2010 yılı dikey geçiş / ikinci üniversite ... kayıt duyurusu

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve PrensesPeri tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  18 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 1. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
  AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ
  “DİKEY GEÇİŞ”, “2010 ÖSYS EK YERLEŞTİRME”, “İKİNCİ ÜNİVERSİTE”,
  “LİSANS ÖĞRENİMİNE HAZIRLIK PROGRAMINDAN 3. SINIFA KAYIT”, “LİSANS TAMAMLAMA” VE
  “OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS TAMAMLAMA”
  2010-2011 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU


  Bu duyuru aşağıda sıralanan kayıt gruplarının, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

  1- Dikey Geçiş: Açıköğretim Fakültesi veya Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programı mezunu olup, mezuniyet alanları “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinde ilan edilen Liste 1 - Liste 2’de yer alanlar, İktisat ve İşletme Fakültelerine “Dikey Geçiş” için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

  2- 2010 ÖSYS Ek Yerleştirme: Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

  3- İkinci Üniversite:Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile 2 veya 4 yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya ön lisans programlarından herhangi birine İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

  4- Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt:2007-2008, 2008-2009 ve 2009-2010 öğretim yılları sonu itibarı ile Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki tüm derslerinden başarılı olanlar veya en fazla iki dersten başarısız durumda olanlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

  5- Lisans Tamamlama:Dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar İktisat ve İşletme Fakültelerinin bölümleri ile Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okulöncesi öğretmenliği Lisans Programlarına lisans tamamlamak için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler. Lisans Tamamlama için başvurabileceklerin mezuniyet alanları “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinde ilan edilmektedir.

  6- Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama:Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği; Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenerek Açıköğretim Fakültesine bildirilen, Okulöncesi ile Çocuk Gelişimi Ön Lisans mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda görev yapan öğretmenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

  Yukarıda sıralanan kayıt gruplarının kayıt işlemleri “Internet Başvuru” ve “Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

  Internet Başvuru adresi: AF BAVURU
  Internet Başvuru işlemleri: 25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp
  26 Kasım 2010 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.


  Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

  İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, Internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2010-2011 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru, Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı”1. taksit ödemelerini Vakıfbank’a yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır. “Internet Başvuru, Kayıt” ile “Öğrenci Kılavuzu”na Anadolu Üniversitesi adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden ya da AF BAVURU İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

  Kayıt işlemleri: 25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp
  23 Kasım 2010 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
  24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.


  Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 25 Ekim - 23 Kasım 2010 tarihleri arasında AÖF bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 26 Kasım 2010 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

  Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.  İLETİŞİM
  • Açıköğretim Öğrenci Bilgilendirme Merkezi: (222) 444 10 26
  • Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
  • Her ilde en az bir AÖF bürosu bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
  • E-posta: merkezburo@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız)

  İLGİLİLERE DUYURULUR
   
  Son düzenleme: 18 Ekim 2010
 2. 18 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 3. bulancak28

  bulancak28 Sosyologia Üye

  Katılım:
  1 Haziran 2010
  Mesajlar:
  3.874
  Beğenildi:
  229
  Ödül Puanları:
  153
  bilgi için teşekkürler
   
 4. 18 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 5. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  rica ederim canım..4 gözle bu duyuruyu bekliyordum..benim gibi olan vardır diye eklemek istedim yerimseniben