır ve paniğe kapılır. Herkes� yeni gelen bebeği daha çok sevecek ve artık ailesinin onunla ilgilenmeye zamanı kalmayacaktır. Hatta Parmak Çocuk masalında olduğu gibi onu ormana bırakıp gideceklerdir. Pıtırcık ailesinin kendisinden vazgeçmemesi için çeşitli taktikler uygulamaya başlar ama bu taktikler pek istediği gibi işlemez ve sonuçta ailesini kızdırır.

  Pıtırcık ve arkadaşları B planına geçerler: Pıtırcık önce geldiğine göre o kalacaktır ama bebekten kurtulmaları gerekir. Bu işi halletmek için önce paraya ihtiyaçları vardır, sonra ise…� Tam bu planı uygulamaya koyduklarında Tıngır, bir kardeşe sahip olmanın ve ağabey olmanın aslında faydaları olduğunu anlatır.� Bunun duyan Pıtırcık, ağlayarak eve gider ve bir kardeşi olursa çok mutlu olacağını ailesine pişmanlıkla anlatır.� Ailesi bu duruma şasırır çünkü bir yanlış anlama olmuştur.
  Ama Pıtırcık’ı bekleyen başka bir sürpriz vardır.


  [​IMG]

  Gelecekten Bir gün

  Hayatı boyunca yaşadıgı tüm aksiliklerden dolayı çok şanssız olduguna inanan Tolga (Hayrettin Karaoğuz) önemli bir sunum yaptıktan sonra işinden de kovulunca artık platonik aşkına (Hande Subaşı) da kavuşma ihtimalinin de kalmadığına inanarak intihar eder. Melekler (Rasim Öztekin, Arda Kural) kendisine ceza olarak eğer intihar etmemiş olsaydı gelecekte nasıl bir hayatının olacağını gösterirler. Üstelik gelecekten bir günü yaşatarak. Bununla birlikte olağanüstü bir komedi ve aşk başlar Tolga?nın hayatında.

  [​IMG]
   
 14. 26 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 15. EU3

  EU3 Guest

  The Book of Eli

  5 şubatta vizyona giricek...

  Amerikan yapımı filmi Albert ve Allen Hughes kardeşler yönetmiş. Kardeşler bu filmle ''From Hell'' (Cehennemden Gelen) filminden beri ilk defa biraraya geliyorlar.Başrollerini ise Denzel Washington , Gary Oldman , Mila Kunis , Paylaştığı '' The Book of Eli'' Distopik bir gelecekte geçen aksiyon / Gerilim türünde bir yapım.Filmde Güneş patlaması sonrası kavrulmuş dünyada sağ kalanların yaşam mücadelesinde Eli (D.Washington) adlı bir adamın yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı koruma mücadelesini anlatıyor.


  [​IMG]
   
 16. 29 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 17. EU3

  EU3 Guest

  Valentine's Day vizyona giriş tarihi 12 Şubat oyuncu kadrosu sağlam görünüyor yerimseniben

  Filmde; Los Angeles'ta, Sevgililer Günü'nde on farklı hikâyenin birbirleriyle kesişmesi anlatılıyor

  [​IMG]
   
 18. 29 Ocak 2010
  Konu Sahibi : EU3
 19. EU3

  EU3 Guest

  Romantik Komedi 5 şubat

  Engin Altan ve Burcu Kara için bile izleyebilirim, ikisinide çok beğeniorum:asigim:

  Metropollerde yaşayan kadın ve erkek ilişkileri hakkında çok eğlenceli ve samimi bir anlatım diline sahip olan film, Aşkın, dostluğun, arkadaşlığın, ve insanların içinde bulunduğu şehir yaşamının, hayattaki yerini vurgulayacak.
  [​IMG]