2010 haziran anneleri bebeginiz kaç saat uyuyor ve sürekli yanında olmanızı istiyormu

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve rana_srn_by tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : rana_srn_by
  1. rana_srn_by

rana_srn_by Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba oglum 2 ayını doldurdu bugün ama sürekli yanında olmamı ve 1 dk yanından ayrılmamamı istiyor yemek bile yiyemiorum uyurken dahi gözünü aralayıp bakıo yanındaysam dewam ediyor sizce ne yapmalıyım bu dawranışı degistirmek için? bi de bebişleriniz gündee kaç saat uyuyor ben bütün gün uyusun die ugraşıorum ama sabah benimle uyanıp gece benimle uyuyor

2. 14 Ağustos 2010
  3. sinem26

sinem26 Aramızdasın Bebeğim:)))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar arkadaşım.Benim bebeğimde 8 haziranda doğdu.2.ayı bitirdik.Bizimde sabah 6 da gözünü açıyor çok nadir gündüz uykusu dediğin gibi gözünü açıp bana bakıyor oradaysam uyuyor.ama gündüz dalarak hiç uyumuyor.Ne zaman düzelecek bu uyku düzeni bende merak ediyorum.

4. 15 Ağustos 2010
  5. eylulungulu

eylulungulu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    912
    Ödül Puanları:
    238
    benım kızımda nerdeyse butun gun uyumuyor aksamda 23.00 gıbı fılan uyuyor ancak.yanında olmazsıgım zamanda huysuzlanıyor ama mumkun oldugunca yalnız bırakmaya calısıyorum

6. 15 Ağustos 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Şimdi düzen oturtma döneminiz kızlar.Sevginiz ilginiz belli bir yere kadar ama alıştırmayın derim.4 aydan sonra daha zor olur sizler için.
    Benim kzım horul horul uyurdu uyanıkken de oynardık.Gece uykuları zaten doğduğundan beri çok düzenliydi erken uyur erken kalkardı hala da öyleyiz.

8. 15 Ağustos 2010
  9. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bizim gunduz uyku duzenimiz bir birini tutmuyor.bazen 2 saat uyuyoruz bazen 10dk.
    butun gun 1-2 kere 10 dk uyudugumuz da cok olmustur.
    gunduz uykusunda problemimiz var.bir turlu de duzelmiyor.
    yaninda olmama alistirmadim,ne de kucaga alistirdim.oylece yerde uzatiyorum butun gun.
    kucaga da aliyorum ama cok az.10dk filan. :) kimseye de aldirtmiyorum,kayinvalidem ve annem dahil...
    belki sicaktir uyuyamyor diye dusunuyorum,umudum soguk havalara...
    ayrica kizlar benim kizi diyelim ki annem kucagina aldi,sonra yerine birakinca agliyor,annem sakinlesdirmeye calisiyor yine agliyor.ben gelip kiziyorum ona ne bu ses? diye,hemen kesiyor.ve de aglamiyor.korkuyor benden kaydirigubbakcemile3
    gunduz uykusuna bir formul bulan varsa bana da anlatsin,cok mutlu olurum...

10. 15 Ağustos 2010
  11. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar selam,bebişleriniz güven-güvensizlik dönemindeler.Altını değiştirme-beslenme-uyku ve sevgi,şefkat ihtiyaçlarının karşılanması gerken bir dönem.Bebek kendini güvensiz hissettiinde annesini görmek ve kucağında olmak ister,bu şekilde kensine ve başkalarına güvenmeyi öğrenir.Uyku düzeni açısından şu yolu izleyebilirsiniz.Uykusu geldiğinde saate bakın,ertesi gün yine o saate yakın uyku hazırlıklarına başlayın.Bu zamanla bir rutin halini alacaktır.Geceleyin siz de erkenden uyumaya çalışın,ışıkları söndürün sadece tv'nin ışığı kalsın,telefonlar tvnin sesi kısık olsun...

12. 15 Ağustos 2010
  13. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bizim gece uykumuz yerine oturdu coook sukur.
    ama gunduz iyi uyumuyor.
    simdi yemek yedi,30dk uyudu ve gozler cin gibi.deliricemmmm

14. 16 Ağustos 2010
  15. rana_srn_by

rana_srn_by Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yeniden merhaba ben dandini28 yazdıklarına katılıorum birkaç gündür izledim oglum güvensiz ve tedirgin oldugunda uyumuo ve beni çok istio mesela gecen gün babanesinde kesinlikle uyumadı 1 sn bile çünkü seslerden ve cocuklardan rahatsız oldu kendini güvensiz bi ortamda hissetti die düşündüm.ha bir de kızlar mesela işimiz oluo ya da yapmak istedigimiz bişeyi kafamıza takıoruz ya bebişler onu hissedio ve o bizim huzursuzlugumuz onları rahatsız ediyor.ben şimdi sakin ve huzurlu bir ortamda emzirerek çok güsel uyutuyorum gündüzleri

16. 17 Ağustos 2010
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ay kızlaaar hepimizin derdi aynı. benim kızımda çok yaramaz. 25.inde 2 aylık olucak halen doğru düzgün uyumuyor. kuş gibi. şuan kucağımda mesela :)) hiç beni yalnız bırakmayın diyor :))) gece 12de zorla yatıyo ! sabahta 5-6 arası uyanıyo

18. 17 Ağustos 2010
  19. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canim gittikce gece uykusu daha da artacaktir.benim kizimin da 25-de 3 ayi olacak.gunduzleri uyumasa da yine geceleri biraz duzenli diye geceleri iple cekiyorum uyumak,dinlenmek icin.