24.08.2009 da Starnberg deyimm...

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve simurg80 tarafından 1 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : simurg80
  1. simurg80

simurg80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle herkese selama.s.
    Başlıkta belirttiğim gibi bu ay sonu aile birleşimi ile oraya geliyorum.Buna bağlı olarak bir kaç sorum olacak.
    Ben Türkiye de 11 yıllık devlet memuruyum,ameliyathane hemşiresiyim.Okuldan ebelik diplomam var.2 yıl kadar ebelik yaptım.
    Oraya geldiğimde hangi aşamalardan sonra işimi yapabilirim.3 yıllık meslek kursun da bahsediyorlar.Diplomam ve hizmet yılımı gözönünde bulundurarak bunu daha kısa süreye indirirler mi?
    Bir de diyelim ki meslek kursunu da aldım.Hastane de mi çalışayım?
    Kendime ait sağlık kabini(klinik) mi açayım?
    Yardım ve görüşlerinizden dolayı şimdiden teşekkürleropuyorumnanaktan

2. 8 Ağustos 2009
  3. simurg80

simurg80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sorduğum konularla ilgili bilgi sahibi olan kimse yok muuuu:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

4. 16 Ağustos 2009
  5. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    diplomalar burada gecmiyor :KK43: önce burada denklik yapmak gerekiyor ki bu 1 yil dil dersi, sinav verilirse 2 yil da brans dersleri farki olarak tamamlaniyor... tabi benim bu bahsettigim üni dip. icin... sizin durumunuzda belki farkli bir yol bulunabilir... diploma ve aldiginiz tüm derslerin transkriptini mutlaka alin okulunuzdan hatta almanca yeminli tercümandan ceviri de yaptirip öyle getirin herseyi yaninida. burada ceviri vs cok pahali...

son bir not eger ceviri yaptirirsaniz resmi islemlerde kollanacaginiz icin noter tasdiki ve apostil gerekiyor...

6. 31 Ağustos 2009
  7. simurg80

simurg80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Cok tsekkür ederimopuyorumnanaktan