21 haftalık hamileyim karnımda sık sık sertleşmeler başladı

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve simlamutlu tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : simlamutlu
  1. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar 21 haftalık hamileyim öncedende ara ara karnımda sertleşmeler olurdu ben bunu bebeğin biryere başını ayağını dayadığını düşünürdüm ama 3 gün önce aniden bu sertleşmeler sıklaşdı ve yürürken çok sık olmaya başladı dinlenirken çok seyrek araları ama doktorum erken doğum riskine işaret ettiğini söyledi bu sertleşmelerin ve magnezyum la kalp ilacı olan bu kasılmalarda erken doğum için kullanılan adalat diye bir ilaca başlattı ve dinleniyorum artık hareket etmemeye çalışıyorum eğer yarım saatte 3 kez dinlenir vaziyetteyken olursa hastahaneye gel acil dedi.Sormak istediğim şu böyle bir durum yaşayan arkadaşlar biraz tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim bu sertleşmeleri kaçıncı haftalarda yaşadılar doğum ne kadar geciktirilebildi yada sonradan geçdimi ilaç kullandılarmı tüm bunları paylaşırsanız çok sevinirim.

2. 11 Eylül 2008
  3. ballxixm53

ballxixm53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya bnde bu sertleşmeler sık aralıklarla oluyo karnım taş gibi oluyo bende yarın dr gidecem bakalım ne diyecek benim saat tuttum 1 saatte 3 den fazla oluyo korkmaya başladım ya demkki bol bol dinlenmek lazım offf

4. 11 Eylül 2008
  5. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    walla benim de sık sık oluyor..
    karnımın sağ tarafı sertleşiyor ve hatta görüyorum karnım sağa doğru yamuluyor resmen.
    ama biraz okşayınca falan düzeliyor,bebeğin o tarafa yaslandığını düşünüyorum ben..
    kasılmadan farklı bu...

6. 11 Eylül 2008
  7. EU2

EU2 Guest

böyle sertleşmeler bendede oluyodu bende çocuk hareketi diye umurasamıyodum..birgün felaket sertleşmeler oldu sertleşme yanında belimde ağrıda vardı 33+2 dim o zamanndoktora gittimm çocuk aşağı inmeye başlamış 2 cm de açılmam vardı ancak 2 gün durdurulabildii..

8. 11 Eylül 2008
  9. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    arkadaşlar çok dıkkat edın ben de sertleşmeleri bebek hareketı olarak yorumlamıştımm ama daha sonra sıklaştı ve 23. haftada erken doğum yaptımm ve kaybetti zor şey bumlaarr ama dıkkat edın herkese hayırlı ve rahat hamilelilker.............

10. 11 Eylül 2008
  11. simlamutlu

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    el muallim yürürkenmi oluyordu yoksa dinlenir vaziyetteykende oluyormuydu ve ilaç kullanmadınmı hiç bunun için.

12. 11 Eylül 2008
  13. simlamutlu

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    ballım hareket halinde olmasıyla dinlenir vaziyette olması biraz daha fark ediyormuş dinlenirken olması daha tehlikeye işaretmiş allah sonumuzu hayır etsin ne diyeyim.

14. 12 Eylül 2008
  15. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım korkma böle seylerden tabi dikkatli olmakta fayda varda ben 33 haftalık hamileyim ve hareketlerini hissettiğimden beri bu sertleşmeler oluyo ve doktorum bol su iç dedi vücut susuz kalıncada olabiliomus zaten hava sıcak vücut gereginde fazla su atıomus bide benim bunların yanında adet sancılarım vardı düşün :KK70: halada oluyo tek çaresi yorulmayacaksın ve kesinlikle mecbur kalmadıkca merdiveen cıkmayacaksın sonra görürsün azalıyo Allahım hayırlısı versin ..

16. 13 Eylül 2008
  17. simlamutlu

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Kavuniçi çok sağol canım içimi ferahlattın biraz anlatırmısın ne sıklıkda olurdu sende rahat hareket edebilirmiydin yoksa hareket esnasında sertleşmeler olurmuydu.Bir tek dinlenirken rahatım ve gerçekden ne zaman merdiven çıksam sertleşiyor.

18. 13 Eylül 2008
  19. simlamutlu

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar birde birşey soracağım bu sorunu yaşayıp erken doğum yapanlara bütün karnınızmı sertleşiyordu benim sadece kasık larımın ortasındaki kısım sertleşiyor sertlik bütün karnıma yayılmıyor o bölgede sınırlı kalıyor bir kaç saniye sonra yumuşuyor sizlerde nasıl oluyordu.