23 yaşında erken menepoz..

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve umut. tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : umut.
  1. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba dktor hanım. daha önceden de yazmıştım size yardımcı olmuştunuz teşekkürler...insan böyle zor bir durumda ilgiye alakaya okadar çok ihtiyaç duyuyor ki stres yapmamak için elımden gelenı yapsamda olmuyor ve bu ay sonucum cok kotu cıktı 0.60 olan prolaktın 40 olmus:KK43: fshda 10 du 15 olmuş çok üzülüyrum artık birşeylerimi kaybediyormuyum?gögüslerim çok ağrımaya başlamıtı zaten yükseldiğini anlamıştım ilaç olarak ne kullanmalıyım acaba.önceden dostineks kullanmıştım 28 ıken.şimdiden teşekkürler

2. 13 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam gene dostinekse devam edersiniz. ancak önemli başka bir konu var ki fsh değeriniz çok yükseliyor. eğer uygun olursanız istanbul size uzak değil mutlaka kontrole gelin, zaman aleyhinize işliyor olabilir. geç kalıp sonrasında bazı şeyler için üzüntü yaşamayın. sevgiler.

4. 14 Nisan 2010
  5. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    geçen ay gelmiştim istanbula bekar olduğum içinde pek birşeyde yapılamıyor üstten ultrason oda silik oluyor yumurtalıklarım çok net gözükmüyor. artk çok üzülüyorum üzüldükçe kötüye gidiyor farkındayım ama çok canm yanıyor bugün doktor cello mr istedi cumartesi yapılacak oda bugün yine faksladım sonuçlarımı ama geriye dönmediler daha.teşekkür ederim dostineksin hepsinimi içmem gerekiyor acaba yoksa kutunun yarısınımı? çok teşekkürler sağolun.:çok üzgünüm:

6. 14 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    mr sonucunuz çıksın doktorunuz dozlarınızı belirler. geçmiş olsun tekrardan.

8. 19 Nisan 2010
  9. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba doktor hanım benim hormon tahlillerimi belirtmiştim 2.gün yapılanı.3.gün tekrar yaptrdım başka bir hastanede sonuç fsh 9,39 ....e2:11,62 prolaktinde 553 ama referans aralığı 127-637 1 günde nasıl bukadar değişti acaba bunun bir açıklaması varmı iaç kullanmadan prolakınım düştümü yanı bir gunde gogüslerimde eskısı gıbı agrımıyorda.hastalığım strese bağlımı benim çünkü çok mutlu bir gün geçirmiştim tahlilimi yaptırmadan önce....ayrıca mr sonucumda şöyle;hipofiz gland yüksekliği orta hatta normldir.glant kontrları muntazmdr.nörohipofiz pitüiter gland posterioründe yağ içeriği nedeniyle hiperintens sinyal özelliğinde ve normldir.
    infindubüler stalk orta hattadr
    görüntü alanına giren optk kiazma,suprasellar sistern,bilateral kavernöz sinüsler,beyin sapı oluşumları ve serebral hemisferlerde patolojık form ve sınyal degısımı saptanmadı.bilateral internal karotit arter petroz ve kavernöz segmentleri normal kalibrasyonda ve patent akımla uyumlu flow-void sinyal özelliğindedir.
    klival ve petroz apikal yağ homojendır
    sfenıid sinus,etmoid sınus ve nazofarenks aerasyonları tabıdır.

10. 19 Nisan 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar prolaktin hormonu herşeyden etkilenmektedir. değişkenlik gün içinde bile gösterebilir. mr sonucunuz da normal korkmayın. ancak benim dikkatimi çeken fsh değerinizdeki sınıra yakın yükseklik sanırım asıl onun üzerinde yoğunlaşmak gerekecek.

12. 16 Mayıs 2010
  13. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar doktr hanım..en son 11nisanda adet olmuştum 6 ay cyclo kullndım bu ay bırakıp kendıliğinden olmayı bekliyorum.ama hala olmadım:KK43:(farlutal kullnmalımıyım yada birkaç gün daha beklemelimiyim???bir haftadır çamaşırım sürekli ıslak normalde akıntım oluyordu hep beyaz renk ama şimdi akıntım yok su geliyo çiş kaçırıyorum gibi resmen bneden oluyor acaba?çok rahatsız oluyorum artık çok canım yanıyor yardım edin lütfen birde bundan sonra cyclomu kullnmalıyım yada yazz24 falnmı yumurtlama olursa cyclo ıle atılabılıyormus galıba yazz24 ıle atılmıyormus yumurta. bekarım 23 yaşındayım çocuk sahıbı olmak ıstıyorum hiç bir tedavısı yokmu durumumun teşekkurederım

14. 17 Mayıs 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba yaşınızı yazmasaydınız sizi 40larında diye düşünecektim. çünkü cycloyu adet düzensizliğinde bu yaşlarda tercih ederiz. Hele de çocuk isteminiz varsa tedaviniz bambaşka olmalı. Bu konuyla ilgilenen hekimleri tercih etmenizi önerebilirm. Akıntı sorunu ise muayene gerekli ise kültür alınarak sonuca varıp tedavi edilmelidir.

16. 17 Mayıs 2010
  17. umut.

umut. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    peki doktor hanım benim ne ilaç başlamam lazım şimdi ne kullanmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz?sadece duzenleyıcı yada doğum kontrol hapı kullanmamı söyluyr doktorlarm yardım edın lütfen nasıl tedavı olmalıyım????bir yol gösterin yaşım 23 olsada ruhum bedenim 40ı aşalı çok oldu:gitme:

18. 17 Mayıs 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    adetinizin 3. gününde yaptırmanız gereken fsh, lh, estradiol, prl, tsh hormon değerlerinizle tekrar konusalım.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.