21aylık oğlum beni delirtiyor,ağlamaktan,sinir boşaltmaktan bıktım..nolurr yardım !

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve bayans tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : bayans
  1. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    21 aylık oğlum son 10 gündür bambaşka bi çocuk oldu..
    tamam baştan beri biraz hırçın sinirli ama şu 10gündür sinirimi yenmek için ya ağlıyorum yada sinirden patlatıyorum ufaktan..o kadar kötüki,oyuncak arabalarını yüzümüze vuruyor,saçımızda kafamızda araba sürmek istiyor ve sürerken pat diye vuruyor.babasının gözünün kenarı morardı bu yüzden.bebeği var kayu bebek kafası sert plast,kten onu pat diye uzaktan savurup bize atıyor.olmadı yanımıza yaklaşıp arkası dönükken pat diye kafasını olanca hızıyla bize çarpıyor..!!
    orta büyüklükte bir kamyonu var plastik nerdeyse oğlum kadar büyüklüğü onu sürekli kaldırıp savuruyor yere atıyor gümbür gümbür,kapıya atıyor,duvara fırlatıyor..ne yaptıysam olmadı ,iyilikle söylüyorum anlıyor gözümün içine baka baka tekrarlıyor,görmemezlikten geldim işe yaramadı,yaptığının aynısını ona yaptım belki anlar diye(mesela arabasıyla bana vurunca bende ona başka bi arabayla eline dokunduyorum) bak acıyor gibisinden yok anlamıyor.dikkatini başka şeye vermeye çalışıyorum olmuyor.kızınca yada bağırıncada böğre böğüre ağlıyor..ne yaptıysam olmadı olmadı olmadı ..çıldıracağım :gitme: zaten hamileliğin verdiği etkiyle sinirlerim bozuk ,artık sabredemez oldum..ne yapmalıyım? nolur Allah rızası için birileri yardım etsin..delircem yaa noldu bu çocuğa anlamadım..:sinifsinif:

2. 13 Ekim 2010
  3. zelia

zelia Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hiperaktiv bir cocuk senin anlatigina göre bir hekim göstermeyi hic düsündünüzmü yarin bir gün kardesi olunca ona hic rahat vermez de kafasina atarsa kamyonu o zaman ne yapcaniz ,

4. 13 Ekim 2010
  5. zelia

zelia Papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    abimde hiperaktiv bir cocuktu tabi oyuncaklari atma gibi bir huyu yokmus böyle cocuklara cok ilgi gerekirken ayni zamanda kendi haline birakmak lazimmis odasi varsa odaya birakin orda istedigi gibi kirsin döksün oynasin kendi haline birakin fakat sadece o odada istedigini yapmasina izin verin

6. 13 Ekim 2010
  7. fatosbrn

fatosbrn öcükle böcük:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    2 yaş sendromu maalesef
    bende oğlumda benzer şeyleri yaşamıştım onun için çok iyi anlayabiliyorum sizi
    aslında yapılması gereken şeyleri yapıyorsunuz göz teması,görmezlikten gelme gibi
    bana göre yapılacak şey bunun geçici bir süreç olduğunu bilip biraz sabırlı olmak
    kötü haberi vermek istemem ama bide bunun üstüne 3 yaş sendromu var
    tam atlattık 2yi derken 3 yaş sendromu çıkıyor ortaya
    sadece sabır

8. 13 Ekim 2010
  9. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benim kızımda 27 aylık.o da son 3-4 aydır çok saldırgan parka götüremiyorum çocukları ısırıyor yüzlerine saldırıyor itliyor.bizede yapıyor özellikle kızdığı zaman saldırıp ısırıyor.bazende yere yatıp kafasını yerlere vuruyor.ama şu sıralar biraz daha iyi sanki.umarım bir an önce atlatırsınız çok zor anlıyabiliyorum sizi.

10. 13 Ekim 2010
  11. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    canim sakin ol..
    bunlarin hepsi gecici.. dönem dönem böyle sacma krizlere girebiliyor cocuklar. benimkide yapiyodu aynisini .. bosu bosuna yipratma kendini..
    sabir et, bak gör bir kac ay sonra bunlarin hic birini yapmicak.

12. 13 Ekim 2010
  13. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    2 yaş sendromu,kaynaklardan yada uzmanlardan yardım alabilirsiniz...

14. 13 Ekim 2010
  15. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sabrediceksin canım başka yolu yok.Görmezlikten gelmeye devam et yaptığının yanlış olduğunu canının acıdığını söylemeye devam et.Sakın yapma hayır diye inatlaşma o zaman daha çok yapmaya devam ediyorlar.Şu an kaç aylık hamilesin bilmiyorum ama haliyle hamilede olunca daha hassas oluyor insan.Çok ağlayıp üzüp yıpratma kendini geçici bir durum olduğunu kabul et ve karnındaki bebişinde etkilenmesin.

16. 13 Ekim 2010
  17. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim oğlanda 15 aylık o da çok hareketli, aynı senin dediğin gibi oyuncaklarla kafamızı gözümüzü çıkaracak birgün.Sabahın köründe başlıyor elindeki oyuncaklarla tak tak kapıya duvara yere vuruyor.kahvaltı ediyoruz sabah elinde ne varsa masaya fırlatıyor.Ama ben alıştım artık kendimi hiç üzmüyorum inan rahat ol biraz geçecektir...Bir kere bile bu yüzden ağladığımı hatırlamam ben

18. 13 Ekim 2010
  19. keremce_

keremce_ ^yavru kuşum^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    bir an konuyu ben açtım sandım:)benim oğlum 27 aylık..son 3 _4 gündür aynı sizin anlattığınız huyları var.önceden de yaramazdı.ama şu aralar acayip dercede huyları değişti.her tarafım morluk içinde.araba fırlatmalar,ısırmalar,saçımı çekmeler...daha neler neler..canım çok yanıyo.anlatıyorum oğlum yapma bak canım acıyo diyorum o anlık bırakıyo sonra tekrar.eşimle yanyana oturamaz oldum.dit dit(git) diyip ayırıyo bizi.tv izlesek tvyi kapatıyo hemen.acaba diyorum dikkatmi çekmek istiyo.tv izlemeyin benimle mi ilgilenin istiyo.of off bilmiyorum ki.artık ağlamakdan gözlerim şişdi.çocuk pedagogu olsa yaşadığım yerde hiç beklemiyip götürcem.ama yok.şu anda yanlız kalmaya kafa dağıtmaya o kadar ihtiyacım var ki....annelik ne zormuş