2010 mayıs anneleri ikili tarama testi sonuçlarınızı burada paylaşalım

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve _BERAY_ tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

11 Ekim 2009
    Konu Sahibi : _BERAY_
  1. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    mayıs anneleri benim az çok biliyorsunuz ki tarama testi sonucum riskli çıktımafoldumben
    ilk duyduğumda resmen yıkıldım mafoldumbensuan biraz daha iyiyim:eek:lmaz: en azından sunu biliyorum
    bu test teşhis değil bir tarama testi riskleri belirliyor sadece:teselli:
    4.ayımda amniyosentez yaptırıcam kısmetse inş sonuçlarım tertemiz çıkar:teytey:
    ben de derin bir ohhh çekerim süreç çok uzun olmasına rağmen 1,5 ay sabırla beklicem
    sizden de isteğim test sonuçlarınızı burda paylaşalım olur mu?:KK46:

2. 11 Ekim 2009
  3. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada test sonucum 1/50 yani bayabi yüksekÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

4. 11 Ekim 2009
  5. yaprak_sarma

yaprak_sarma Duadayım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herşey güzel olacak beray inş. dualarım seninle...

6. 11 Ekim 2009
  7. yeterb

yeterb Allahım sen koru bebeğimi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım inşallah korktuğun gibi olmaz. ben 13. hafta gibi yaptıracağım doktorum ankarada ben batmandayım aslında burada da yaptırabilirim ama tüp bebek tedavimi yapan doktor ilgilensin istiyorum sonuçta o beni daha iyi tanıyor. testi yaptırıyım sonucu paylaşırım. inşallah herkesin gönlüne göre olur.

8. 11 Ekim 2009
  9. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    sağol cnm benim inş:ecrin_bebek: :KK46:

10. 13 Ekim 2009
  11. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Faydalı bir topik olmuş.2 hafta sonra yaptırıcaz biz.2li test hakkında bi bilgim de yok açıkçası.Normal sınır ne oluyor?Allah tüm bebişlerimizi korusun :nazar:

12. 13 Ekim 2009
  13. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar Allah yardimciniz olsun..bende 2009 mayis annesiyim..size tavsiyem 1 teste bakip hemen amniyosentez yaptirmayin..bikere daha yaptirin..baska bi doktora gidin..sonra düşünün..

inşaAllah hepinizin sonuclari güzel cikar..strese girmeyin dicem ama elinizde degil biliyorum :)

14. 13 Ekim 2009
  15. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ense kalınlığı 2,5 ve 3'ten sonrasını riskli diyorlar
    kan değerleridende de bldiğim kadarıyla 1/250 den aşağısı riskli diye biliyorum
    umarım hepinizin sonuçları tertemiz çıkar

16. 14 Ekim 2009
  17. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya hepiniz yaptırıcak mısınız bu testi, arkadaşım var benim iki tane ikisine de kesin özürlü olur demişler ama maşalla çocuklar okula bile başladı, yaptırıp da kafanı karıştırma hiç diyorlar, bilmiyorum korkuyorum :çok üzgünüm: hepsi çok sağlıklı olur inşallah.................

18. 14 Ekim 2009
  19. ceylinim2009

ceylinim2009 kuzum benim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım öncelikle hayırlı olsun hamileliğin.
    bu mesajını okuyunca kendi hamileliğim geldi aklıma. kaygını çok iyi anlıyorum.
    2009 mayıs annesiyim.geçen yıl bu zamanlar sizinle aynı heyecanları yaşıyordum.
    ikili test sonucum mükemmel çıktı, üçlü teste gerek yok dedi doktorum. rutin kontrollerde herşey çok normal gidiyordu. renkli doplerde de kızımın herşeyi normal çıktı. tabi ben mutluluktan uçuyordum bu sonuçları aldıkça.
    ta ki son aya kadar.8. ay kontrolümüzde ultrasona bakarken doktorumun suratı düştü ve heyecanla ekrana odaklandı. ne oldu bi terslik mi var dedim.evet dedi. bebek tavşan dudaklı ve damağında açıklık var. tabi ben ve eşim yıkıldık.ben ağlamaya orada başladım.nasıl olur herşey yolunda gidiyordu dedik.
    neyse daha sonra iki ayrı doktora daha gittik renkli ultrasonlar çekildi. onlarda dudağında bişey yok ama damağında açıklık olabilir dediler.
    netten çok araştırdık bu çocuklar meme ememiyor özel biberonları var onlarla besleniyor, ilk ameliyat 1.5 aylıkken yapılıyor vs. birsürü olumsuz şey okudum ve son ayım ağlayarak geçti. o mutlu gebeliğim bir anda zehir oldu.
    günün her saati her dakikası dualar ettim rabbime. gerçek olmasın diye.ben bu kadar stresli ve üzgünken normal doğum yapamayacağıma karar verdik doktorumla.ama beni bayıltmayın doğar doğmaz bebeğimi görmek istiyorum dedim.
    spinal anesteziyle 5 mayısta sezaryanla ama ağlaya ağlaya girdiğim ameliyathanede kızım ceylini doğurdum. vee sürpriiizzz kızım turp gibi dünyaya geldi :lepi:hihoyyyt. doktor um beni dikerken ben de yan tarafta çocuk dotorunun yaptığı kızımın ilk muayenesini izledim. çocuk doktoru artık ağlama ne dudağında ne de damağında hiçbir anomali yok dedi. bu defa mutluluktan ağlamaya başladım eşimde yanımdaydı onunda gözleri doldu sevinçten. dualarım kabul olmuştu:teytey:
    muayenesi bitince kuzumu yanıma getirdiler o daha yıkanmamış yüzüne bir öpücük attım.en güzel yerin de ağzınmış güzel kızım dedim.
    çok uzattım kusura bakmayın.
    şimdi kızımı her emzirdiğimde allaha şükrediyorum sağlıklı diye.
    o yüzden doktorların her dediğine her test sonucuna inanıp çok yıpratmayın kendinizi güzel hamişler. bu da benim hikayem işte paylaşmak istedim.
    inşallah hepinizin hamileliği sorunsuz geçer ve sağlıklı kuzular doğurursunuz.
    beraycım dualarım seninle inşallah amniyosentezde bişey çıkmaz. bol bol dua et canım a.s.a.s.a.s.

nomatter bunu beğendi.