2010 KPSS Başvuruları

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve Lachesis tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Lachesis
  1. Lachesis

Lachesis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar bu pazartesi yani 10'unda başvurular başlıyor, ama ben KPSS'ye ilk defa gireceğim için ne nasıl olur bilmiyorum? Öğretmenlik için giricem,hangi oturumlara giricem, bankaya ne kadar yatırıcam, başvuruyu nasıl yapıcam, her yerden ayrı ses, çözemedim ben bu işi, bilenler yardımcı olabilir mi acaba?

2. 9 Mayıs 2010
  3. poyrazya

poyrazya Kocasının Bebeği Üye

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşım ösym nin sitesine gir. orda 2010 kpss başvuruları var onu tıkla orda yazıyor hangi oturumlara gireceğin falan.

4. 9 Mayıs 2010
  5. poyrazya

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlar benim sorum şöyle: ben daha önce kpss ye girdim. fakat şifremi unuttum. ösym bürosuna gidip alcam. acaba önce parayı bankaya yatırıp sonramı şifre almaya gideyim ? yoksa önce şifreyi alıp sonra mı parayı yatırayım.

6. 9 Mayıs 2010
  7. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım parayı yatırmadan şifren de olsa işlem yapamayacağın için,önce banka işini halletmen daha mantıklıa.s

8. 10 Mayıs 2010
  9. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Ben 1999-2006 da girmiştim başvuru işlemleri değişmiş.Şunu sormak istiyorum klavuzu gitip alacakmıyız ösym merkezlerinden yoksa başvurular internet ortamında yapılıp sadece banka dekontu ve diplomayla ösym merkezine gidip onaylatacağız.Cahilce sorular oldu ama yanlış işlem yapmak istemiyorum.

10. 10 Mayıs 2010
  11. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Aradığım cevapları buldum sanırım.Önce bankaya sınav ücretini yatıracağım.sonra aday formunu bilgisayardan çıkarıp dolduracağım.ösym merkezinde randevu alıp kimiğim,diplomamla birlikte gideceğim bilgileri görevlinin internete girmesini bekleyip onaylanıp işlemi bitireceğim.Yanlışım varsa biri düzelsin.

12. 10 Mayıs 2010
  13. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar ben daha mezun olmadım.bu sene bitecek inş.biraz önce bankaya ücretide yatırdım ama şunu sormak istiyorum. ösym merkezine göstermek için öğrenci kimliğimi göstersem geterli olurmu? yoksa açıköğretimden okuduğuma dair belgemi almam lazım? cevaplarsanız sevinirim kızlar...

14. 10 Mayıs 2010
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

bu ikisi aynı anlama geliyor kaydirigubbakcemile2

özetle, kimlik yeterli

16. 10 Mayıs 2010
  17. poyrazya

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    113
    2008 yılından önce sınava girmiş olanlar işlemlerini yeniletecekler. yani ya ösym bürolarına gidecekler ösym nin sayfasında yazan liselere giddecekler. 2008 yılanda sınava girenler ise parayı bankaya yatırdıktan sonra tc kimlik no ve şifre ile netten kayıt olup o kağıdın çıktısıı alcaklar.eğer şifrenizi unuttuysanız ösym büralarına gidip öğrenilecek arkadaşlar

18. 12 Mayıs 2010
  19. nilays

nilays Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benım sorumda ben acıkogretımde 4.sınıf tek dersteyım bu ay sonu sınavlar var acıklanması hazıranda olucak ama ben lisans sevıyesınden gırersem ne belgeler goturcem bu sekılde lisans sevıyesınden gırebılırmıyım acaba mezun durumda olacak olanlar dıyor kılavuzda ama ben anlamadım :KK43:(