2010 Temmuz annelerinden epidural ile doğum yapmayı düşünen var mı ?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve Sonbahar tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Sonbahar
  1. Sonbahar

Sonbahar o bir anne : ) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    2010 temmuz anne adayları, dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan ama ülkemizde henüz yaygınlaşmamış ve duyulmamış bir doğum türü var ki, bu da epidural yani ağrısız doğum. kimler düşünüyor ? ve kimlerkesin kararlı ?:sm_confused:

2. 8 Aralık 2009
  3. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım epidural aksine çok yaygın. Benim çevremde yıllardır tanıdıklarımın çoğu epiduralle doğum yapıyor. Hatta epiduralsiz doğum yapan yok diyebilirim.

Son düzenleme: 8 Aralık 2009
  4. 8 Aralık 2009
  5. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Epidural sezeryan düşünüyorum..

6. 8 Aralık 2009
  7. bambino

bambino İkinci Prensesim Geliyooo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk doğumumu epidural sezaryan yapmıştım,allahın izniyle yine öyle yapıcam..bence çok rahat ve kolay oluyor tavsiye ederim..

8. 8 Aralık 2009
  9. Sonbahar

Sonbahar o bir anne : ) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

çok yaygın değil bence yeni yeni yaygınlaşacak tabi herkes önyargısını yıkabilirse.. bende kesinlikle epidural normal doum düşünüyorum. ama tabi o gün gelince şartlar ne gösterir bilemem. hepimizi allah kurtarsın...

10. 8 Aralık 2009
  11. demresu

demresu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 2009 temmuz annesiyim,epidural normal doğum yaptım,şiddetle tavsiye ediyorum.ayrıca bildiğim kadarıyla izmir 9 eylül üniversite hastanesinde epidural uygulanmayan doğum yokmuş.

12. 8 Aralık 2009
  13. AdaEge

AdaEge Guest

Epidural sezaryan düşünüyorum...

14. 8 Aralık 2009
  15. gulll

gulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    tabiki o anki şartlar çok önemli ama ilk etapta düşüncem epiduralli normal doğum.

16. 8 Aralık 2009
  17. Ofeliya

Ofeliya hayatımın aşkı 3 erkek))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet bende epidural normal dogum dusunuyorum.kızlar epıdural yapmak bahalımı?

18. 8 Aralık 2009
  19. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben epidural sez. ile dünyaya getirdim paşamı temmuz 2009da .. çok güzel bir olay , ama çok da heyecan verici oluyo .. herşeyi hissediyorsunuz , acı hariç.. bi ara " aha şimdi düşürecekler beni masadan " diye içimden geçmedi değil ,o derece sarsıldığınızı hissediyorsunuz ..
    bi arkadaşım ilk bebeğini epidural ikincisini spinal anest. ile sez. doğumla dünyaya getirdi , spinali şiddetle tavsiye ediyor , spinal daha az yan etkiye sahipmiş , epiduralde sürekli ilaç enj. ediyorlar , spinalde 1 iğne yapılıyomuş 6 saat hareket yokmuş göğüs altından itibaren ..
    ayrıca sizin bildiğinizin aksine epidural doğum çok yaygın , sadece dr.ların ve hastaların tercihi belirliyor doğum şeklini, hastalar çekindiklerinden , dr.lar pek fazla beklemek istemediklerinden genel anest. tercih ediyorlar .. ha bir de epidurali uygulayacak iyi anestezist bulmak da zormuş bu arada ..
    hani yaygın demiştim ya , ablam 2002 dedoğum yaptı ank.da ssk da , epiduralsez. ile yapmıştı doğumunu yerimseniben