23.haftada nst de sancı 2011 ocak anneleri yardım

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve selsel tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : selsel
  1. selsel

selsel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar cuma gunu doktora gıttım doktora karnımda serleşmeler oluyo dedım benım ıkız oldugu için doktor degerlendırelım dedı nst ye bagladı ve sancılarım cıktı bu sancıları durdurmamız lazım dedı serum verdi 1saat ve sonra tekrar nst sonucu temiz cıktı.ve ben bu hafta yurtdışına evime dönecektim doktor suan gıdemezsin dedi tekrar bakıcak salı. gunuve vajinal muayene ettı herhangı su gelmesı ve açılma yok dedi.bu sancı denılen sey kasılma mı aynı zamanda.2011 ocak annelerı nst ye gırenınız olumu benım gıbı.

2. 19 Eylül 2010
  3. guldeseker

guldeseker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç girmedim bilmiyorum bu konu hakkında pek bişey
    çook geçmiş olsun

4. 19 Eylül 2010
  5. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Gecmis olsun canim ya bende de sertlesme oluyor ve doktora gitmekten korkuyorum sanci fln derse cok evhamlanirim diye.. Ins normal bi sekilde sorunsuz atlatiriz su zamanlari :KK43:

6. 19 Eylül 2010
  7. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selselcim benimde 21+3 bebeğim. 18. haftada kasılmalarım başladı lekelenmeyle beraber, acil doktora gittik. artık o kadar sık geliyoduki kasılmalar erken doğum eylemi dediler. ilaçlarla durdurdular çok şükür. yalnız benim rahim ağzım da çok incelmişti. o yüzden ilaçlar artı yatak istirahati verdi doktorum. sen şimdilik yola falan çıkma sakın. doktorunun tavsiyelerini dinle onlara güvenmekten başka çaremiz yok. hala ara ara karnımda sertleşmeler oluyor. sertleşme olduğunda özellikle yat dinlen. ayakta fazla kalma hatta mümkünse bi süre kalçanın altına yastık koyarak yat. Allah hepimizin bebeklerini korusun :Saruboceq:

8. 19 Eylül 2010
  9. selsel

selsel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya kasılmayla sancı aynı seymı nst de anlamadım yagmurcum inş erken dogum illetınden korusun bizi rabbim.ama evime dönmem lazım artık eşim yarın gelıcek benı almaya bı gun durup donucez.ucak yolculugunun tehlıkesi cok olmaz otobus gıbı.bakalım doktor ne dıyıcek.inş bi sorun olmaz.

10. 19 Eylül 2010
  11. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah sorun olmaz sen yine de doktoruna danışmadan yola çıkma. hiç bir şey senin ve bebeklerinin sağlığından önemli değil...

12. 19 Eylül 2010
  13. vuslatyaren

vuslatyaren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    selselciğim ben daha nstye hiç girmedim
    inş dediğin gibi erken doğum falan olmaz hiçbirimizin.
    dr bana doğum öncesi iznin hepsini vermem lazım sonraya aktaramam seninki riskli dedi.15 ekim gibi falan izne ayrılacağım.
    ALLAHIM hepimize bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.
    sen kaç kg aldın?ben 5.5 kg almışım.ama şu göbek deliğim çatlayacak gibi acıyo bazen ve biraz fazla yesem nefes alamaz gibi oluyorum

14. 19 Eylül 2010
  15. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bende girmedim bu hamileliğimde.
    inş. birşey olmaz canım
    stres yapma hiç kendine.

16. 19 Eylül 2010
  17. selsel

selsel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    vuslatcım bende serleşmeler var dıyınce nst ye soktu doktor.sen ıyı az almışsın ben 9 kilo aldım benım ilk hamileliğim ve benim bulantım cok olmadı ilk aylarda iyi yedim.aynı benımde göbek deliği çok gergin ve etrafında çatlaklar oluşmaya başladımafoldumben

18. 21 Eylül 2010
  19. Ahmir09

Ahmir09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı durum bende de var.ben nst ye girmedim.karnım sertleşiyo ve acıyı sertleşirken.bunlar erken doğum tehdidiymiş.bende ilaç tedavisine başlıycam.ilk bebeğimde de aynısını yaşadım.son ayımda wc harici kalkmadan ilaçla 39 haftayı tamamlamıştım.ama bunda daha 4,5 aylıkken balşadı.inş. gününde doğururuz.