21. hafta rahimde kasılma

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nurdost tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : nurdost
  1. nurdost

nurdost Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 21 haftalık tüp bebek gebesiyim. iki gecedir beni uykumdan uyandıran rahimde toparlanma -kasılma- oluyor. 30 sn sürüp sona eriyor. gerçi rahim toparlandığında bebek hareketleri hissedilmez deniyor ama ben o sırada tekmelerini hissediyorum. hatta daha kuvvetli hissediyorum. yaşadığım şey hakikaten de rahim kasılması mı? doktoruma randevuyu 5 hafta önceden alabiliyorum. telefonla ulaşmam neredeyse imkansız. başka bir doktora hemen gideyim mi yoksa olağan şeyler mi bunlar. iki haftra sonra kendi doktoruma randevum var onu beklesem mi? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. 10 Kasım 2010
  3. nurdost

nurdost Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 21. haftasında bu kasılmaları yaşayan yok mu? :26:

4. 10 Kasım 2010
  5. hicaz2406

hicaz2406 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım ben 21. haftada çok şiddetli grip geçirmiştim , bebek aşağıya inmişti hissetmiştim , bu şekilde kasılmalarım oluyordu. Hemen acile gittik doğum sancıların başlamış dediler 3 gün hastanede yattım toparladım. Şu an 27 haftalık olduk hayırlısıyla, ama kesinlikle böyle bir belirti varsa git...Doğum kasılmaları belli bir aşamadan sonra sanırım durdurulamıyor , ne kadar erken gidersen o kadar hayırlı...Elini karnını üzerine koyduğunda eğer ellerini toplayacak kadar kasılma varsa bunlar doğum sancılarıdır. Panik olmanı istemem ama tedbirli olmak da fayda var.Adet sancısına benzer sancılar da oluyor mu ?

6. 10 Kasım 2010
  7. nurdost

nurdost Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç kasılma yok sadece iki gece üst üste birer kez oldu. hiç olmaması mı gerekiyor onu bilmiyorum. demin ağrı vaar gibime geldi. ayağa kalkınca geçti. yatış pozisyonumdan kaynaklandı o.

8. 10 Kasım 2010
  9. gelincik204

gelincik204 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 30+6 haftalık hamileyim ve karnımda toplanma oldu 2 kere ve saniyelikti geçti çok şükür ama biz acile gittik ve sancım çıktı bunun üzerine hastanede yattım 3 gün bence ihmal etme ve doktorla görüş tedbiri elden bırakmamak gerek....

10. 10 Kasım 2010
  11. hicaz2406

hicaz2406 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ağrı adet sancısı gibi oluyor , biraz şiddetlenmişti ben gittiğimde , aslına bakarsan benim kasılmalarım henüz başlamamıştı tam anlamıyla ama hep bu şekilde oluyor mu diye tarif etti doktorlar...Bence ihmal etmemek gerek , yalancı doğum sancıları için erken bir hafta çünkü 21 hafta ...

12. 10 Kasım 2010
  13. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar benim de rahimde sncilarim oluyor ama ne agrisidir anlamadim!! hamileligimin ilk gunlerinden beri var doktor rrahim genisliyor ondan demisti hep ben de baslarda mantikli bulmustum bunu. ama hala 18.haftada rahim genislemesini agri yapar mi:KK43:( yani degisen bir agri degil basindan beri var olan agrinin aynisi diye teselli oluyorum:KK43: rahim agzi yolunda kisalma yok, aciklik yok diye her sey normal deniyor amùa cok endiseliyim benzer tecrubesi olanlar ne olur yardim edin. nasil bir agri olursa tehlikelikelidir tam rahimin oldugu yerde sizi oluyor defalarca ozellikle geceleri:KK43:(cumaya randevum var doktorda yine konusacagim ama her gittigimde soyluyorum her sey normal gozukuyor rahim kaslari bazen genislerken kadinda agri yapar boyle dedi ama simdiye kadar hangi hamileye sorsam boyle bir agriyi bilmiyor:KK43:(

14. 10 Kasım 2010
  15. hicaz2406

hicaz2406 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Özlem , bu tip hafif sızılar olmuştu bende de ama kayda değer değildi. Zaten farkı anlayabiliyorsun, hamilelikte süregelen normal sızıların biraz daha şiddetlisi ya da adet sancısı gibi olmuştu bende... En önemli bulgu rahim ağzı uzunluğu ...Bir de arkadaşımın dediği gibi toplanma gibi olması lazım ancak bunlar erken doğum belirtileri , seninki henüz erken doğum denecek aşamada değil , 20. haftayı geçmeli bu teşhis için yanılmıyorsam...Çok şiddetli değilse doktoruna gidene kadar rahat olmalısın...

16. 10 Kasım 2010
  17. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim ayrintili cevabin icin cok tesekkur ederim. ilk kez biri bu sorumu boyle cevapladi cok mutlu oldum:))
    aslinda hissetigim regle olmadan once olan sizilarin daha az siddetlisi bir de bende hamile kalmadan once yumurtlama gunlerimde olurdu bu sizinin aynisi. bazen siddeti artiyor korkuyorum bir de sizi hamileligimin basindan beri surekli yani degismemesi sizinin tarifi tek tesellim.
    doktor bakiyor kisalma yok; acilma yok normal diyor ama hic surekli boyle bir sizidan bahseden hamile okumadigim icin panik oluyorum bir de sizi diyorum ama bazen cidden cok kuvvetleniyor:KK43:(
    toplanma dediginiz seyi bilmiyorum sanirim olmuyor bende ama bazen ozellikle kabizlik cektigim gunler tas gb sertlik oluyor.
    Allah hepimize saglikla yavrularimizi kucagimiza aldigimiz gunleri gostersin Insallah.

18. 10 Kasım 2010
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim bir de adet sancisi gb olmustu bende dedigin normal karsilanan agrilar miydi yoksa bu agrilardan dolayi mi hastanede yattin? cunku hafif adet agrilarini andiriyor cogu zaman benim rahimde sizi dedigim agri.