20lik diş

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve pixim tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : pixim
  1. pixim

pixim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar, 16lı yaşlarmda ortodonti tedavisi gördüm ve 20lik dişlerimi çıkmadan aldırmam gerektiğini söylemişdi doktorum. 20 yasındayken sağ tarafdaki gömülü dişlerimi yararak aldırdım. Hatta sol alt 20lik dişimde kemiğe kaynama olduğunu söylemişlerdi ve çok zor olmuşdu alımı. Şuan 23 yasındayım geçen yaz sol üst 20liğim kendiliğinden çıktı ve çekerek aldırdım. Şimdi sol alt 20lik dişimde yaklaşık 1 aydır sızı var ama hala ortaya çıkmadı acaba onunda kemiğe kaynamış olma ihtimali var mı yoksa eti yarmasını beklemeli miyim?
    Teşekkür ederim

2. 10 Şubat 2010
  3. dr.bella

dr.bella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kiymetli arkadaslar, ben ayni zamandada esim dolayisiyla gururla TC vatandasida olan aslen Macar vatandasi olan uzman dis doktoru ve implant uzmaniyim.Kendi klinigimde Macaristan'da oldugundan ( macaristan'in ilk, en bilinen ve en ileri ozel dis klinigi) burdan reklam yapmak gibi bir niyetim ve ihtiyacim cok sukur yoktur... Macaristan dunyada en cok dis tedavisi icin hastalarin ziyaret ettigi ulke oldugundan, Benimde ordaki tum hastalarim Almanya, Avusturya, Isvicre ,ingiltere, irlanda ve bildiginiz tum avrupa ulkelerinden ve USA,Dubai gibi uzak ulkelerden gelmektedirler.Biz ameliyathanesi ve dunyanin en gelismis computer tomograpy cihazida icinde mevcut olan Macaristandaki ilk ve dunyadaki ilklerden olan bir dis klinigiyiz.Cerrahi bolumumuzun baskani olan Profesor Dr.Dr sifatli( cift proseforluk sifati) konunun dunyaca taninan uzmani hocam hem Almanyada hemde Macaristanda ayni zamanda en bilinen ilgili fakultelerin liderliginide yapan bir alman vatandasi profesordur. Hastalarimiz arasinda cok taninan Starlar, politikacilar ve VIP kisiler vardir. Bunlari belirtmemin nedeni ozellikle implant, kist ve ileri estetik uygulamalarinda cok ileri tedaviler uyguladigimizi vurgulamaktir.
    Ne yazikki gecenlerde bir turk TV kanalinda laser ile implant yapan bir genc doktor meslektasimin bir anlamda reklami seklinde duzenlenmis bir program seyrettim ve cok uzuldum...Cunku laserle implant yapilmaz...Yaparsaniz size kimse hayir demez belki ama laserin kemikler(damak ) uzerinde yapacagi, gorunmeyen ve uzun zamanda ortaya cikan tahribati konusunda dunyamizda cok fazla bilgi vardir... Bu gibi konularda bilgi edinilmesini , en azindan internet uzerinden arayip ilgilenenlere bildirmeyi bir vatandaslik borcu diye dusunuyorum..Diger degerli meslektaslarimin yaninda olaki sorulariniz varsa banada sorarsaniz firsat buldukca memnuniyetle hic bir karsilik beklemeden cevaplamaya calisirim...Turkcem cok iyi olmadigi icin esimin yardimlariyla size yazacagim ama ingilizce veya almancada sorabilirsiniz...Bu forumun yoneticileri musaade ederlerse emailimi onlardan alip bana yazabilirsiniz...turkbayragi
    En derin sevgi ve saygilarimla,
    Dr.Andrea Bella(Islam)

4. 20 Şubat 2010
  5. dentist

dentist Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    beklemenize gerek yok.belki çekim biraz zor olabilir ama çekimi yapdırmazsanız çene ekleminizde zamanla sorun oluşabilir.dişlerinizde de çapraşıklık oluşturabilirsiniz.en uygun zamanda çekinizi mutlaka yaptırın