21.haftada bebeğin hareketlerini hissetmek...

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve gokcek tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : gokcek
  1. gokcek

gokcek Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam bayanlar, ben 21. haftamdayım. İlk gebeliğim. Bebeğin hareketlerini hissetmekde zorlanıyorum, ultrasonda kıpır kıpır. dr. nasıl hissetmiyorsun dedi. :) ben arada bir çok az bir seyirme hissediyorum, bazen bir gün hiç yok gibi.. siz ne zaman hissettiniz, moralim bozuldu. konuşalım açılalım :)

2. 9 Mart 2010
  3. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim de 19. haftada başladı ama şiddeti yavaş yavaş arttı bazen de tekmeler cılızlaşabiliyor doktor bi sorun yok dediyse panik olma . dün de ben çok tedirgin oldum normalde bebekler hissedilir derecede tekme atarken azaldı. doktora gitmeme daha zaman vardı ben de sağlık ocağına gittim kalp atışlarını dinlettiler normal dediler sen yorgunsan ondan da olurmuş ben yorgun değildim ama kendimi çok yorgun hissediyodum onlar da aynı psikolojideymiş yani

4. 9 Mart 2010
  5. gokcek

gokcek Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ay ne bileyim nerde okusam duysam 20. haftadan sonra hissedilir yazıyor. benimde canım sıkıldı, elimi koyuyorum uzanıp bekliyorum resmen. arada olur gibi oluyor ama heralde ilk ya ben ismini tam koyamıyorum belkide:) hayırlısı bakalım.d etaylı ult. a gireceğim haftaya, o zamana kadar inş. hissedilir iyice.

6. 9 Mart 2010
  7. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım benım güzel konu açmıssın benım erken basladı hisetmem 18 haftamdayım cok oluyor ama doktorumunda dedığı gıbı bunun karın dışkısı dedıklerı yanı iç karınla alakalı bişy yoksa aklınıza kötu bişy gelmesın ben bır cok yerde okudum bunu bende su haftaya kadar sadece karın gurultusu gıbı oluyordu bu haftalarda 17 18 haftada bıraz belırgın olmaya basladı ama kesınlıkle bır tekme gıbı dıyemem istatistlıklere görede 22 inci haftada hıssetmeye baslayan oluyormus kötu seyler getırmeyın aklınıza artık beyın gelısımlerı yerınde bebişlerımızde üzülmesın :)

8. 9 Mart 2010
  9. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bencede aklına kotu bır sey getirme, sonucta herkesin vucut yapısı farklı, bende 18.19 haftalarda cok hafif boyle pıt pıtlar hissettim, oyle içinde oynaması falan 25. haftalardan sonra hissediliyor net olarak.. sende sımdı hafıf hafıf vuruyordur arada.. bırde ben cıkolata yıyıp sırt ustu yatardım hissetmek icin cunku daha cok erken bır donemde oldugun icin gun icinde sen fark edemiyor olabilirsin onun hareketlerini.. eger uzanıp ona kulak verirsen pıtpıtlar sana annesı.. bu arada ben 37. haftadayım, o sevimli vuruslar yerini acı veren tekmelere bırakıcak bence sımdı tadını cıkar :)))

10. 9 Mart 2010
  11. goncamelek

goncamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence hiç canını sıkma herkesin farklı oluyor kimisi erken kimisi gec hissediyor ben 26. haftamda hissetim cok moralim bozuluyodu niye hissetmiyorum diye en sonunda hissettim rahatladım sende bekle hissedeceksin ama moralini hep yüksek tut

12. 9 Mart 2010
  13. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ılk bebekte gerçekten zor anlamak bebişin hareketlerini. O nedenle geç hissetmek normal. Kısmet olurda ikinciyi yaparsanız işte o zaman çooooook erken hissediyosunuz. Çok güzel bir duygu. Allah herkese en kısa zamanda yaşatsın inşallah

14. 9 Mart 2010
  15. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bende 21 haftalık sayılırım.ama 16.haftamdan beri pıtpıtları hissediyorum.bu benim ilk gebeliğim olduğu halde.ama herzaman kıpırdamıyor.doktorumda bana günde onlarca kez tekme atar ama sen sadece bir kaçını hissedersin demişti.öylede oluyor.günde 2 sefer ancak hissedebiliyorum.bazen hiçbirşey hissetmediğim zaman hemen sağlık ocağına gidiyorum kalp atışlarını dinlemek için.bu beni rahatlatıyor.canını sıkma er geç hissedeceksin.kedi003 ün dediği gibi şimdiki pıtpıtlar acı veren vuruşlara bırakacak kendini..

16. 10 Mart 2010
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar bebeğin hareketlerini hissetmede amniyos sıvısının çok iyi düzeyde olması gerekiyormuş. Eğer azsa bebişler fazla hareket edemiyormuş ama bolsa çok rahat tekmeler atabiliyomuş ve buda hareketlerini daha erken ve güçlü hissetmemizi sağlıyormuş

18. 10 Mart 2010
  19. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde iilk gebeligim herkezin degişiyo bende17- 18 ci haftalarda hafif hisetmeye başladım pıtpıt 24 hafta dayım ama şimdi aynı yere defalarca vuruyo karnımı açıp baktıgımdada görüyorum sende bi kaç haftaya başlarsın hisetmeye bazı bebekler çok hareketli olur bazılarıda fazla hareketli olmazmış bu bebeginlede alakalı olabilir uslu bi bebiş belliki ultrasyonda bebişinin hareketlerini görüyosan endişelenme ama annelik öyle bişeymişki insan hep endişeleniyo sürekli tedirgin oluyo anemi artık çok iyi anlıyorum

sher111 bunu beğendi.