2010 ocak anneleri hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve pamuk xsxeker tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

27 Eylül 2009
    Konu Sahibi : pamuk xsxeker
  1. pamuk xsxeker

pamuk xsxeker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    a.s. merhaba arkadaşlar,
    bugün 27. haftaya başladık kızımla. dün dok:uhm:tora gittiğimde, ek olarak calsiyum ve mide yanması için de şurup yazdı. prospektüslerini hep okuyorum da calci-net D3 diye kalsiyum ilacı gebelik için C kategorisinde görünüyor. araştırdım biraz ama yine de kafam karıştı.. bu zamana kadar kullandıklarım hep A kategorisinde idi...sizler ne kullanıyorsunuz? :uhm:

2. 27 Eylül 2009
  3. denizeliklim

denizeliklim ÇITIR OLMA YOLUNDA Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım banada doktor calsi-net d3 ve mide yanması için debir şurup verdi ayrıyetten feramat adlı demir haplarını kullanıyorum ama calssi-net için gebelik katagorisi c yazdığı için haftada iki defa alıyorum içim rahat etmedi bide doktora sordum bir zararı yok dedi ama yinede rahat edeceksen hergün içme dedi.mide ilacı beni çok rahatlattı midem cayır cayır yanıyordu önceden şimdi gayet iyi aksatmamaya çalışıyorum.

4. 27 Eylül 2009
  5. tutku2012

tutku2012 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hiç sorma ilaçlardan bıktım artık..önceden ağrıdan ölsem ağrıkesici bile almazdım şimdi bebeğim için mecbur dünyanın ilacını kullanıyorum..hamileliğim başından beri kansızlığım yüzünden gyno ferro sanol ve elevit kullanıyorum...sonradan sol bacağımın dayanılmaz ağrıları için adı beneccol dü sanırım b12 ve magnezyum verdi..son gittiğimde böbreğimde kist çıktı biteral verdi onada..ayrıca kıl dönmesi için operasyon geçirdim onada bi antibiyotik verdi..ama ben bu kadar ilacı içmek istemiyorum bir haftadır b12 magnezyum ve eleviti bıraktım..iki gündür böbrek için olanı ve antibiyotiğide içmiyorum..şu an tek demir hapımı düzenli kullanıyorum..o da anemi erken doğuma yol açıyomuş ondan yoksa onuda içmicem..bilmiyorum dr um bu ilaçları bıraktığımı duysa ne der yarın gitcem sorarım artık..off ne dertliymişim :kedi::kedi:

6. 27 Eylül 2009
  7. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    megadyn vitamin
    bide kan ilacı

8. 27 Eylül 2009
  9. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    demir hapı vermişti doktoru nou bile içemiyorum..hiç ilaç kullanmıyorum...

10. 28 Eylül 2009
  11. scedcedu

scedcedu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana da peynir, yoğurt, süt tüketmeme rağmen calciet d3 verdi ama ben prospektüsünü okudum ve kullanmıyorum bunu veren doktora ilk defa gitmiştim deneme amaçlı ve böyle bir ilaç verdiği için bir daha da gitmedim. gyno ferro sanol, elevit kullanıyorum bir de EFA daily 1200 diye bir balık yağı hapı kullanıyorum balık yiyemediğim için

12. 28 Eylül 2009
  13. Chileck

Chileck Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben
    solgar calsium-magnesium-plus zinc
    solgar gentle ıron
    rennie (vazgeçilmezim)
    bunların haricinde ise şu an grip olduğum için tyhlol hot içebilirisin dedi doktorum günde 1 kere içiyorum olabildiğince içmemeye çalışıyourm ama çok hastayım yaaa

14. 29 Eylül 2009
  15. pamuk xsxeker

pamuk xsxeker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için,
    ben şu ana kadar hiç aksatmadım ilaçlarımı ama bunu iyice araştırıyorum, aldığım bilgilerden sonra bir de doktora soracağım, süt, peynir, yoğurt zaten fazlasıyla tüketiyorum... bakalım ne diyecek doktor. sonucu iletirim sizlere de.....

16. 29 Eylül 2009
  17. yalel

yalel Begüm'ün Annesi... Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    ilk 12 hafta - folik asit...
    ilk günden beri - elevit..
    16. haftadan beri gyno ferro sanol ... ancak şimdi değiştirdik, perfleks kullanıyorum, günde 2 kere.
    omega3 alıyorum mümkün olduğunca, içim kaldırdığı müddetçe..

şimdilik bu kadar.

18. 29 Eylül 2009
  19. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    elevit'i ilk gunden beri kullanıyorum.
    24 haftadan itibaren ferro sanol
    strepsil bogaz pastili ve parol minoset agri durumlarinda alabilecegim ilaclar bir de mide bulantisi icin vermişti doktorum ama kullanmadim