23 haftalık hamileyim bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve lagrima tarafından 18 Aralık 2011 başlatılmıştır.

18 Aralık 2011
    Konu Sahibi : lagrima
  1. lagrima

lagrima Rabbime emanetsin Oğlum! Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar 23 haftalık hamileyim oğlumuz olacak Allah kısmet ederse ama ben hemen hemen hiç hareket falan hissetmiyorum..
    nadiren seğirme gibi anlık hareketler hissediyorum ama dediğim gibi çok nadir.
    hissedebilenler var mı daha net. ? bendeki problem mi? neden hareket etmiyor olabilir ? çikolata falan yiyorum ama hareket etmiyor işte :KK43::KK43::KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
    millet 20 21 haftalıkken hissedebiliyorlarmış. görüyorlarmış gerindiğini falan.. ne bileyim.. çok üzüldüm kafama takıldı sorun ne olabilir?
  2. 18 Aralık 2011
  3. fk1991

fk1991 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya belki normaldir?? doktoruna bir sor
  4. 18 Aralık 2011
  5. sevimli_cirkin

sevimli_cirkin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben 20 haftalıktan daha erken hissetmiştim...mesela bigün ben çok hareket ettiysem ertesi gün hiç kıpırdama olmuyodu.sanki içimde hiçbişey yokmuş gibi geliyodu.bazı bebeklerin anne karnında ilk başlarda çokta hareket etmediğini duymuştum.bende olan bişeyi anlatıyım.kontrollerden birinde bebeğin hareketsiz olduğunu gördü dr.yaklaşık yarım saat uğraştı ve hiçbi kıpırdama olmadı.sabah gitmiştim kontrole.bişey yiyip içtiğimi sordu.aç karnına olduğum için hareket etmiyomuş.git çabuk şekerli bişeyler ye dedi.ben apat topar bişeyler yedim.yaklaşık 1 saat sonra haraket etmeye başladı.üzüleceğin bişey olduğunu sanmıyorum ama yinede dr a danış istersen...
  6. 18 Aralık 2011
  7. lagrima

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    doktoruma anca sabah sorabilirim ama içime kurt şimdi düştü
    işteherkes öyle söylüyor ben su zaman hissetmiştim falan diye. aklım karıştı ben hissetmiyorumm hiç bir şey.. yemek ya da sekerlişeyler yediğimde de hareket hissetmiyorum. hissettiğim saatler sabaha karsıydı. bir kaç kere hissettim işte. seyirme gibiydi..
  8. 18 Aralık 2011
  9. keydiley

keydiley Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    erkek çocuğu çok hareketli olmaz derler.bide sen farketmiyor olabilirsin.bende farketmiyordum.bugün 20.hafta bitti 2 haftadır oynadığını hissediyorum hele son bir haftadır deli gibi dönüyor içimde heralde:) gece o oynuo diye heyecandan uyuyamıyorum.sizinkide 1 2 hafta içinde daha çok oynicaktır.
  10. 18 Aralık 2011
  11. lagrima

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    20 hafta bitti oynadıgını hissedebiliyorsun 23 hafta oldum ama hissetmiyorum.
  12. 18 Aralık 2011
  13. goncamelek

goncamelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bu kadar kafana takma doktoruna bi danıs ama sunu söyleyim herkesin bir olmaz ben 6.aydan sonra hissetmeye baslamıstım korkma bence
  14. 19 Aralık 2011
  15. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben de çok geç hissetmiştim.Endişelenme herkesin bir değil.O seğirmelerde hareket aslında.Ama daha bebeğin minicik biraz daha büyüsün kuvvetlensin o zaman dışarıdan bile göreceksin.Hatta kafası poposu nerde onu da hissedeceksin.Çok değil 1-2 hafta sonra başlar iyice hareketlenmeye.Çikolata benim oğlumu da pek etkilemezdi :)) yine de için rahat değilse doktoruna danış ama o da biraz sabret diyecektir.
  16. 19 Aralık 2011
  17. lagrima

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    teşekkür ederim hanımalr doktoruma sordum normalmiş bu durum. 24. haftaan sonra yavas yavas hissetmeye başlarsın dedi.. bir daha bu insanları dinlememe kararı aldım.. her bünye aynı olmak zorunda değil ama demi.. neyse tekrar sağolun..
  18. 20 Aralık 2011
  19. cemile25

cemile25 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    :KK6: bende 22 haftalik hamileyiminsallah kizim olucak,hamileligimin 19 .20 nci haftalarinda hissediyordum bir seyler,ama kestiremiyordum gaz mi yoksa bebek haareketmi ediyor diye,halata kestirmis degilim ama 21-22 haftamda yani bu siralara inanilmaz hissediyorum,bazen aklima geliyor bu cocuk hicmi uyumuyor diye,ve benim takildigim nokta ben bebegimi genelde cok assalarda hatta kasiklaraimda hissediyorum bu acaba normalmi????nadiren göbegimin oralarinda hisseidoyum,burda takindim var bir tek.
    bebeisini hissetmeyen arkadasimada cocugunun erkek olma ihtimalini söylebilirim cünkü erkek bebekler kitlesel veya yumruksal degilde baliklama hissedilirmis diye dyumsutum,yani cok hissedilmezmis,ama korkma kötü bir sey yoktur,arkadasimin 6nci ayindan sonra hissettigini bilioyorum onunda erkekti,ve bir basladi sürekli tekmeledei senin de öyle olur sanirim, rabbim herkezin cocugunu kucagina almayi ve uzun ömürler vermesini hepimiz icin diliyorum..