2010 mart anneleri ek gıdalara ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve nilmoon tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

10 Haziran 2010
    Konu Sahibi : nilmoon
  1. nilmoon

nilmoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar internetten arastırıyorum bazı sitelerde 4. aydan itibaren ek gıdalara baslanmalı bazılarında 6 ay sadece anne sütü verilmeli su dahi verilmemeli yazıyor. siz ek gıdalara ne zaman baslamayı düşünüyorsunuz, doktorun bilgisine mi bırakmalıyız acaba, kımısı geç kalınca cocuk yemek yemekte zorlanıyor erken basla dıyor, kımısı emzır eninde sonunda yıyecek dıyor sasırdım kaldım ne yapacagımı, talha 20 gun sonra 4. ayı bitirp 5 e girecek.. her kafadan bi ses cıkma durumu benı deli ediyorrrrrrrrreyvahedigeldismile

2. 10 Haziran 2010
  3. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aile doktorumuz 4.aydan itibaren ek gıdalar vermeye başlayacaz dedi muahellebi yoğurt falan. bende karşıyım 6. aydan önce bişey vermeye

4. 10 Haziran 2010
  5. Mihriban_nl

Mihriban_nl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evet benim doktorumda,4.aydan itibaren baslayabilirsin diye,. Ben acikcasi baslamayi dusunuyorum,ne kadar cabuka alisirsa okadar iyidir, Bazi bebekelr cok secici olabiliyor. Helede 1 yasinda girmeden once butun tadlara alismis olmasi cok onemliymis. Cunki 1 yasindan sonra kbullendirmek cok zor oluyormus farkli tadlari.. Ben havuc,fasulye,patates.. Bunlari 4 aydan sonra hazir mama olrak vermeye basliycam..

6. 10 Haziran 2010
  7. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bizdenmisin bilmiorum ama.. eğer kilo alımı iyiyse 6.ayda başlanıyor.. ama bebeklerin ihtiyaçları 4.aydan itibaren genelde yalnızca sütle beslenmekten fazlası oluyor, yani anne sütü tek başına bebeğin gereksinimlerini karşılamıyor.. ben 4üde beklemedim 1 haftadır kawanoz meywe pürelerini weriyorum 3te1ini, yada yarısını çok sewerek yiyor, wermeyince ağlıyor hattaaklinialirimsmile .ok komik oluyor elimde ki kaşığa bakıp ağlaması.. onun dışında bi çok şeyi ağzına değdiriyorum tat aşinalığı olsun diye.. ay sonuda pirinç unu we sebze çorbasına başlayacağım tabi sütümüde weriorum ilk olarak ana gıda anne sütü olmalı 6 aya kadar ek gıdalar adı gibi ek gıda olarak kalmalıolumunekankayizsmile

8. 10 Haziran 2010
  9. MAVIDUSLER

MAVIDUSLER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet hasret bende 2 gündür meyve püresi veriyorum hero nunkini vermeyi bırakınca kıyamet kopuyu zor susturdum valla umarım hep böyle yemek seçmeden herşeyi yer

10. 10 Haziran 2010
  11. selkie

selkie güldeki arsız dikenim! Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende bir kaç haftadır mryve pürezi veriyorum ama 3.te 1 ini falan...yediğim herşeydende tattırıyorum...sebze çorbasıda yaptım verdim ama sebze çorbasını sevmedi...muhallebi falan az az verdim ben...oğlum ayın 15 inde 4 ayı dolduraçak...ilk ebeğime vermedim işey şimdi çok seçiçi bir çoçuk,bunun öyle olmasını istemiyorm

12. 10 Haziran 2010
  13. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben kızımın kilo alımı iyi olursa 6. aya kadar ek gıda vermeyi düşünmüyorum.Nasıl olsa ömrü boyunca ek gıda ile beslenecek diye düşünüyorum.Tabi bu söylediğim sütümün azalmamasına ve kızımın kilo alımına da bağlı.

Son düzenleme: 10 Haziran 2010
  14. 10 Haziran 2010
  15. belinay06

belinay06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar bende şubat 28 de dogum yaptım ve bebegim emmediği için ve bütün mamaları deneyipte bi türlü sevdiremediğim için bugün itibariyle kavanoz mamalarından sebzeve havuç çorbasından verdim onuda pek sevmiş gibi görünmüyo ama bakalım yarın yine yedirecem

16. 10 Haziran 2010
  17. kuju_25

kuju_25 beklenen özelmiş... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlum anne sütünü çok az aldığı için yani hiç emmediği için bende 4. ayın sonunda doktorumuzla hem fikir olursak başlamayı düşünüyorum inşallah bebeklerimiz herşeyi severek yerler

18. 11 Haziran 2010
  19. Mihriban_nl

Mihriban_nl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben ilk once tahilli mamalar varya ondan baslamak istiyorum,gunde 1 defa olmak uzere,uyumadan once mamasinin icine katip o sekilde vermek istiyorum. Hem uykusu daha iyi oluyor hemde vitamin aliyor..

Sonrada yavass yavas,sebze vermeye alistircam.. Meyvesi en sona digerlerine alisana kadar vermicem,cunki sekerli seyleri cok cabuk kabul ediyorlar once sebzeye alismasi bu bakimdan daha iyi belki meyvesi aldiktan sonra sebzeyoi kabullenmesi daha zor olur..