22 yaşındayım bekarım menepoz illetinde buldum kendimi bir anda

Konusu 'Menopoz' forumundadır ve umut. tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

30 Ekim 2009
    Konu Sahibi : umut.
  1. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    allah yardımcımız olsun hepimizin.22 yaşındayım bekarım ama fsh 14dü bu ay 10.75e düşmüş:) ama e2de 25 di oda 16ya düşmüş:KK43:(( yani ben bitiiyorum artık kanamam az gelıyor kendılıgımden hasta oldum ama bundan sonra nasıl olacak bilmiyorum.çok üzülüyorum kahrediyorum kendimi yokmu bir tedavisi ya çok gencim daha ya bekarım çocukları çok seviyorum bütün mahallenin çocukları bütün gün bizde elalemin çocukları biele bana annemizsin sen dio ayrıca okul öncesi eğitmeniyim bu sene son senem vede derslerde sürekli beynim zonkluyor.bu hafta kreşte satajım var ona başlayacağım.çok canım yanıyor ya herkesin ewlat hasreti var ama daha ewlenmeden böyle şeylerle karşıkarşıya kalmak çok zor allaım sen yardım et yarabbim sen bize hayırlısıyla ewlatlar ver yarabbim.çok üzülüyorum ya hayat bana ağır geliyor psikolojm alt üst oldu çok yoruldum artık bukadar üzüntüden dolayı.allahımm sen bu ayırlı cuma gününün hürmetine tüm hastalara şifa ver yarabbim sen bizim gönlümüzün muradına erdir.....bana yardım edin ablalarımsenağlamamafoldumben:a015:

2. 30 Ekim 2009
  3. eylos_25

eylos_25 Oglum abi oluyor.... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    dr.ıbrahim saraç oglunun sogan kürünü denedinmi buradaki arkadaşlarda denedi ve memnun kaldılar bir araştır derim geçmiş olsun............

4. 30 Ekim 2009
  5. TheShe

TheShe Guest

Canım bunun tedavisi var, teslerini yaptırdın iyi bir doktorla görüşmedin mi :eek:lmaz:
    Bir arkadaşım da 27 yaşında menapoza girmek üzere olduğunu öğrenmişti ve tedaviyle hallettiler.

6. 30 Ekim 2009
  7. semos427

semos427 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    The She nasıl bir tedavi uygulandı arkadaşına.
    umutçum hayıt tohumu iç yeşil çay iç e2 yi yükseltmeye bak.zaten hayıt tohumu hormonları dengeliyor canım az kaldı yürüyüş yap bol bol.bu kadr çok düşünme düzelirsin bunları yaparken aniden cyclo dktor verirse iç 3-4 ay sor ama doktoruna.belki yumurtaların aktifleşir.sakın üzülme
    daha gençsin.şansın var.üzülürsen daha kötü olur.
    saraçoğlundan bitki iste soğan ye akşamları yemeklerde.soğan suyu da iç canım.
    ama bence saraçoğluyla konuş anlat sorununu.
    bende ondan bitki içiyorum şu an bekliyorum.
    haber vericem gelişme olduğu gibi canım ben hep buralardayım kesinlikle bilgilerimi yaptıklarımı paylaşıcam sizinle.işe yarayanları yazıcam.belki bana faydası olan başkasına da olur düşüncesiyle.

ben şu an cyclo içiom hayıt tohumu içiyorumsabah akşam. yürüyüş yapıyorum
    hayıt civanperçemi yeşilçay aslanpençesi yiyorum.
    akşamları soğan yiyorum yemeklerle beraber.
    ekmeğime çörekotu serpiyorum yerken.
    çörekotu herşeye iyi geliyormuş.
    saraçoğlunun bitki kürünü içiyorum bitmesine az kaldı.eylül 1 de başladım bitki kürüne.sanırım 10 güne kadar biter.sonra soğan yapıcan dedi bana.
    yine konuşucam saraçoğluyla
    sonra incirle havuç yapıcaksın dedi.
    bunları hep sırasıyla yapıcam sorucam hocaya nasıl yapmam lazım diye.inş düzelicem inanıorum.
    hepimiz için dua ediyorum
    ayrıca herşeyi mevsiminde tüketmeye çalışıyorum.
    salata baklagil sebze yemeği bol bol yiyorum.canım.

8. 30 Ekim 2009
  9. 35sevi35

35sevi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım kendini bu kadar yıpratma daha çok gençsin belki sıkılmışsındır ondan yükselmiştir düzene girer adetinde fsh ın düşer bitki çaylarını yap onların faydasını görürsün canım şunuda unutma senin sağlığın daha önemli Allahtan umut kesilmez bol bol dua et dr a gittinmi hiç peki? tedaviyle düzelir bak benimde fsh ım 42 ama yaşım 40 1 yıllık evliyim malesef geç evlendim eşimle 15 yıl çıktık anca evlenebildik zorluklarla tabikii neler çektim evlenebilmek için şimdi mutluyum ama çocuğumuz olmuyor dr erken menepoz dedi tüp bebek dediler ama maddi imkansızlıktan yaptıramıyoruz canım ALLAHIMA dua ediyorum bana ve bebk isteyen herkese annelik duygusunu tattırsın canım çok şükürki sağlığımız yerinde herşeyin hayırlısı ne diyelim rabbim ne derse o oluyor sende kendini harab etme kardeşim çok gençsin düzelir herşey ama stres yapmaman lazım kendine iyi bak canım üüzlme olurmu:teselli:

10. 30 Ekim 2009
  11. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    çok sağolun desteğiniz için...testlerim yapıldı istanbula bahçeci kliğine bile gittim süleyman beye ama yapılacak birşey yok.tek çare yumurta dondurmakmış ve bu türkiyede yasal değil kıbrısa gidecektim ama kesin bir sonuç değilki buda şans eğer yaptırırsam vede evlenince ya tutmassa ozaman çok büyük hayal kırıklığına uğrayacağm vede vazgeçtım şimdilk bundan. burdaki doktorum cylo verdi bugün başlayacağım fshım bu ay kendılığınden düştü ama e2de düştü e2nin düşmesi çok tehlikeli kadınlık hormonum iflas ediyor kanamam bile çokaz yumurtalıklarım artık çok küçülmüş çalışmıyormuş. allah yardımcımız olsun...ummarım geriiye dönüşüm olur.hepimizin tabikide....... bu arada ben soğanı ağzıma dahi sokmadım hiç yemem çok zor iste soğan suyunu içmekte:KK43:(

12. 30 Ekim 2009
  13. ozbil

ozbil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    78
    umutcum hiç moralini bozma herşey allahtan allah nasip ettikten sonra herşey yalan.bende 25 yaşindayim ve benim fsh 102 lere bile cikti.dr.lar yumurta nakli dediler.ama bunu ne eşim nede ben istemedik.geçtiğimiz ay 9a düştü.e2de 72ye çikti.ben dhea l-arginine ve cylo kullaniyorum.dr.una sor istersen önerirse sende kullan.ama mutlaka sor eğer önerirse kullan.moral de çok önemli.1 senelik evliyim ve hayatimi karartmiştim.şimdi düşünmemeye çalişiyorum.sende öyle yap.

14. 2 Kasım 2009
  15. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    ya ben cyloya başladımya bana bi ateş basıyo çk fena sadece yüzüm yanıyor acaba ilaçtanmı yoksa ben kötüyemi gidiyorum iyice?mafoldumben

16. 2 Kasım 2009
  17. 35sevi35

35sevi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ilaçtandır canım o kadar canını sıkma menepoza girmessin daha canım dur bakalım ben 1 yıldır düzensiz adet görüyorum bende bile ateş basması yok olmaz öyle şey ilaç yapıyordur yada psikolojiktir canım tamammı kendine iyi bak :teselli:

18. 2 Kasım 2009
  19. TheShe

TheShe Guest

Ben o zamanlar ilgilenip detaylı sormamıştım.
    Arkadaşım amerikada yaşıyor, buraya gelmişti dönmeden önce de jinekoloğuna uğramış ve değerleri çok düşük çıkmış, doktor menepoza girmek üzere olduğunu söylemiş. O zamanki anlatışı da iyi ki doktora gitmişim eşikten döndüm olmuştu. Ne yaptılar nasıl bir tedavi uyguladılar hiç bilmiyorum. Ama şimdi yazılanları okuyunca şaşırdım, doktor bile tedavisi yok demiş, nasıl oluyor ki bu fisfisfis