23 Haftalk Hamileyim, Kocamn umrunda deil!...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Gly77 tarafından 24 Haziran 2009 başlatılmıştır.

24 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Gly77
  1. Gly77

Gly77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dün akşam eşim mesaiye kalacağını söyledi, "8 gibi çıkarım" dedi. Ben de eve gittim, yemek yaptım ve beklemeye başladım. Saat 8'e doğru aradım, gelirken süt almasını istedim. Bu arada işlerinin çok az kaldığını ama müdürünü eve bırakacağı için gecikeceğini söyledi. Ben de yemeğimi yiyeyim en iyisi, aç aç beklemeyeyim dedim. 1 saat sonra müdürü (aynı zamanda benim de müdürüm) aradı, "Ben kocanı rehin aldım, müsaadenle biraz dertleşeceğiz" dedi. "Tamam" dedim. Saat 10 oldu yok 11 oldu yok. Ben kocam süt alsın gelsin diye beklerken marketler de kapandı tabi. Gece 1'de geldi eve, "Süt aldım, getireyim mi" diye uyandırdı beni. Ne uyandırıyorsun, ne güzel uyuyordum işte. Bu sefer saatin ne kadar geç olduğunu farkedince sinirden uykum kaçtı. "Bu benim ilk bebeğim, seninse ikinci. Bu bebek için benim kadar heyecanlı olmamanı anlayabiliyorum ama neden böyle davrandığını anlayamıyorum. Geç kalacağını haber vermek için bile kendin aramıyorsun, müdürüne aratıyorsun. Bilseydim kendim alırgelirdim sütümü de" dedim. Özür diledi. Ama benim çeşmeler açıldı bir kez, ağlamaktan nefes alamıyorum. Bebiş bile huzursuz oldu, tepinip duruyor. O tepindikçe daha doğmadan bebeğimi de beni de bu kadar üzüyorsun, sen bu bebeği haketmiyorsun diye düşünüp (bu kısmı söylemedim ona) daha da çok ağlıyorum. Ağlarken ağlarken uyuyakalmışım. Olay bu. Şimdi lütfen birisi bana aşırı tepki gösterip göstermediğimi söyleyebilir mi?

2. 24 Haziran 2009
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    aşırı tepki göstermişsiniz ama
    hamilelikten dolayı sanırım...
    yani herzaman olmuyorsa bu anlattığınız
    bence hoş görebilirsiniz,huzursuz olmaya değimez diye düşünüyorum...
    sevgiler...

4. 24 Haziran 2009
  5. SERENAY

SERENAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ne desem bilemiyorum ki

Doğrusunu istersen gülüm biraz abartmışsın gibime geldi. Gerçi hamilelikte böyle duygusal patlamalar olur, bizim hamilelikteki duygusallığımız erkeklerde yok işte asıl farkına varamadığımız nokta burası. Onun için aslında sorun edilmemesi gereken sadece bir iki laf ile geçiştirip kapatacağımız konuları bile lastik gibi çekip çekip uzatarak hem kendimizi hem de eşlerimizi üzüyoruz. Bence bu durumunda bu kadar üzülmeni gerektirecek bir mesele yok ortada kaldı ki eşin geç gelmiş olsa da senin istediğin sütü getirmiş.

Sana bir abla tavsiyesi bence hiç uzatma ve eşine güler yüzlü nazik davran. Mutlu ve sağlıklı bir hamilelik geçirmek istiyorsan herşeyi de kafaya takma..Sağlıcakla...

6. 24 Haziran 2009
  7. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım bencede hamileliğin vermiş olduğu aşırı duygasallıktan dolayı fazla tepki göstermişsin
    belki eşine kırılabilirsin ama bu kadar ağlayıp kendinin ve bebeğinin sağlığını tehlikeye atmaya ne gerek var ki canım
    unutma hamilelikte stres ve sıkıntıdan uzak durmalısın:eek:lmaz:kaldı ki eşin özür de dilemiş

8. 24 Haziran 2009
  9. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    kızma bana ama aynına benzerı ben de yasıyorum.. ama benım kıde gece gelıp uyandırıyor benı ve söyledgı laf şu.. ben sütü unuttum....

bende 33 haftalık gebeyım bu arada..

10. 24 Haziran 2009
  11. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bıraz hormonlarının etkısı var sanırım.. bosverecen herseyii

12. 24 Haziran 2009
  13. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kıyamam ben sana yaaaa

14. 24 Haziran 2009
  15. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bencede tepkini biraz abartmışsın ancak eşin saat konusunda biraz daha dikkatli olmalıydı diyorum çünkü sonuçta hamilesin ne zaman ne olacağı belli değil bu kadar geç gelmeyebilirdi sende kendisine daha uygun kelimelerle tepki verebilirdin. gelirken sütü unutmamış ve getireyimmi diye sormuş bence eşin bebek için heyecanlı senin içinde düşünceli davranıyor. hiç üzülme sıkma canını eşin sana değer veriyor ve bu bebeği heyecanla bekliyordur UNUTMA canım bu belki onun ikinci bebeği sitem ediyorsun ona ama ikinizin bereber sahip olacağı İLK BEBEK....:nazar:

16. 24 Haziran 2009
  17. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hatası bir buysa ilk seferden fazla tepki vermişsin..tabi hamilelik sürecini atlamamak gerek.ondanda kaynaklanıyor..kendisi aramalı ,haber vermeli en baştan plan yapıp sana net bir saat söylemeliydi o ayrı ama olmuş işte adamın boş anına denk gelmiş denilebilir.başka neler yapıyo umursamaz?yazmamışsın.sürekli oluyorsa bu 1 değil 2 değil 3 değilse.bilemem.verdiğin örnek üzerinden konuşuyorum takma diyorum

18. 24 Haziran 2009
  19. Gly77

Gly77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kırk yılın başı bir aşerecektim, o da burnumdan geldi. Bir kez kavun aşermiştim bir de dün süt çekti canım, o kadar. Ben geç geldiğinden çok ona takıldım zaten. Bu arada salya sümük içtim yine sütümü, beklemişim kaç saat bırakır mıyım hiç.