2010 Nisan Annişlerinin Doğum Tercihleri,Nedenleri,Tavsiyeleri

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve gelincik53 tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gelincik53
  1. gelincik53

gelincik53 canım kocam biricik oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2010 nisan anneleri haydi bu topikte de tercih ettiğimiz doğum şeklini,nedenlerini ve araştırdıklarımızı paylaşıp birbirimize destek olalım.psikolojik olarak birbirimizi doğuma hazırlayalım.ayrıcaaaa doğum yapacağımız ili hastaneyi ve doktorumuzuda eklemeyi unutmayalım..hihoyyyt

tecrübeli annelerden de destek öneri ve bilgi beklioruz :asigim:

2. 25 Aralık 2009
  3. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle hayırlı olsun topiğimiz:))))

4. 25 Aralık 2009
  5. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben şu an tam karar vermiş değilim ama sanırım ya spinal anestezili sezeryan istiyorum yada genel anestezi istiyorum doktorum daha erken karar vermek için dedi bakalım canımcım benim şu anki hastahanem özel kent hastahanesi GıRESUN doktorumsa UĞUR DENıZ TÜREL:))) DENıZ amcamız bakalım bize ne diyecek son ayımızdaymış karar aşaması

6. 25 Aralık 2009
  7. gelincik53

gelincik53 canım kocam biricik oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende henüz karar vermedim.ama normal doğumdan çok korkuyorum bikere arkadaşımın doğumuna girmiştim hangi akılla girdiysem o günden sonra korkmaya başladım.zaten doktorum çatımın dar olduğunu söledi.bende istemediğim için epidural düşünüorum.nette araştırıyorum epidural olanlarla konuşuyorum.onda da belimden vurulcak olan iğneden korkuyom.bakalım zaman ne göstercek.ayrıca hamileliğimin başından beri özele gidiorum doktorum rizede bülent demir çok memnunum.doğumumu da onunla beraber rize özel şar hastanesinde yapacağım.

8. 25 Aralık 2009
  9. ilke_nur

ilke_nur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    topiğimiz hayırlı olsun kızlarrr :teytey:
    ben normal istiyorumm.. sezeryandan çok korkuyorum sonuçta ameliyat kesiliyoruz :KK43:( inşallah normal olur..
    şimdilik özel saygı hastanesinde nihan hanıma gidiyorum.. rutin kontrollerinden çok memnunum.. ama doğumumu özel erdem hastanesındede yapma ıhtımalım var..

10. 25 Aralık 2009
  11. sisi07

sisi07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba gelincik topiğin hayırlı olsunnn

Bende Antalya özel andeva hastanesine gidiyorum DR Aysun Altuntaş.. Eğer bi sorun oluşmaz ise kesinlikle normal doğum diyorum.
    Normal dogum ve sezeryanı halen araştırıyorum ama aklıma yatan beni tatmin eden sadece normal dogum oldu .... hem bebeğimiz için hemde bizim sağlıgımız için en güzeli bu ama tabii eger bi sorun oluşursa yada bebeğim iri olursa ozaman mecburen sezeryan olucam..
    şimdiden psikolojik olarak ben normal dogum yapabilirim fikrine kendimi alıştırıyorum bunu bilinçaltına yerleştiriyorum.

hakkımızda hayırlısı olsun artık

12. 25 Aralık 2009
  13. ademir47

ademir47 evimin erkeği... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    plesenta previa teşhisinden ötürü sezeyan mecburi. ben de epudiral istiyorum. ama millet te çok riskli aneatezist çok önemli falan diyo. Hoş bunu diyenlerin hiçbiri daha evli bile deil. medicana ya gidiyorum. dr um Türkan Örnek. Hastanede doktorumda harika. Bu güne kadar hiç boş konuşmadı, moral bozacak kelimeler kullanmadı. Bu kadar rahat olmamın sebebidir o hatun..

14. 25 Aralık 2009
  15. nazliozger

nazliozger Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    TOPıĞıMıZ HAYIRLI OLSUN:)))

Ben normal doğuma sıcak bakıyorum şimdilik. arasıra korku geliyor içime ama bilmiyorum. zeyra demiş galiba dr.um son ay karar verielecek diye. benim dr umda zamanı gelmeden konuşmuyor. ama şimdilik herşey normali gösteriyor. tek korkum sancı ve doktoruma olan uzaklığım. izmire 40 km uzakta oturuyorum dr um orda. ya evde doğum başlarsa naparım diye korkuyorum. Drum izmir doğum hastanesinin doktoru sgk dan orda yapabileceğim gibi karataş hastanesinde de özel olarak yapabilirim doğumu. muhtemelen karataş hastanesi olacak zaten özel sigortam var. doğum ordan karşılanacak. doğum hastanesi istemememin nedeni ise o hastanenin çoookkk kalabalık olması, drumun nöbetine denk gelmezsem doğuma giremez. ve ben o adam olmadan doğurmam:)))))

16. 25 Aralık 2009
  17. Refiye

Refiye Eda & Utku'nun annesi :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlarr öncelikle yeni topiğimiz hayırlı olsun... :)))

nisan annelerinden özelde doğum yapmıcak olan tek ben varım sanırım gördüğüm kadarıyla :))))

benim kızım sezeryanla doğduğu için %99 oğlumu da sezeryanla doğuracakmışım... aniden çıkmak istemezse 2 hafta erken alıcak doktorumuz... bursa çekirge devlet hastanesinde kadın hast. ve doğum dr.u mehmet ali şüküroğlu doğurtucak beni de.. :))) devlet hast. olmasına rağmen son ayda dr.umuz tabiki muayenehanesinde :) bize kendinin o ayki ameliyat günlerinden bize uygun olan zamandaki güne ayarlayıp alıcaktır doğuma.. kızımda da aynı hastanenin başka bi dr.u olan gülin okan da doğurmuştum.. ama şu an kendisi emekliliğini isteyip özel bi hast açmış ve sezeryan sonrası attığı dikişlerden sorun yaşadım(aynı gün doğuran 7 kişi daha) o yüzden bu dr.umu seçtim... neyse çok uzattım.. aşağı yukarı günümüzde ocağın ilk haftası dr.umuzun özelinde belli olur diye düşünüyorum.. inş. hepimiz için hayırlısı olurr...
    keşke ilkim normal olsaydı da bunu da normal doğurabilseydim demek istiyorum son olarak.. ama bebeğim için sorun olucaksa beni kesip diksinler hiiç umrum olmazz.. :))))

hayırlı sağlıklı sorunsuz doğumlar hepimizee... :Saruboceq: opuyorumnanaktan

18. 25 Aralık 2009
  19. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238
    gelincik hayırlı olsun topiğin tatlım
    benim daha nerde doğum yapacağım belli değil annemler istanbulda ve orda yapmamı istiyorlar malum burda bakacak kimsem yok
    eğer bi aksilik olmazsa normal doğum istiyorum
    hastane konusuna gelince eğer sakaryada olursa altınova hastanesinde olacak doktorumda sami kemik harika bir doktor
    istanbulda olursa da ya ümraniye hospitalium yada çapada olacak