2011 annelerine tecrübeli mart annelerinden yardım lütfen

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve Eyylxuxl tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Eyylxuxl
  1. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    2011 mart annesi olarak ufak tefek alışverişlere başladım. Yanlız evime gereksiz yere, çocuğumun kullanamayacağı fazladan bişeyler almak istemiyorum. Malum ucuz şeyler almıyoruz hepimiz. Hep markalı olsun istiyoruz.:2: Bu durumda gereksiz yere bir sürü eşyayı eve doldurmayalım. Bunun için diğer şubat-mart annelerinden (şubat-mart anneleri diyorum mevsim sebebiyle en çok onlar anlar bizi) öneriler gelirse çok sevinirim.:CüvCüv:
    Teşekkürler.

2. 6 Eylül 2010
  3. vadideki_zambak

vadideki_zambak rabbim korusun seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım şimdiden hayırlı olsun rabbim sana ve bebişine sağlık versin kucağına almayı nasip etsin sana şöyle diyeyim çok abartı şeyler alma çıt çıtlı badi al onlar işe yarıyo tulum sakın fazla alma bir yada iki tane al çünkü okadar çabuk büyüyyolar ki giydiremiyosun bile ben çok aldım bak şimid hiç giyinmemiş bi dünya duruyo paçalı olan altlardan al sıcak tutsun ayaklarını ama ondan da fazla alma boyları çabuk uzadığı için ayaklarını rahat hareket ettiremiyolar ben bi iki ay giydirdim sonra kilotlu çorab aldım havlulu olanlardan onlar sıkmıyo gevşek tutuyo üzerinede paçasız altlardan ohh sıcacık oldu ayakları gazını da rahat rahat çıkardı şuanda aklıma bunlar gelio ha bak bu chicchonun çantası ve içinde ürünler var ben hiç beğenmedim kullanamdım da ii gelmedi benim oğluma öyle bi çanta almak ii değilmiş bebkle bi yere gidince çantayımı tutcan bebişimi olmuyo sırt çantası en iyiysi aklıma geldikçe yazarım sende sor ben bakarım burdan canım

4. 6 Eylül 2010
  5. bosna

bosna Allah'a emanet ol bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Allah sağlıkla ve kolaylıkla bebeğine kavuşmayı nasip etsin.

Bizim için hayat kurtarıcı ana kucağı oldu. Hani şu şezlong gibi olanlar var ya, onlardan... Ben Fisher Price'ın yağmur ormanı modelini almıştım, hala kullanıyoruz.

Bol bol penye battaniye alabilirsin, özellikle erkek bebeklere hiç dayanmıyor ilk aylarda :) Alt açma minderleri de kullanışlı... Tülbent çok lazım oldu bize, kucağımıza alırken omzumuza koyduk, salya, kusmuk, ter sildik. İlk aylar banyo havlusunun içine büyük tülbentler yaptırmıştı annem, kuzunun cildi tahriş olmasın diye...

Arabanız varsa, oto koltuğu şart zaten, biz travel sistem aldık, ilk günden itibaren çok kullandık.

Yatak olarak park yatak kullanıyoruz, bizim oda için. Memnunum ama kuduruk sıpa rahat edemiyor artık orada..

Lansinoh krem, bepanthen merhem, göğüs kalkanı senin için ilk aklıma gelenler...

6. 6 Eylül 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Hayatım sorsana bana:lepi:

Mothercare in tulumlarından al derim 3-6 ay arası al ki çabuk büyüyorlar birde dizleri rahat etsin.Böyle havlu gibi olanları var.Onlarıöneririm.Ama bol al,kusabiliyorlar çünkü sürekli.
    Çıtçıtlı badilerde çok güzel birde organik zaten.

Önlük yine bol bol alman gerek.

Polar ince battaniye alabilirsin.

Emzik,biberon da mutlaka bulunmalı.Göğüs kremi,göğüs pedi aynı şekilde.
    Süt sağmayı alma şimdi eğer bir sorun yaşarsanız medikallerden hemen temin edebilirsin odada Medela önerebilirim.

Bebek arabası biz pierre cardin aldık ama görümcemlerinki maxi cosi onlarda çok raha.Ana kucağını evde kullanıyorlar çıkarkende bebek arabasına monte ediyorlardı.

Oto koltuğu için daha çok erken,ana kucağı şimdidilik işinizi görür.Bizim oto koltuğumuz Kraft Omega.

Chicconun tulumlarıda çok rahat oluyor bebek için.Pişik kremi,sabunu,şampuanı bebe yağı chicco tavsiye ediyorum.Mis gibi kokuyor.Islak mendildede nivea baby.

Bebek için küvet,doğal sünger,filesi yine şart olanlardan.İlk zamanlar çok kullanacaksınız.

Ateş ölçer oda termometresi de gerekli.

Aklıma gelenler bunlar şu anda,ama bebek giyiminde ben sadece mothercarei öneririm canımcım..Gidip tulumlarına bakınca farkı göreceksin.

8. 6 Eylül 2010
  9. Eyylxuxl

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108

Çıtçıtlı badi aldım bikaç tane, ıslak mendil, alıştırma suluğu, bol bol çorap aldım. Birde anneciğimin ördüğü minik iki yelek var. Kurban olduğum bide hem mavi hem pembe yapmış.mafoldumben Ya bide cinsiyeti belli olmadan bişey alınmıyor yakaydirigubbakcemile

10. 6 Eylül 2010
  11. Eyylxuxl

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Ana kucağı benimde aklımda. Sizin modeli çok beğendim inan. Park yataktan memnunmusun acaba. Yoksa küçük hasır bir beşik mi alsam karar veremedim.:bbo:

12. 6 Eylül 2010
  13. Eyylxuxl

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Bebişim sana soracaklarım var merak etme. Telefonda bol bol taciz edicem seni.sempatiksalakcinni

Çıtçıtlı badisini mothercare den aldım. Bİr iki tane daha. Yumuşacık hakkaten beğendim mallarını. Hatta zaranınkinden almayıda düşündüm ama mothercare daha kaliteli geldi. Sonuçta bebek için ürün yapıyorlar ve içe giyim çok önemli. :KK46:

Hadi bakalım bu topik benim kurtarıcım olacak, çok teşekkür ederim herkese.bayanssulusmile

14. 14 Eylül 2010
  15. DUHAN87

DUHAN87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    EYYLÜL güzel bi konu açmışsın
    mart 2010 annelerinin akıllarına geldikçe ufak detayına kadar yazsınlar, tecrübeler konuşsun

16. 15 Eylül 2010
  17. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım çıtçıtlı zıbınlar ve ayaklı pijamalar cok kullanılıyor ılk aylarda tulum fazla alma derim çünkü hemen buyuyrlar olmuyo 3 tane alsan yeterli ben cok almıstım ılk bebek heyecanıyla kaldı pier caardinin ana kucagını almıstık evde ve arabada rahat olur dısardada kanguru kullanmıstık polar battanıye al 1 ince 1 de peluşlardan yeterli bol bol yelek patik bunlarda cok kullanılanlrdan

18. 15 Eylül 2010
  19. simenay

simenay Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba Eyylül, öncelikle sana güzel, huzurlu bir hamilelik ve kolay bir doğum dilerim. Rabbim yavrunu sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin. Topiğin hayırlı olsun, umarım tüm anne adaylarına faydamız dokunur.

Bende 2010 Mart annesiyim, bebeğimi Mart ayında bekliyorduk fakat Şubatta doğdu, ilk bebeğim olduğu için heves ettim ve bir sürü şey aldım bebeğime, oysa ne kadar gereksiz masraf yapmışım :))

Benim tecrübelerimde şöyle; Hastane çıkışı, iç zıbın-dış zıbın çok fazla kullanılmayan şeyler, bu yüzden 1-2 takım yeterli fazlasına gerek yok, bol bol çıtçıtlı badi al, uzun kollu yada yarım kollu olanları tercih et, kolsuz badilerden alırsan bebeğe fazladan üst üste kıyafet giydirmek zorunda kalırsın, tulum olarakda 2-3 tane yeterli gelir, bebeğin boyu çok hızlı uzuyor ve bir süre sonra tulumları giyemez oluyor, patik ve yelek mutlaka olsun, ayaklı tek altlardan al, polar battaniye, alt açması, penye battaniye, şapka ve eldiven çok fazla alma, benim giydiremediğim bir sürü şapka kaldı elimde, penye ağız silme mendilleri al, ana kucağı çok büyük kurtarıcı oluyor ilk aylarda, ben bebek arabasını da almıştım, bebeğim 20 günlükken dışarı çıkardım bebek arabasına yatırıp parka götürdüm, temiz hava alınca daha rahat uyudu, bunların dışında chicco nun ürünlerini kullandım, tavsiye ederim, ama bebek bakım çantası olarak sırt çantası kullanmanı öneririm, diğer türlü hem bebeği hemde omuzunda çantayı taşımak zor oluyor, bebek için yine banyo havlusu, küvet, su kovası, sünger v.b. almalısın, daha aklımda bir sürü şey var ama şimdi uzatmayayım, bir ara uğrar topiğine yine yazarım.