2010 Mayıs Boğa Burcu Yorumları

Konusu 'Boğa Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

  1 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.608
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438


  Jüpiter gezegeninin 9 Mayıs tarihinde başlayacak geri hareketi, beraberliğiniz açısından aranızdaki eşitlik duygusunu, farklılıklarınızı daha net oturtabilmek için iç dünyanızda yapacağınız ayarlamaları gösteriyor. Yaşanan sorunları tekrar ele alarak neler yapılabilir sorusuna cevap bulacağınız bir süreç Eylül ortalarına kadar devam edeceği uzun bir süreyi kapsıyor.

  Jüpiter geri hareketi iyilik ve güzellikler adına bir onarım süreci anlamındadır. Karşınızdaki kişi beraberliğinizle ilgili içsel bir düşünce sürecine girebilir ve kendince düzenlemelerde bulunabilir ve sizinle bir hayat sürdürmeyi düşünüyorsa bu geri hareket döneminde son kararı vermeye çalışabilir. Zaten yapması gereken de budur. Anlayışlı olmalı, asıl zenginliğin huzur dolu bir beraberlikle sağlanabileceğini anlamalı, kendi tutum ve davranışlarını düzenlemeli, aşırı iyimser veya aşırı kötümser düşünmekten vazgeçmeli, geleneksel kurallar içinde bu ilişkiyi boğmamalı, her ikiniz adına ortak düşünmeyi kabul etmeli. Siz de aynı şekilde kendinizdeki eksikleri görmeli, onunla bütün oluştururken kendinizden vazgeçmemeli, baskı kurmaya kalkmamalı ve beraberliğiniz adına elbirliği, sevgi birliği içinde davranmalısınız. O zaman bu beraberlik uzun yıllar sürecek şekilde sizi bir arada tutabilir, bir araya gelmenizi sağlayabilir.

  Bu arada 3 Mayıs itibariyle iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün İkizler burcunda seyrine başlaması ve gölgeli günleri olan 19 Mayıs-26 Haziran arasında geri harekette oluşunu da göz önüne alırsak sizin, bilgi toplama, kendinizi gözden geçirme ve mantıklı kararlar alma doğrultusunda kendi içinizde bir çok olguyu gözden geçirerek bazı önemli kararları almanız ve planlamada bulunmanız ve bu planları da geri hareketin bitiminden sonra yürürlüğe koymanız gerekiyor. Tabi bu enerjiyi bu şekilde kullanmaya gönüllü iseniz. Tam tersine suskunluk içinde kendi kendinize dağılır, yüzeysel düşünür ve tutarsız davranırsanız Merkürün bu güçlü enerjisinden yararlanmanız mümkün olmayabilir veya bu geri hareket döneminde tümüyle kendi içinizde birden fazla konu için onlarca karar alarak dağılabilirsiniz. Kendiniz için neyin gerekli olduğunu iyice saptamanız, kararlı olmanız, gerekli insanlarla görüşmelerde bulunmanız ve net sonuçlar almak adına hazır olmanız gerekiyor.