23 haftalık doğan bebek yaşıyor !!!

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve EU2 tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

22 Mart 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Arkadaşlar,dün bir gazetede olan haber eşimin dikkatini çekti,bana da gösterdi..Şimdi ınternette tekrar araştırdım..23 haftalık doğan bir bebek yoğun bakımda özel çabalarla yaşatılmış...4 buçuk ay küvezde kalmış...

Şu an annesinin kollarında...Aile için çok sevindim...Allah mutlu etsin...Ancak Ölen bebeklerimi anımsayıp üzülmedim,kahrolmadım desem yalan olur.....senağlama senağlama

490 gr dünyaya gelen parmak bebek 1.2 kilo oldu - Netgazete.com

Buı da başka bir mucize...

http://www.webhatti.com/dunya/26350-iste-tibbin-son-mucizesi.html

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mart 2009
  2. 22 Mart 2009
  3. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öldürmeyen allah öldürmüyor.ne olursa olsun yaşatıyor işte.
    ne mutlu o aileye...........

4. 22 Mart 2009
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    canim benim uzuntunu cok iyi anliyorum inan icinin nasil yandiginida ne desem seni teselli etmez biliyorum...kelimeler kifayesiz kalir...

6. 22 Mart 2009
  7. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canim benim kiyamam ben sana....
    rabbim bunu hayirli görmüs demekki...
    bizim burda komsumuz da 4,5 aylik dogum yapti,ikizler 500er gramdan azdilar..parmak kadar..
    simdi ikinci dogumgünlerini kutlayacagiz...
    1 sene hastanelerden cikamadilar,bagirsaklari disindaydi,ikiser defa beyin kanamasi gecirdiler..
    ama Rabbimin isi iste...verende o alanda sonucta...herseyde bir hayir var...
    seninde saglikli yavrularin olucak insallah bitanem

8. 22 Mart 2009
  9. EbSe

EbSe SOR, SOR Kİ ÖĞRENESİN :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok ilgiç.. bende 6 aylık doğmuşum 950 gram.. 3 ay küvezde kalmışım..
    Allahıma bin şükür olsun.. sağlığım sıhatim herşeyim yerinde :)

10. 22 Mart 2009
  11. EU2

EU2 Guest

4 buçuk aylık mı doğdular emin misin ???????????????? Yani 4 buçuk aylık doğdular ama yaşattılar ve yaşadılar mı ????

Yani küveze koydular 4 buçuk aylık doğan bebekleri ve yaşadı bebekler öyle mi?????????????:1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::1shok:

12. 22 Mart 2009
  13. EU2

EU2 Guest

4 buçuk aylıktı iki bebeğim ve ikisi de 500 gr dan azdı...Kız 120 gr,erkek 150 gr dı..Eğer 4 buçuk aylık doğan ikiz bebekler yaşadılarsa şu an bayılabilirim......................

14. 22 Mart 2009
  15. Fadik

Fadik Yusuf Eymen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    benim eltimin yeğeni de köyde 6.5 aylık dünyaya gelmiş...hemde hastanede değil evde...
    eltim anlatıyorda ben yüzüne bile bakamadım çok küçüktü diyor...
    bebeğin annesinin ilk doğumuymuş..bebekte çok küçük olunca oda bakmasını cesaret edememiş...birkaç ay kaynana bakmış...aslında hiç yaşayacak diye ümit etmemişler...köyyeri diyesin insanlarda biraz cahilmiş ozaman...dr a bile götürmemişler...

şimdi o bebek askere gitti....

şuan düşümdüğümüzde 6.5 aylık bir bebek küves olmadan yaşayamaz diyoruz...ama yaşamış....

bitanem senin bebişlerininde ömrü olsaydı onlarda yaşayabilirdi...ama onların ömrü ne yazıkki o kadarmış:çok üzgünüm:

16. 22 Mart 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Benim bebeklerim de doğduklarında yaşıyorlardı..4 buçuk aylıktılar..Ben kürtajdayken bile hareket ediyorlardı....Her yerleri belirgindi..Hiç bir sorunları yoktu ve kalpleri de atıyordu.........

23 haftalıktan evvel erken doğumla yaşayan yok deniyor..Yani bu doktor öyle diyor..Rekor 23 haftalıkmış..

18. 22 Mart 2009
  19. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sen hareket eden bebeğini kürtajla aldırdın mı soksa yanlış mı yazdın:kızgın::1shok::1shok: