22 günde 8 kilo

Konusu 'Diyet Listeleri' forumundadır ve kitty28 tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Haziran 2010
    Konu Sahibi : kitty28
  1. kitty28

kitty28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    440
    Ödül Puanları:
    123
    geçen yaz uygulayıp 22 günde 8 kilo verdiğim diyete yeniden başladım bugün itibarı ile.ve sizlerle de paylaşmak istedim.

diyetin avantajları: çok pratik oluşu.evde,dışarda,misafirlikte her zaman bulabileceğiniz gıdalardan oluşuyor bu anlamda çalışanlar,öğrenciler,sık dışarda yemek yiyenler için uygun.ve hızlı kilo verdiriyor.

diyetin dezavantajları:karbonhidrat bakımından zayıf.ama siz de benim gibi günde 7 dl ekmek içeren sağlıklı diyetlerle zayıflayamıyorsanız,bu diyet size çok uyacak =)

her sabah vitamin aldım.ben multibionta vitamin kullanıyorum,içerisinde vitamin-mineraller haricinde probiyotikler de var,böylece kabızlık sorunu çekmedim.

sabah:2 yumurta az kaşarla az z.yağında omlet.yanında domates,salatalık vs.

ara:aslında böyle bir öğün yok.ama açlık hissettiğimde 1 salatalık yedim.

öğle:koca bir kase peynirli,tavuklu veya ton balıklı salata.az z.yağı,bol limon ve nar ekşisi ile.doymadığımda 1 kase daha,bu kez peynir vs.siz.

ara:bence en önemli öğün.çünkü akşamüstü bişey atıştırmayınca akşam çok yeniyor.1 porsiyon meyve.doymadıysanız 1 tane daha.

akşam:koca bir kase çorba.doymazsanız 1 kase daha.çoğunlukla hazır çorba veya çabuk çorba da kullandığımı belirteyim.

gece:bu öğün yine şart değil,açlık hissederseniz 1 meyve veya 1 br süt.

günde en az 4 öğünü hedefledim (sabah-öğle-ikindi-akşam) çay,kahve,kola light her zamanki kadar içtim.suyu bol tükettim.

dışarıda yediğimde hiç zorlanmadım.salata da çorba da gideceğiniz her türlü mekanda bulabileceğiniz şeyler.yanımda poşet çorba,elma,yarım marul-limon ton balığı ile gezdiğim de oldu.omlet imkanım yoksa 1-2 dl ekmek,kk peynir kahvaltısı da yaptığım oldu.

sonuç 22 günde 8 kilo!

2. 27 Haziran 2010
  3. TepkiseLmi

TepkiseLmi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    süpermiş hem aç da kalmıyorsun meyveler su falan doyuruyor üstelik sağlıklı bir beslenme programı da günlük yenilesi şeyler işte . domates salatalığın çok faydası var ameliyat dönemimde 3 hafta yattım tabi vücut enerjiye ihtiyaç duymadığı için domates salatalık biraz da beyaz peynirle sabahları geçiriyordum ve öğle akşam çok hafif yemeklerle çorbalı menülerle ben de 21 günde 45 44 kiloya düştüğüm olmuştur 49 kilodan bu bakımdan domates salatalık çok faydalı bir de yumurta sanırım çok fazla kilo yapmıyor hemen her diyet listesinde var doktorlarda tavsiye ediyor ben haşlama tercih ediyorum hem tok tutuyor paylaşım için teşekkürler canım bende uygulayacağım 2 3 kilo versem fena olmaz 49 kiloyum şuan hedefim 45 bakalım çok teşekkürler paylaşımın için opuyorumnanaktan

4. 27 Haziran 2010
  5. TepkiseLmi

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    .........

6. 27 Haziran 2010
  7. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok şaşırdım bu kadar kısa sürede bukadar yemekle iyi kilo vermişiniz.ama sağlıklı zayıflama olduğunu sanmıyorum vucudunuzdan yağ gittiğine eminmisiniz

8. 27 Haziran 2010
  9. TepkiseLmi

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence biraz sporla desteklenirse gayet sağlıklı diye düşünüyorum bu programı çünkü günlük yeme ihtiyacı bundan ibaret birazda sporla herzmaan formda kalınabilecek bir menü benim fikrimce :)

10. 27 Haziran 2010
  11. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    buna benzerini bende yapmıştım ama salatayla çorbanın yerini değiştirebiliyodum. sen sporsuz mu verdin bu kiloyu?

12. 27 Haziran 2010
  13. kuskus79

kuskus79 oww papatyaa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kaçtan kaça düştün tatlım.dietten önce ve sonra ölçülerini aldıysan bizimle paylaşırmısın.eğer yağdan yaktıysan ölçüler bize cevap verir

14. 27 Haziran 2010
  15. kitty28

kitty28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    440
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar ölçü almadım maalesef.68den 60a düşmüştüm,boyum 1.73.her zamanki aktivitelerim dışında bir spor yapmadım,yaz olduğu için arada yüzdüm,yürüdüm ama spor amaçlı değil.verdiğim kilonun bir kısmının yağ değil ödem olduğuna eminim, ama ödem atmış olmak da güzel.öyle orantısız bir kilo vermedim, ne bileyim yüzün çöker popon kalır fln öyle olmadı yani =) çok sağlıklı bir diyet olduğunu iddia edemem.meyve-sebze-süt-peybir-et-yumurta ok ancak karbonhidratının düşük olduğunu zaten başta da yazmıştım.karbonhidratı meyveden ve çorbadan alıyorum sadece, ne kadar yeterli tartışmalı, ancak tam da bu yüzden kilo veriyorum zaten =)

16. 27 Haziran 2010
  17. Lara

Lara Guru Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    308
    KıTTY YAŞ KAÇ BENDE 68 DEN 60 A ıNMEK ıSTıYORUM AMA YAŞ 37 SENıN KADAR hızlı verebilir miyim acaba?Ergen döenmden beri dönem dönem diye yapmaktan bıktım artık ama vermem gerek kendimi kötü hissediyorum zaten yaştan ötürü kadınlaşma başladı kilo ile dahada görünür oluyor....Kabullenmek mi istemiyorum ne:))

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.