2010 mart anneleri gazlı bebekler için

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve yaxgxmur_26 tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : yaxgxmur_26
  1. yaxgxmur_26

yaxgxmur_26 Canım Oğluşummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar malum herkezin gaz sorunu var.... gaz için neler kullanıyorsunuz paylaşalım istedim.. bizizm demediğimiz hiç bir şey kalamamıştı ki taki Açı Elma Yağını Kullanana kadar herkeze tavsiye ediyorum deneyin arkadaşlar... Açı elma yağını bebeğin ayaklarına sürüp masaj yaaparsanız bebeğiniz hemen atmaya başlıyor ve rahartlıyor artıkbiz geceleri uyuyoruz... Şükürler Olsun ki...

2. 28 Nisan 2010
  3. ducks

ducks kıpırık oğlum canımsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende kimyonlu su içiyorum kimyon gazı alırmış .. tadı iğrenç oluyor tabi ama bebeğim için herşeyi yaparım. bide nursey harvey diye bir şurup veriyorum.

4. 28 Nisan 2010
  5. hndn82

hndn82 hayatımın aşkı ceylin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    acı elma yağını bende kullanıyorum ama ben karnına masaj yapıyorum.bide ayaklarını deneyeyim belki daha etkili olur.bide zinco damla veriyorum.kimyonu da tane seklinde aldım yemek yerken tabağıma bikaç tane serpiyorum.

6. 28 Nisan 2010
  7. yaxgxmur_26

yaxgxmur_26 Canım Oğluşummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nursey harvey şurubunu bizde kullandık oda iyi geldi ama bu acı elma yağı daha sanki etkili oluyor ben karnına sürdüğüm de bebeğim ishal oldu... zincoyu bebek küçük olduğu için doktor kullanmamızı istememişti....

8. 28 Nisan 2010
  9. MAVIDUSLER

MAVIDUSLER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar benim oğlumda çok gazlı idi çok şükür artık yoluna girdi arada tutuyo
    ben düzenli muskat kullandım (küçük hindistan cevizi),
    acı elma yağını hala zaman zaman kullanıyorum genelde ayak altlarına sürüyorum çinkü ayak altına yapılan masaj çok rahatlatıyo
    sap damla kullanıyorum ve hergün bebeğime rezene çayı ve gece yatarkende gece çayı kullanıyorum

10. 28 Nisan 2010
  11. peri_iii

peri_iii hayat seninle başladı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk doğundan beri beri acı elma yağı kullandım ve hiç zorluk çekmedi gazla şimdide bauline die bitkisel şrup veriyorumrezene çayından sonra kaksında problem oldu gibi geliyor bana yada öyle denk geldi

12. 29 Nisan 2010
  13. frambuaz

frambuaz SIKINTI ve MUZ KABUĞU Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Nurse Harvey'i bizim kız kusuyo.. Pek bi faydasını göremedik..
    Ben aktardan rezene ve anason aldım onları kaynatıp içiyorum.
    Bebeğe çörek otu kaynatıp bir iki çay kaşığı veriyorum..
    Aynı şrkilde kimyonu tane olarak aldım. Onu da kaynatıp veriyorum bazen..
    Bi de burda okumuştum karanfil de iyi geliyomuş gaz için bebeklere. Bizimkine pek bi yararı olmadı ama deneyin belki siz memnun kalırsınız.
    Bizim en çok işimize yarayan Zınco oldu. Onu verdikten sonra kızımız gazını gayet rahat çıkarıyo maşalah.

14. 30 Nisan 2010
  15. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle şunu belirteyim her gaz ilacı damlası v.s. her bebekte aynı etkiyi yapmıyo bunu bilin..
    bize metsil pek fayda etmedi sonra zinco kullanmaya başladık o rahatlattı artık gaz sorunumuz yok:nazar: denecek kadar az:) we bu damlaları ilaçları en önemlisi düzenli kullanmak gerekior bilginiz olsun. bnde gece yatmadan önce 40ml kadar humana kimyonlu rezene çayı weriorum.. bazen kendimde içiyordum artık gaz sorunumz olmadığı için bıraktım

16. 30 Nisan 2010
  17. sumeyra05

sumeyra05 EVİMİN NEŞESİİİ PRENSESİM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba kızlar bizim pek gaz sorunumuz olmadı denebilir. ilk bir kaç gün zorlandık. onada çörek otu yağını karnına masaj yaptım ve bi kaç damla içirdim. çok rahatlattı tavsiye ederim.

18. 1 Mayıs 2010
  19. kuju_25

kuju_25 beklenen özelmiş... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    burada okudum bende zinco aldırdım eşime gaz sorunumuz bazen oluyor dünde gazımız vardı rahatsız ediyordu gündüz hiç uyumadı gece uyku saati gelince başladı ağlamaya en sonunda bi banyo yaptırdım rahatlasın diye birde zinco verdim akşam 9da uyudu her gece 2gibi uyanırız benim vücutda alıştı bu sisteme tabii uyandım baktım bizimki mışıl mışıl uyuyor 5saat hiç uyanmadan uyudu ilk defa ben mama yaptım yedirdim tekrar uydu sabah 4:30a kadar acıktığı için uyandı neyse...

ben birşey sormak istiyorum bu zinconun kullanım şekli ve dozu herkes için aynımı aslında doktora danışmadan hiç birşey yapmam ama bunu yapmış oldum kafama takıldı gece bu sadece bebekler içinmi çocuk birden 5saat kesintisiz uyuyunca tedirgin oldum