2010 Mart Anneleri Günlüğü

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve edebiyatci222 tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

25 Ekim 2009
    Konu Sahibi : edebiyatci222
  1. edebiyatci222

edebiyatci222 Evli, Mutlu, Çocuklu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Hadi kızlar, vaktimiz olduğunda bebişlerimize hitaben bir şeyler yazalım. Eminim çok güzel yazılar çıkacak....

2. 25 Ekim 2009
  3. edebiyatci222

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Canım oğlum, Yiğitim,

10 Temmuz sabahı senin içimde olduğunu öğrendiğimde çok ağladım, babana kızdım, bağırdım. Seni hiç istemiyordum... Sen de beni istemezsen giderim dedin ve benden ayrılmaya çalıştın. Senin o minicik kalbini görene kadar seni istemiyordum... Üzgünüm... Ama şimdi canımdan bir parça olduğunu düşündükçe duygulanıyorum. Şimdi de kendime kızıyorum. Biliyorum oğlum, seni çok üzdüm ama bunu telafi etmek için elimden geleni yapıyorum.

Sık sık rüyalarıma girdin, seninle oynadık güldük. Doktor Mustafa seni her gösterdiğinde oradan ayrılmak istemedim. Çok bağlandım sana...

15 hafta geçti seninle tanışalı... Hayatımın alt üst olacağını düşünürken her şey çok güzel oldu. Seni istemezken sana çok ihtiyacım olduğu bir anda gelmişsin. Zor günlerimde geldin... Şimdi sen olmasan belki de bambaşka bir hayatın içinde olacaktım...

Büyüdükçe büyüyorsun yavrum. Sen büyüdükçe annen daha da büyüyor. Sadece bunun için kızıyorum sana. (bir de her hafta iğne yerken kızmıştım) Tekmelerin bile hoşuma gidiyor. Şimdiden seninle oynaması öyle güzel ki... Doğacağın günü sabırsızlıkla bekliyorum...

Canımsın...

Seni seviyorum...

4. 26 Ekim 2009
  5. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Allah kucağına almayı nasip etsin, ben 2009 mart annesiyim... çok duygulandım okurken yazdıklarını , kendi hamileliğim geldi aklıma, çok güzel duygular bunlar, tarifsiz karşılıksız...çok zor herşey hayatın alt üst olacak evet ama inan bana, hayatın altı üstünden daha güzelmiş.....:))))

bende bunu yeni anladım....

şimdiden kutluyorum, kolay gelsin diyorum

6. 26 Ekim 2009
  7. selinius

selinius Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canlarım,biricik kızım ve oğlum...
    Babanızla evlendiğimiz günden beri sizi istedik, ilk günden beri bize katılmanız için dua ettik ama 5.5 sene boyunca güzel haberi alamadık. Çok uğraştık didindik ama hep şükrettik ki bi rahatsızlığımız, sizi bize katılmayı engelleyen bir sıkıntımız yoktu. Kötü hiç birşeyi anlatıp sizi üzmek istemiyorum o nedenle bize katılmanızı anlatmak istiyorum. Temmuz ayında Ankara da başladık si kavuşma yolculuğumuza, çok ilgili doktor amcalar hemşire ablalar sizin için bizimle ilgilendiler ,sırf siz bize katılın diye uğraştılar. 1 Temmuz günü saat 13 25 civarında içime 3 ışık damlası gibi düştüğünüz günü ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. Sizi içime yerleştiren doktor amcanız elimi tuttu ve dedi ki " Sen çok iyi bir anne olacaksın onlar da bunu biliyor bu nedenle sana sımsıkı tutunacaklar "... 12 Temmuz da sizlerin gerçekten bizimle kaldığınızı öğrendiğimde hayatım boyunca hiç bir haberin beni bu kadar mutlu etmeyeceğini düşündüm. En büyük sürpriz ise üçünüzün de doktor amcanızın dediği gibi hayata sımsıkı tutunduğunuzu öğrendiğimde yaşadım. Neden iki kişiyiz içerde biz diye soracaksınız bana biliyorum sadece şu kadar söyleyebilirim minik kardeşiniz siz yaşayın diye hayatını size paylaştırdı...Artık ikinizin bedeninde birden yaşayacak...
    Şimdi 19. haftayı bitirip 20 den gün aldınız.ıçimdeki kıpırdanmalarınızı hissediyor sizinle konuşuyorum ama siz bunu zaten biliyorsunuz. Sizi nasıl sevdiğimi nasıl beklediğimi anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır...
    Babanızla anneniz sizleri koklamak için sabırsızlanıyor meleklerim....Sizi çok seviyorum....

8. 26 Ekim 2009
  9. yaxgxmur_26

yaxgxmur_26 Canım Oğluşummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım Oğlum......

Seni Hep istedim baban daha senin için erken olduğunu düşündü ve istemedi.Ama nasipmiş sen olmuştun . Hastaneye gittim çünkü senin olduğunu hissettim. içimde ve hamile olduğumu öğrendiiğimde doktorun karşısında ağladım. ve eşime söyledim oda birazzaman geçsin ailelre söyleriz dedi senin olduğuna hala inanmadı canım yavrum. daha sonra bana tutunamadın.. ve ağrım başladı hemen doktora gttik babanla hemen hastaneye yatırdılar bana tutun man için ilaç verdiler her gün her dakika rabbime dua ettim bana tuttunmanı bırakmamanı istedim... ve bunuda beraber atlattık... şimdi içimdesin ve kıpır kıpırsın seni taşımaktan gurur duyuyorum baban da öyle geceleri kalkıp hareket ediyormusun diye seni dinliyor. benden daha çok istiyormuşta farkında değilmişiz... seni sabırsızlıkla bekliyoruz. ınşallah senin bana tutunduğun gibi hayata bundan sonra hep birlikte sağlıklı bir şekilde tutunacağız. bu arada canım oğluşum baban ve etraftakiler seni hep kız bekliyorlardı doktor amcan senin erkek olduğunu söyleyince herkez çok şaşırdı bense çok mutlu oldum. ılk günden beri senin erkek olduğunu biliyor. ve ilerde anneni koruyacağını ümit ediyordum... Seni Özleyen annen..... opuyorumnanaktan

10. 26 Ekim 2009
  11. kuju_25

kuju_25 beklenen özelmiş... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    böcüğümm... aşkımızın meleği...

Rabbim seni layık görüp verdiği için önce ona şükürler olsun..

Canım kuzucuğum babacığınla uzun uzun konuşup karar verdik artık zamanı geldi dedik bizimde bir meleğe ihtiyacımız var..
    bir kaç ay olmayınca çok üzüldüm belli etmesemde hep korkular sardı beni hatta babana kızdığım anlar bile oldu "sen istemiyorsun önemsemiyorsun ondan olmuyor dedim" hoş gör anneciğin ozaman abartmıştı biraz belli etmesede baban da çok üzülüyordu aslında..

sonra günler geçmeye başladı hemen test yaptırdık ama yine hüsran oldu..
    bir ay daha geçti ve yine günleri saymaya başladık artık 10. günün sonunda bir sürü korkuyla teyzenle birlikte test yaptırmaya gittik 1 saat bekledim sonucu o bir saat hiç geçmedi beklemek çok zordu...

test sonucunu almaya gittim sonucu verecek olan cadalozz hiç belli etmedi sordum ne yazıyo dedim "vericem bi dk dedi" sinir şeyy çıktıyı verdi elime pozitif yazıyorduuu..

öyle şaşkın ve mutluydum ki şimdi bu nedemek diye sordum oda pozitif işte hamilesiniz dedi..

hiç beklemediğim bişey oldu gözlerimden yaşlar süzülmeye başladı halbuki ben sevinçten havara zıplarım diyordum
    bunlarda mutluluk gözyaşlarıydı hayatımda ilk kez mutluluktan ağlıyordum bebeğim...

hemen babanı aradım ağlayarak aşkım pozitif dedim inanamadı önce neden ağlıyorsun ozaman dedi ne bileyim dedim ben ağlıyorum baban gülüyor..
    23 temmuz du teyzenin doğum günüydü ona en güzel hediyeyi biz verdik meleğim..

sonra ilk ultrasonun da sadece kalbin vardı kelebek kanadı gibi çırpınıyordu anneciğin yine ağladı... babanda seni gördü ultrason resmin elinde dolaştı bütün gün baktıkça baktı..

sen vardın artık sanki hep ordaydın bir anda dünya bambaşka bir yer oldu..

iki, üç derken seni görmeye doyamıyordum artık doktor günlerini iple çeker oldum

bir gün çok korktuk babanla su gelmişti ama nereden hemen o endişeyle doktora gittik buradaki teyzelerin dua etti bizim için sen iyi ol diye..
    şükürki Rabbime iyiydin seni gördüm ultrasonda yalnız sana baktım kalbine yüzüne doktorun söylediği hiç birşeyi duymadım Allahım sen koru meleğimi diye yalvardım...

16 ekim cuma günü ilk kez anne ben burdayım dedin pıt pıt "iyiyim merak etme burası biraz dar ama olsun daha büyümem lazım arada bir pıt pıtlarla haberleşiriz şimdilik dedin"
    bana dünyaları verdin

yarın yine görücem seni bebeğim hasret gidericez inşallah iyi haberlerle dönüp buradaki teyzelerine söyliycez seninle birlikte bi sürü kardeş var doğacak olan bizde onlar için dua edicez hep iyi olsunlar sağlıkla doğsunlar diye..
    şimdilik anneciğinden bukadar yine yazmaya dvm edicem
    :KK46:SENı ÇOOK SEVıYORUM BEBEĞıM :1hug:

edebiyatcı teyzenede teşekkür ediyoruz a.s.

12. 27 Ekim 2009
  13. edebiyatci222

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Günaydın bebeğim,

Dünden beri annen hasta nezle-grip arası bir şey. Dua ediyorum sürekli sen doğmadan başıma bir şey gelmesin diye. Baban bize çok iyi bakıyor yavrum.

İki gündür de karnım çok ağrıyor. Sanırım gazdan. Bu yüzden hareketlerini de hissedemiyorum. Sabah kalktım ve çikolata yedim. Benim gibi sen de yemek delisisin. Karnını doyurmadan hareket yok. Tosunum benim...

Önümüzde 4,5 günlük bir tatil var. Bu arada güzelce dinleneceğiz ve sağlıkla devam edeceğiz yolumuza.

Dün akşam okuldan sonra babanla yürüyüşe çıktık. Sana yine ciciler aldık. Biliyor musun oğlum, İnegöl'de çok az bebek mağazası vardı ve çok küçüktü. Ama sen "ben buradayım" dediğin günden beri üç tane mağaza açıldı. Şanslı oğlum benim. Ancak baban buralardan alışveriş yapmıyor. İlla iyi bir mağaza olacakmış. Senin tenine böyle her şeyi değdirmezmiş. Şu an yanımda senin minicik çorapların var... Onları giyeceğin günü iple çekiyorum. Her sabah uyandığımda tulumunun ayaklarını öpüyorum. Sen bir doğ, ısırıcam senin o minik ayaklarını...

Buradaki teyzelerin amcaların da seni çok seviyor. Şİmdiden sana neler alacaklarını kararlaştırıyorlar. İki tane araban oldu bile bebeğim. Cansu Teyzen de sana ayakkabı göndermiş. EsES'li hem de. Bir de bana kitap almış, sana nasıl bakacağıma dair...

Herkes seni bekliyor oğlum... Sağlıkla gel...

14. 27 Ekim 2009
  15. handesrgzl

handesrgzl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    KIZLAR cook kotu oldum ben, kendimi tutamıyorumm basladım aglamayaaa yine senağlama

16. 27 Ekim 2009
  17. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çok duygusalsınız sizzz...Allahım ne duygular içindesiniz,Allah meleklerinize sağlıkla kavuştursun sizi...

18. 27 Ekim 2009
  19. selinius

selinius Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Amiiiiiin :Saruboceq: