2010 şubat anneleri süt olsun diye neler yapıyoruz

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve 07papatya tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

12 Şubat 2010
    Konu Sahibi : 07papatya
  1. 07papatya

07papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.132
    Ödül Puanları:
    213
    ee şubat anneleri birbirimize fikirler verirsek iyi olur.bol bol sütmüz olsun inşallah.ama ne yiyor ne içiyoruz.süt olması için neler yapıyoruz.hadi anlatın bilgilenilim...

2. 12 Şubat 2010
  3. 07papatya

Beğenildi:
    1.132
    Ödül Puanları:
    213
    önce ben anlatayım.evet herkeste biliyo.bol bol su.ama ben bl bol içemiyorum ya hep unutuyorum.amam en az 1,5 2 litre tüketiyorum sanırım.ama elemden geldigince artıracagım su olayını.humanadan stil tea sabah akşam iki kez içiyorum.
    kuru incir yiyorum.şimdi kayısıda aldırdım.ondanda yiyecegim.arada sütlaç yapılıyo bana .
    işte kızlar böyle.
    ayva kompostosu diyolar ama ben tarifini bilmiyorum.bilen varsa yazsında bende yapayım yaaaa...

4. 12 Şubat 2010
  5. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende su ıcıyorum bol bol...
    humana stıll tea gunde 2 kez ıcıyorum.
    bol kayısı hoşafı.yarın ayva kompostosu yapılcak evde tarifini veririm sana gerçi googla dan da arat.
    yesıllık ye ustune su ıc ıse yarıyor. marul gobek falan. yıka koy masaya gıt gel agzına at ustune su ıc...
    bunlar dısında dengelı duzenlı beslenmeye calısıyorum. her gıdadan olculu almaya calısıyorum.

6. 12 Şubat 2010
  7. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bol su ve hoşaf içiyorum, tahin helvası, tahin pekmez karışımı yiyorum kahvaltıda. milupa still tee sallama çay içiyorum hergün iki fincan.humanaya göre daha hesaplı ve işe yarıyor tavsiye ederim. fırsat bulduğum her zaman 15 dk da olsa uyumaya çalışıyorum. uyku süt yapımını artırıyor çünkü.gece emzirmeye kalktığımdaysa büyük bir bardak laktozsuz süt içiyorum.allaha şükür sütüm oldukça fazla, inşallah böyle devam eder.

8. 12 Şubat 2010
  9. DerSu

DerSu derya nın ömrü hayatı.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bol su ve ımkan buldukca dınlenın en ıyı süt artırma yolu...

10. 13 Şubat 2010
  11. 07papatya

Beğenildi:
    1.132
    Ödül Puanları:
    213

googlda arattım ama yinede sen tarifini ver.alayım.bnde düzenli besleniyorum.kayısıyı hoşaf olarak degil sade yiyorum.ya bende kimse yok.yanımda ne olursa kendim ypacagım bu sefer böyle.kaynanam 6 gün kaldı gitti.annem yok biliyorsunuz.iki çocukla bu işleri yapmakta biraz zor oluyo.yalnız bırakamıyorum zeynoyu.artık eşim akşam işten gelince yapabilirim.ondada zaten yoruluyorum.bide yemekleri akşamdan yapıyorum gündüzde çocukların yanında duruyorum.hem yemek hem tatlı yada komposto yapabilirmiim bilmilorum deneyecegim ama.şükür sütüm çok iyi geliyo.ama daha bebeklerimiz yeni.bol sütün olması normal şöyle 1-2 ay geçsin asıl o zaman belli olur sütümüzün iyi olup olmadıgı..

12. 13 Şubat 2010
  13. 07papatya

Beğenildi:
    1.132
    Ödül Puanları:
    213

ya bende tahın helvası ve tahin pekmez yiyecektim.yeni 2 aylık bebegi olan arkadaşım var doktu ona bunları yeme bunlar sana kilo yapar.okadarda süt yapmaz onlar bol su iç hafi sütlü tatlılardan ye yeter demiş.bana sakın başlama dedi.bende yememeye karar vermiştim.demek işe yarıyo.ne kadar yiyorsun sadece sabahmı yiyorsun.bi kaşık falanmı..benim uyuma gibi lüksüm yok bazen ögle vakti.öyle uykum geliyoki gözlerimi zor açıyorum.zeynepte uyusa öglen ne güzel olurdu.ne yapalım biz anca akşamı bekliyoruz uyumak için.tabi defne izin verirse oda..

14. 13 Şubat 2010
  15. 07papatya

Beğenildi:
    1.132
    Ödül Puanları:
    213
    ya kızlar bide soda duydum diger topiklerden.günde bir bardak soda tüketmek çok iyi geliyormuş sütebhani mineral varya...yapsakmı aceba...

16. 13 Şubat 2010
  17. sevilirem

sevilirem iki aşkımın annesiyimm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu milupanın humana still tea çayı işe yarıyomu acaba bende yeni aldım fazla sütüm yok gibi işaalah işe yarar

18. 13 Şubat 2010
  19. *YAXGXMUR*

*YAXGXMUR* 03.12.2009 / 23:45 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet kızlar işe yarıyor YALNIZ Petibör bisküvi ile yenmesi gerek
    bol bol boza içmeyide unutmayın...:KK46: