2013'te Yeniden Tüp Bebek Deneyeceklerin Paylaşım Alanı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kokoci tarafından 24 Ekim 2012 başlatılmıştır.

24 Ekim 2012
    Konu Sahibi : kokoci
  1. kokoci

kokoci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Eylül ayında ilk tüp bebek denememi yaptım ve maalesef sonucum negatif oldu...
    benim gibi tüp bebek denemiş ve negatif sonuç almış arkadaşların bir sonra ki denemelerine kadar birbirlerine destek olmaları için böyle bir konu açmaya karar verdim..

2013 Ocak-Şubat'ta 2.denememi yapmayı düşünüyorum, merkez veya doktor değiştirmelimiyim? doktorum şimdilik gerek yok desede genetik testler, rahim filmi, histeroskopi, kan pıhtılaşması kontrol testi yaptırmalımıyım? diye düşünüyorum...

bir sonra ki denemem de 5. gün transferi veya kabuk soydurma istiyorum diye ısrarcı mı olsam? diye de düşünüyorum...

kimbilir sizler neler düşünyorsunuz :))

gelin birbirimizle bilgilerimizi, düşüncelerimizi ve sorularımızı paylaşarak umutlarımızı arttıralım diyorum...

2. 24 Ekim 2012
  3. journey06

journey06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşım bende ilk tüp bebek denememi haziran ayında yaptım malesef olumsuz oldu dondurulmuş embriyom vardı 4 tane 2 tanesini ekim 5 de transfer edildi malesef onlarda tutmadı ve doktorum 3 ay sonra denemeye başlamamızı söyledi eşim sperm sayısı azlığı sebebimiz eşim beslenmesine dikkat etmeye başladı merkezimizden memnunduk ama değiştirmeyi düşünüyoruz yeni bir merkez arayışı içindeyiz

4. 24 Ekim 2012
  5. 292929mny

292929mny Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MRB canım ben daha bugün negatifi aldım ama tekrar denemeye ne moralim nede param var.biz en az 6 ay ara vermeyi düşünüyoruz allahım isteyen herkesin gönlüne göre versin

6. 24 Ekim 2012
  7. as89247

as89247 ah be hayat... Üye

Beğenildi:
    13
    Beğendikleri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba kokocı:D canım bence genetık testler ıcın ısrarcı olmalısın 2.deneme ııcn kafanda soru ısaretı kalmaz bende agustosta yaptım kımyasal gebelıkle sonuclandı sımdı aralıkta dondurulmuslarla denıcem doktorum genetık test ıstedı kan pıhtılasması cıktı ve bundan dolayı tutupda dustugunu soledı benımde 5.gun embrıyosuydu onla ılgılı pek bısey dıemem cunku embrylrın gelısmlerıne gore koyuyolar bı arkdsımın 2.gun embrıyosuydu suan 3 aylık hamıle tamamen sans ısı canım

8. 24 Ekim 2012
  9. yattaravalli

yattaravalli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kokoci gecmis olsun, aslinda tam olarak benim beynimi de ayni sorular rahatsiz edip duruyor. Bu basligi acman cok cok iyi olmus bence de izlenecek rotayla ilgili bilgi fikir paylasimi cok faydali olabilir. Ben ilk denemede negatifi gordum, bu son olur herkes icin insaallah . Herkes bana rahat ol, cok dusunme falan diyor ama ben ayni seyi yasayan birileriyle fikir alis verisi yapmak istiyorum. Takip etcem basligi ve ilk anda benim fikirlerim sunlar. Ben bayramdan sonra bir doktora gidip yumurta takibi yaptirmak istiyorum ve bir sure dogal yollardan denemem gerektigini dusunuyorum. Benim de doktorum rahim filmi falan istemiyor ama ben dinlemeyip cektirecegim ve ikinci deneme icin de merkezle iletisimde kalip ikinciyi de orda denemek istiyorum cunku genel anlamda memnunum diyebilirim. Bazi ufak tefek puruzler elbette oldu, belki de sonuc negatif oldugu icin benim gozume batiyor bunlar:)) su an dusuncelerim boyle...

Herkese gecmis olsun diyeyim ve Allah baska negatif gostermesin hicbirimize insaallah. 2013 de biz de anne oluruz insaallah..

10. 24 Ekim 2012
  11. yasamak

yasamak Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    bır yıl ıkı yıl derken evlılıgımde yedıncı yıla gırdımmm asılama ıkı tup bebek tedavısı ve onun dısında bır suru tedavı hep olumsuz ama okadar tedavıye bu kadar seneye ragmen genede umudumu yıtırmemeye calısıyorum maddı manevı gercekten cok yıprandık 3 denemeye baslayacagım ama zamanı bılmıyorum 11 ekımde negatıfı gordum zaman gecmesı lazım ama o zaman ne kadar surer bılmıyorum bu arada 1 erdem 2 umut tup bebek
    bende bu zamana kadar hep sorun yok dmıslerdı sımdı ıse yumurta sayımın cok az oldugu cıktı 3 yumurtadan bırı oldu onuda transfer ettıler
    oda tutunamadı
    ALLAH HERKESE SAGLIKLI HAYIRLI EVLATLAR VERSIN YASAMAYAN BILMEZ HELE KAFANA TAKMA VS VS LERDEN OKADAR BUNALDIMKI BEBEK MUHABBETI OLAN ORTAMLARDAN HEP KACMAK ISTIYORUMMM

12. 24 Ekim 2012
  13. ironik

ironik Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de ocak 2. deneyi yapacağım. İnşallah hepimiz olumlu sonuçları alırız...

14. 24 Ekim 2012
  15. kokoci

kokoci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar büyük umutlarla başlayıp negatifi almanın ne demek olduğunu ancak yaşayan bilebilir...birbirimize biz derman olacağız...

bana da çevremde ki herkes kafana takma,nasipse olur diyor ama elimde değil...

bir daha ki denemeden hem umut duyuyorum hem korkuyorum... ya yine olmazsa diye...

çocuk sahibi olma isteği bir kadın için tarif edilebilir bir duygu değil... bu benim için yaşama sebeplerimden biri...

Allh'ım en kısa zamanda hepimize nasip eder inşallah...

16. 24 Ekim 2012
  17. kokoci

kokoci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşlarımız, sorunumuz, hangi merkez ve doktorla denedik, kaç yumurta toplandı, kaçı döllendi, kaçıncı gün transferiydi ve transfer öncesi bize verilen başarı oranı neydi, bunları birbirimizle paylaşırsak tecrübe sağlamış oluruz diye düşünüyorum...

önce ben başlayayım :))

28 yaşındayım, sorun eşimde ki sayı azlığı (toplam sayısı 8 milyon) ve morfoloji 0 ((
    11 yumurta toplandı,8i olgun çıktı,7si döllendi, 3.gün 10 ve 8 hücreli 2 embriyo transfer edildi...
    Memorial Ataşehir, Doktorum Cem Demirel ( kendisinden memnun da kalmıştım )
    Başarı oranı ilk deneme için %50, ik üç deneme için %85'ti...

18. 24 Ekim 2012
  19. kokoci

kokoci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende negetifi aldığım ilk gün hayatımın en kötü günlerinden biriydi ama emin ol gün geçtikçe daha iyi olacaksın..
    Allah sabrını veriyor...
    maddi olarak kendini toparladığın anda deneyeceğinden eminim..
    dualarım seninle...