2010 Oğlak Burcu ve Özellikleri

Konusu 'Oğlak Burcu' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  25 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Oğlak burcuna sahip olan sevgili arkadaşlarım, 2010 yılı sizlere neler verecek, neler alacak, elbette ki merak ediyorsunuzdur. İşte size oğlaklar için 2010 yılı,  2010 oğlak burcu Kişisel Özellikler

  Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlak’lar bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak, depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük ‘Kullanırım’ dır. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar, para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Bu özellikleri evlerine de yansır.

  2010 oğlak burcu Fiziksel Özellikler
  Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık Oğlaklara rastlarız. Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur Soğuk görüntüleri onları ulaşılmaz bir hava estirse de, kendilerine güvenen bir tablo da, ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını bilir.

  2010 oğlak burcu Ünlüleri
  Benjamin Franklin, Henry Miller, Moliere, Isaac Newton, Elvis Presley, Joan Baez, Marlene Dietrich, Ava Gardner, Hz. İsa, Filiz Akın, Semra Özal, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone de Beauvoir, Martin Luther King, Mao Tsetung, Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Cem Uzan, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses.
   
 2. 7 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 3. MATMAZEL87

  MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.895
  Beğenildi:
  27
  Ödül Puanları:
  148
  Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık Oğlaklara rastlarız. Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur Soğuk görüntüleri onları ulaşılmaz bir hava estirse de, kendilerine güvenen bir tablo da, ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını bilir.  kısa boy hariç dogru ya huuuu
   
 4. 28 Aralık 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 5. 2010 yılı ile nalakası var anlayamadım, oglagın genel ozellikleri bunlar
   
 6. 28 Aralık 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 7. Çevreniz Genişliyor, Yeni iş Olanakları Gündeme Geliyor

  Sevgili Oğlaklar, Zodyak kuşağının sabırlı, son derece pratik, dürüst, güvenilir çalışkan insanları. 2010 yılında güçlü iş ortaklıkları, otoritelerle iyi ilişkiler içinde olacağınız, bugüne dek ektiklerinizi biçebileceğiniz, verdiğiniz mücadelelerin sonuçlarıyla karşılaşabileceğiniz kısaca kendinizi yeniden keşfedeceğiniz yepyeni bir yıl var önünüzde.

  Satürn önünüzdeki 2,5 yıllık süre içinde kariyerle alakalı yaşam evinizde ilerleyecektir. Bu güçlü enerji 2010 yılının sizler açısından yeni görev ve sorumlulukların sadece iş yaşamıyla alakalı konularda değil, toplum içindeki yerinizi kalıcı olarak belirlemeniz adına son derece önem taşımaktadır. Otorite konumunda bulunan kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutunuz. Çünkü bu kişilerden fazlasıyla destek görebilirsiniz.

  Yöneticiniz size bu konuda tam olarak destektir. Yeni iş sözleşmeleri veya iş girişimlerinde başarılı adımlar atabilmeniz için disiplinli çalışmanız, sadece kendiniz adına değil ortaklaşa düşünmeye çalışmanız mutlaka gerekir. Eğer bugüne dek çaba sarfetmiş ve sorumluluklarınızın farkında olarak yaşamış iseniz bu dönemde ödülünüzü alabilirsiniz.

  Çalışma hayatınızla ilgili konulardaki değişimlerde özellikle dikkat etmeniz gereken konu paylaşımcılıktan asla uzak durmamanızdır. Bireysel egonuzu kontrol altına alarak diğerleriyle işbirliği yapabilmeniz sayesinde kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz konumda lider olabilirsiniz. Ancak lütfen sabırlı olun, çünkü bu uzun seyirli bir geçiştir. Bu yıl başlangıç için ilk adımlar atılır, gerçek yükselme 2012 yılında tamamlanmış olur. Demek ki sıkı çalışmanız ve durumu iki buçuk süre olarak görmeniz gerekiyor.

  Satürn Terazi burcunda yücelir. Kendi kimliğinizi kaybetmeden adil paylaşımlarda bulunmanız halinde bulunduğunuz ortamdaki kişiler tarafından değer görmenizi, sevilip sayılmanızı sağlar. Ayrıca mesleki konularda kaliteli ve yeteneklerinize uygun alanlarda kendinizi ifade edebilmeniz adına son derece faydalıdır. Yeni iş ortaklıkları gündeme gelebilir.

  ış yükünüz özellikle bu yılın ortalarından itibaren artabilir ve yeni koşullar, tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Bazılarınız doğum haritanızdaki etkiler nispetinde bu dönemde güçlü bir evlilik yapabilirsiniz. Kimileriniz ise, ilişkisiyle ilgili mücadeleler verebilir ve hayatınıza bir yön çizebilirsiniz.

  ış yaşamınızda meydana gelen gelişmeler, ev hayatınızı da düzene koyabilir. Yeni bir yere taşınmak, ailenizle ilgili konularda da yeni kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Size bu süreçte iş mi kariyer mi diye sorsalar, ilk cevabınız iş olacaktır. Çünkü düzgün bir iş olmadan huzur bulmam kolay olmayacak diye düşünebilirsiniz.

  Jüpiter gezegeninin güçlü Balık burcundaki geçişi, yakın çevrenizle olan ilişkilerinizden tutun da, yeni tanışacağınız insanlarla olan alışverişlerinizde hoşgörülü ve ılımlı bir şekilde hareket etmeniz anlamındadır. Bu güçlü enerji sayesinde, yeteneklerinizi geliştirebilir ve yeni dostluklar kurabilirsiniz.

  Eğitim hayatınızla ilgili konularda da etkili olacak Jüpiter, bilginizi, tecrübelerinizi medya, yayıncılık faaliyetleri veya sanatsal alanlarda ifade edebilmeniz adına destektir. Günümüzde internet son derece önemli. Sizler Jüpiterin bu geçişinde bu kanal vasıtasıyla kendinizi güçlü bir şekilde tanıtabilirsiniz.

  Parasal konularda kazancınızı belli bir bütçe çerçevesi içinde düzenlemeniz, riskli alanlardan uzak durmanız yararlıdır. Harcamalarınızda lütfen dikkat ediniz. Neptün gezegeninin sisli bulutları içinde dağılmayınız.

  Pluton gezegeninin burcunuzdaki ilerleyişi, güç ve kontrol arzunuzun yükselmesi sonucu sizi itekleyici bir faktördür. Ancak bu gücü başkaları üzerinde baskı aracı kullanmak yerine, farklılıklarınızı ılımlı bir şekilde dış dünyaya ifade etmeniz bunu yaparken başta özel ilişkiniz olmak üzere çevrenizle sıkı bağlar kurmaya çalışmanız son derece yararlıdır. Böylece gücünüzün açığa çıktığın, kendinizi yeniden keşfettiğiniz ve geleceğinizi kendi iradenizle kurabildiğinizi farkedebilirsiniz.

  2010 yılının bir Güneş gibi üzerinize doğmasını, sizi ışıklandırmasını, taçlandırmasını diliyor tüm dileklerinizin, hayallerinizin gerçekleşmesini temenni ediyorum.

  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı
  astrologunuz@mynet.com

  2010 YILI ASTROLOJı TAKVıMıNıZ

  Aşk ve ılişkiler

  25 Aralık 2009-17 Ocak 2010
  11 Şubat-6 Mart
  1 Nisan-24 Nisan
  10 Temmuz-6 Ağustos
  8 Eylül – 8 Ekim
  30 Kasım- 7 Ocak 2011

  Yukarıdaki tarihler arasında burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan enerjiler sayesinde, aşk hayatınız ve birebir ilişkileriniz canlanmaya başlar. Sosyallik ve sevgi ihtiyacınız, karşı cinsle temaslarınız gayet olumludur. Barış, güzellik ve estetik duygunuz yükselir. Bu yükseliş güzelliklere olan tutkunuzu yoğunlaştırır. Yeni bir aşkın müjdecisi olan bu tarih aralıklarında kendinizi ilişki konusuna gayet rahat ifade ettiğinizi hissedebilirsiniz. Fiziksel manada size güzellik, çekicilik getiren bu tarihleri ajandanıza kaydetmeniz faydalıdır. O ay içinde farklı alanlarda zorluklar yaşansa bile bu enerjiler aşk anlamında sizi rahatlatabilir. Ayrıca bu tarih aralıklarında duygularınızı göstermek, etrafınıza uyum sağlamak, zevk ve konfor içinde yaşamak ihtiyacınız diğer zamanlara göre çok daha ön plandadır.

  ış, Kariyer ve Para

  21 Aralık 2009-20 Ocak 2010
  18 Ocak-10 Şubat
  18 Şubat-20 Mart
  20 Nisan-21 Mayıs
  7 Haziran-29 Temmuz
  15 Eylül-27 Ekim
  23 Ağustos-23 Eylül
  23 Ekim-22 Kasım
  22 Aralık-20 Ocak 2011

  Yukarıdaki tarihler arasında burcunuzla uyumlu görünüm yapacak enerjiler altında, ış hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda yaratıcı özelliklerinizi olumlu bir şekilde ifade edebilirsiniz. ıstek ve canlılığınız oldukça yüksektir. Bireylik duygunuz ve mücadele gücünüz her türlü girişimde ön saflarda yer almanızı sağlar. Yaratma ve bir amacı gerçekleştirme dürtünüz yüksek olduğundan engelleri kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Kendinizden oldukça eminsinizdir. Yaşam arzunuz ve zorluklarla baş edebilme gücünüz yüksektir.

  ıletişim, Haberleşme, Yolculuklar

  16 Ocak-10 Şubat
  1 Mart-17 Mart
  2 Nisan-16 Nisan
  11 Mayıs-9 Haziran
  27 Temmuz-19 Ağustos
  12 Eylül-3 Ekim
  21 Ekim-9 Kasım
  1 Aralık-10 Aralık

  Yukarıdaki tarihler arasında iletişimden haberleşmeye, yolculuklardan çevre ilişkilerine kadar her konuda kendinizi sözel ve yazı anlamında rahatlıkla ortaya koyabilir, bilgi birikiminizi ve etrafınızla olan bağlantılarınızı düzgün bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başkalarıyla olan her türlü temasınızda zihinsel manada gerilimden uzak, mantıklı düşünmeye açık ve olayları iyi kötü veya yanlış doğru anlamıyla değerlendirebilirsiniz. Gözlem gücünüz yüksektir. Kıvrak zekanızla, algılama gücünüzle, iletişim ve konuşmalarınızla etrafınızda hayranlık uyandırabilirsiniz. Meraklılığınız bir çok alanda bilgi toplamanızı sağlayabilir. Bu bilgileri başkalarıyla paylaşabilir, takdir görebilirsiniz.

  2010 Yılı Gezegenlerin Geri Hareketlerinin Siz Oğlaklar Açısından Etkileri

  20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 : Mars geri hareketi(Aslan burcunda) : Ortaklaşa paralar konusunda lütfen dikkatli olunuz. Eğer sakin olabilir, mütevazı davranırsanız diğer insanlardan yarar görebilirsiniz. Ortak kazançların yönetilmesi konusunda fevri davranmayınız. Sabırlı olunuz.

  26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010 : Merkür geri hareketi(Oğlak burcunda) : Burcunuzda oluşan geri hareket iş hayatınızla ilgili konularda sakin yaklaşımlarda olmanın önemini göstermektedir. Ayrıca yenilik anlamındaki girişimlerde herşeyi etraflıca gözden geçiriniz. ılişkinizle ilgili mevzularda hep ben demek yerine biz demeye çalışınız. ışlerinizi zamanında bitiriniz. Yarım kalan işlerinizle uğraşınız.

  17 Nisan – 11 Mayıs : Merkür ikinci geri hareketi. (Boğa burcunda) : Aşk hayatınız, çocuklarınızla ilişkiniz, parayla alakalı meselelerde dikkatli olunuz. ıletişiminizde ılımlı hareket ediniz. Eskiye dair bazı mevzular gündeme gelebilir. Yenilik anlamında girişimlerde bulunmayınız.

  20 Ağustos – 12 Eylül : Merkür üçüncü geri hareketi. (Başak burcunda): Yüksek eğitim, yolculuklar, mesleki konularda dikkatli olunuz. Çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler ve sözel bağlantılarda ılımlı hareket etmeye çalışınız. Yoğunluğunuz artabilir. Elinizdeki işlere odaklanınız. Yenilik anlamındaki girişimleri beklemeye alınız.

  8 Ekim-8 Kasım : Venüs geri hareketi(Akrep burcunda) : Sosyal hayatınızla ilgili konularda, yeni projelerde, güçlü insanlarla olan bağlantınızda, maddi ve manevi çıkarlarınızın farkında olarak ilişkilerinizi ılımlı bir şekilde sürdürmeye çalışınız.

  8 Kasım-18 Kasım: Venüs geri hareketi(Terazi burcunda): ış hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda sakin ve ılımlı şekilde hareket ediniz. Yeni iş sözleşmeleri veya karşınıza çıkabilecek fırsatları düşünmeden okeylemeyiniz. Beklemede kalınız, durumları iyice değerlendiriniz.

  10 Aralık-18 Aralık : Merkür geri hareketi : (Oğlak burcunda) : Burcunuzda meydana gelecek geri hareket nedeniyle içinde bulunduğunuz durumu gerçekçi bir şekilde gözden geçiriniz. ılişkinizle ilgili mevzularda ılımlı hareket ediniz. Sözel bağlantılarda dikkatli olunuz.

  18 Aralık-29 Aralık : Merkür geri hareketi: (Yay burcunda) : Geri planda yoğun bir çalışma dönemi. Geri hareket nedeniyle yavaşlamalar meydana gelebilir. Sakin olmakta fayda vardır. Elinizdeki yarım kalan işleri bitirmeye çalışınız. Dış dünya ile bağlantınızda düşüşler olabilir. Bu konuda telaşlı veya karamsar düşünmeyiniz.

  2010 yılı astroloji yorumlarınızı ay ay sayfalarımızdan ve "2010 Astroloji Günlüğü" adlı kitaptan takip edebilirsiniz.
   
 8. 3 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 9. Sarissa

  Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

  Katılım:
  19 Mart 2009
  Mesajlar:
  9.786
  Beğenildi:
  35
  Ödül Puanları:
  148
  iyi de 2010 da neler olabileceği yazmıyor ki burda. genel olarak oğlak burcunun özellikleri işte.