2010 yaza hamılelık calısmalarına baslarım dıyenler.

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve diablo tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

12 Kasım 2010
    Konu Sahibi : diablo
  1. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaslar bende 3 sene sonrasına kadar cocuk dusunmuyordum ancak kk da hayat gorusum degıstı. :KK31: cıkolata kıstım var ve burada bırcok arkadasında bu problemler nedenıyle hamle kalamadıgını okudum sızlerle uzuldum :KK59: Hıc hamıle kalmayı denemedım ancak hazıran ıtıbarıyle calısmalara baslayacagım. Yaza hamıle kalmayı dusunen arkadaslarla sohbet etmek ısterım. Hem korkuyorum hem ıstıyorum.:26: :26:

2. 12 Kasım 2010
  3. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    kımse bu yaza hamıle kalmayı dusunmuyormu, herkes mı hemen hazırlıklara basladı yoksa :KK28:

4. 12 Kasım 2010
  5. karacaeu

karacaeu ya kısmet,bekleyen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım belki konu başlığını 2011 olrak değiştirirsen konuya yazan olur;2010 yazı geçince eski konu sanabilirler :KK61:

haa beni sorarsan,biz her an olmasını istiyoruz:KK17:

6. 24 Kasım 2010
  7. psijoyi

psijoyi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Benim naçizane fikrimi sorarsan yazı bekleme derim, çünkü öyle hemen ha deyince olmuyor. Doktorum bana, herşey dört dörtlük mükemmel bile olsa, yani hormonlar, spermler, zaman vs. hamile kalabilme ihtimali her ay sadece yüzde 25 miş. Ben de öyle plan yapıyordum, 5 yıllık evliyiz, işte evin redisi bitsin, yok şu bitsin, yok şu olsun, şu burçtan olsun, şu gün şu saatte olsun falan diye :)) ama hiç beklemediğim problemlerle karşılaştım. Eşimle karar verip denemeye başladık, tabi ilk ay hemen olmadı.adetlerim düzenliydi ama arası uzundu,hem kontrol hem hazırlık olsun diye doktora gittik, tahlil istedi, ultrasonda muayene etti, tahlilde hem polikistik over çıktı, hem prolaktin hormonum yüksek çıktı, bu hormon gebeliği engelliyormuş, prolaktini düşürmek için parlodel diye bir ilaç verdi, ilacı kullanırken hamile kalabilirsin dedi, denemeye devam dedi, ama parlodel artık piyasada bulunmuyormuş, depolarda da yok, ben de forumlarda okumuştum, hayıt tohumu prolaktin düşürüyo diye, ondan falan içtim, biz denemeye devam ettik, ikinci ayda ve üçüncü ayda da olmadı, sonra prolaktin gene yüksek çıktı, düşmemiş, prolaktin düşürücü başka ilaç verdi, dostinex diye, ama bu ilacı kullanırken hamile kalınmaması gerekiyormuş, o yüzden mecburen erteledik, ne zaman düşecek bilmiyorum, prolaktin hormonum düşünce tekrar deneyeceğiz. İnşallah çok beklemem, çünkü artık istiyorum anne olmayı, umarım çok uğraştırmaz :KK43:( onun için, herşey planladığımız zamanda olmuyor, bence erteleme planlarını çünkü ne zaman olacağı belli değil :)