2010 Kasım Annelerinin Doğum Hikayeleri...

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve DeliMavi tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : DeliMavi
  1. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    a.s.selam arkadaşlar,listeye baktığımda kasım annelerinin doğum hikayeleri bölümünün olmadığını gördüm.kasımdan önce bize sürpriz yapan bebişlerimizde var.annelerine hayırlı olsun diyorum ve merakla onların yaşadıklarını okumak istiyorum.hadi kızlar doğum yaptığınız günü ve o heyecanı bizlerle paylaşırmısınızopuyorumnanaktan

2. 21 Ekim 2010
  3. esraa_

esraa_ BirSen BirBen Birde BEBEK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ellerine sağlık canım,
    ben de sabırsızlıkla doğum hikayelerini bekliyorum

4. 22 Ekim 2010
  5. prophetic

prophetic ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    Bekleyin çok yakında gelecek hikayem :KK66:

6. 23 Ekim 2010
  7. eren sezen

eren sezen ♥eren&kayra♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ilk hikaye benden kızlarr :KK46:benim sezeryan olduğu için ağrılı sancılı bir hikayem yok planlı porogramlı gelişti herşey bebişimin 10 gün erken gelmesi hariç 11 ekimde doktor kontrolüne gittiğimde hastane çantam bile hazır değildi ama kontrolde tansiyonumun düşmemesi ve dahada yükseldiği görüldü buda hem bana hem bebeğe zararlıymış 2 gün içinde seni doğuma alıcam dedi şok oldum daha hazırlıksızdımm ama mecburen kabul ettim erken olduğu için her bebeğin küveze girme ihtimali vardı bana yoğun bakım ünitesi bulunan tam teşhizatlı hastane ayarladı doktorum suit odaya kadar seçmişş hemde para farkı olmaksızın şimdi iyiki hep aynı doktora devam etmişim ve güvenmişim diyorumm neyse 13 ekim çarşamba sabahı saat 8 de doğuma giricektim ve ben salı gecesi 1 saatlik uykuyla 4 de kalktım banyomu yaptım saçımı fönledim giyindim son hazırlıklar çantam filan derken saat 6 oldu yağmur yağıyoduu yola çıktık 10 dakika sonra hastanedeyiz yatışım yapıldı odama çıktım yerleştim yanımda annem kayınvalidem var eşim 8 de ereni okula gönderip gelicek o etkilenmesin diye ev düzenini bozmadık mecburen eren ben vaya babası olmazsa huzursuzluk yapardı kalkınca ee annelik fedakarlık demek :CüvCüv:beni hemşire hanım nst ye aldı 10 dakika kadar bebeğin kalp atışına baktılar sorun yok nst odasından çıkarken gözüme yoğun bakım ünitesi takıldı küvezde bebekler hemşire anneleri besliyodu onları dahada etkilendim orda annelerinden uzakta hemşirenin kucağında beni çok etkiledi bu sahne keşke görmeseydim dedim benim oğlum inş. benden ayrılmaz diye dua ettim sadece:Saruboceq:kan ve idrar alındı ameliyattan önce sonra mavi bir önlük giydirdiler bana ve lavman yapıldı en sevmediğimde buydu zaten bu işide hallettik saat 8 olsun diye bekliyodum heyecan yoktu daha bende sanki uyuyor ve rüya görüyodum acayip bir sakinlik vardı uzandım yatağa annemlerde şaştılar bu sakin halime doktorum geldi hazırmısın dedi ben iniyorum ameliyathaneye senide getiricekler dedi ve doğum serüvenim başlamış oldu bir erkek bir bayan hasta bakıcı aldı beni sedyeyle asansörle 4 kat aşağı indik odamdan çıkarken anneme bakabildim sadece gözlerim doldu ama belli etmedim ona kayınvalidem amaeliyathaneye kadar geldi içeri uğurladı tam 8 de girmiş oldum ameliyathaneye çok soğuk karışık bi yerdi dolu kapı vardı gir gir bitmedi içeri beni ameliyat masasına yatırdılar narkoz doktoru geldi yüzümü okşadı bayandı hiç korkma dedi bi sürü kalabalık vardı çevremde herkez koşuşturmaca içindeydi doktorum geldi onu görünce rahatladım inanılmaz huzur veriyodu bana damar yolundan sakinleştirici iğne yaptılar tavana bakmamı ve rahat olmamı söylediler önlüğümün göğüs kısmını çakarttılar ve birşeyler takıldı göğsümün üstüne üstüne sonra göbeğime buz gibi birşey sürdü doktorum ve paniklememi söyledi gerisini hatırlamıyorum doğum anım bukadar 8:15 geçe kayrayı hemşire doğum katına çıkarmış bizimkilere bebek odasınını önüne gelin camdan izleyin demiş ayağına mürekkep sürüp ayak izini basmışlar aşı kartına musluğun altına tutmuş şampuanla yıkamış ölçmüş tartmış giydirmiş yatırmış bebeği oğlum doğar doğmaz gözlerini açmış annem fıldır fıldır bakıyodu etrafa diyoo 9:15 dede beni yukarı çıkarmışlar benim ayılmamda ameliyathanede oldu ayıltıp yukarı çıkarıyolarmış benle konuşuyolardı ben araladım gözlerimi ilk sorum bebek küveze girdimi oldu hatırlıyorum yok dediler ama inanamadım onlara çok tatlı oğlun sağlıklı maşallah diyolar duyuyorum ama cevap veremiyorum konuşmaya mecalim yok odama getirdiler yatağa yattım eşim kayınpederim de gelmiş herkez yanımda bebek nerde küvezdemi demişim onlarada yok dediler yanıma geldi nihayet görünce rahatladım hemşire emzirtmeye çalıştı ilk sütü alsın diye az bişey emdi uyudu zaten oğlum karnıma kum torbası koydular 2 tane ve serum verdiler 3 şişe akşam 5 e kadar yattım ve 5 te ilk yürüyüşe kalktım gerisi kolay zaten ilk kalkış zor o kadar şimdi 11 gün oldu evimin işine kadar halledebiliyorum düzeldimm hepinize benimki kadar kolay bir doğum diliyorum sezeryan olsun normal olsun önemlisi bebeklere sağlıklı kavuşmak ben oğluma kavuştum bu mutluluğu sizlerde tadınn:Saruboceq:

Son düzenleme: 23 Ekim 2010
  8. 23 Ekim 2010
  9. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sezen Allah kayra bebeği analı babalı büyütsün inşallah:Saruboceq:,güzel sakin bir doğum yaşamışsın,ne güzel küvezede gerek kalmamış,maşallah ikinizede:nazar:

10. 23 Ekim 2010
  11. GriPin

GriPin 3Kalp Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel çok rahat bir doğum yaşamışsın.İnşallah bizde senin kadar rahat doğururuzda gelip burda anlatırız.Ne güzel sonda falanda takmamışlar sana,ben o olaydan korktuğum için en başta ona dikkat ediyorumda:KK1:

Uzun ömürlü ve sağlıklı olsun oğluşun canım,tekrar tebrikederim

12. 23 Ekim 2010
  13. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    sezencim tekrar sağlıkla analı babalı büyüt bebişini.
    hikayeni okurken gözlerim doldu.

14. 23 Ekim 2010
  15. eren sezen

eren sezen ♥eren&kayra♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    sonda takıldı ama ben baygınken takmışlar bişey anlamadım yanii uyandığımda vardı yazmamışım unutmuşum akşama doğru yürüyceğim zaman çıkardılar acısı yoktu korkmana gerek yok cnmm

16. 23 Ekim 2010
  17. landsarc

landsarc minik mucizem :) Üye

Beğenildi:
    59
    Ödül Puanları:
    108
    Allah analı babalı büyütsün..herkesi bir nefeste kurtarsın inşallah..
    benimde oğlum olacak ve ismi de Kayra olacak..
    adaş kardeş geliyor yani,adıyla,sağlıkla büyüsün..

Son düzenleme: 23 Ekim 2010
  18. 23 Ekim 2010
  19. dilemma_

dilemma_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sezen yazdıkların film şeridi gibi gözümün önünden geçti,kendimi hayal ettimboshayallersmileİnşallah benim doğumum da kolay olur,küveze girmez bebeklerim:Saruboceq:
    Allah analı babalı büyütsün,tekrardan hayırlı olsun diyorum