24 Eylül'de Kombine (silikon+burun) ameliyat oluyorum

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve blauschatz tarafından 20 Eylül 2007 başlatılmıştır.

20 Eylül 2007
    Konu Sahibi : blauschatz
  1. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam kızlar,
    Çok uzun süredir özellikle meme protez ameliyatını düşünüyordum, ve nihayet o gün geldi çattı artık senağlama ...Dün kan tahlili,EKG (Kalp grafiği), ve akciğer röntgenim çekildi.Bugün tekrar doktoruma gideceğim son bir görüşmeden sonra p.tesi 4 saatlik genel anestezi altında kombine bir ameliyatım olucak...bana şans dileyin arkadaşlar..senağlama

Ameliyat olmayı düşünen arkadaşlar merak ettiğiniz şeyler olursa yaşadığım ve yaşayacağım tecrübelere dayanarak bilgi vermeye çalışırım...Çünkü ben burdaki arkadaşların tecrübelerinden cesaret alarak bu karara vardım..

Bu arada burdaki arkadaşlara özellikle daima,nutella,ivycan,sen+ben+biz ve adını hatırlayamadığım diğer arkadaşlara verdikleri destek ve moral için çok teşekkür ederim.a.s.a.s.a.s.

2. 20 Eylül 2007
  3. mia

mia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    113
    blauschatz merhaba, öncelikle şimdiden geçmiş olsun umarım çok rahat bir şekilde geçirir ve atlatırsın. nerde ameliyat oluyorsun doktorun kim? bende düşünüyorum ve biraz daha cesaret toplayabilirsem hemen ameliyet masasına yatacağım. Sen hangi yöntemle ameliyat olacaksın? koltuk altı, göğüs ucu vs? ve hangi silikonu nereye yerleştirmeye karar verdiler. Muayene esnasında sana göğsünün ne kadar büyüyeceğini gösteriyorlar mı?? biraz dağınık oldu ama aklıma geleni yazdım :) ilgine çok teşekkürler.

4. 20 Eylül 2007
  5. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben Mersin Üniversite hastanesinde olacağım. Kesi yeri meme altından olucak ,protez kas üstüne konacak 275 veya 300 cc mentor high profile jel protez..Göğsümün ne kadar büyüyeceğini anlattı doktor ve daha önceki hastalarının resimlerine baktım..:KK46:

6. 20 Eylül 2007
  7. *can*

*can* Guest

ücreti ne kadar canım?

8. 20 Eylül 2007
  9. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Ücret 5000 ytl.civarında kombine olduğu için toplam 5.000 YTL.

10. 20 Eylül 2007
  11. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sağolun kızlarrr iyi dilekleriniz için..Verdiğiniz destek inanın benim için çok büyük ...

Evet 4 gün kaldı birde bana sorun senağlama...Bugün doktoruma gittim burun fotolarımı çekti profilden karşıdan bilgisayara attı düzenlemeler yaptı 4-5 adet farklı burun olarak örneklerini gösterdi.. bende en doğal olanı beğendim şöyle olsun böyle olmasın gibi fikir alışverişi yaptık.

Meme protezi siparişini vermiş. 2 adet sporcu sütyen almamı istedi.Yarın da tahlil ve röntgen sonuçlarını götüreceğim ve anestezi durumumda sonuçlanacak fisfisfis umarım sorun çıkmaz..

Ameliyat sonrasını bile sordum valla, 72 saat banyo yasakmış yani 3 gün daha sonra burun alçıma su değmemek şartıyla banyo serbest. 6 hafta sürekli sporcu sütyeni takacakmışım.Aklıma geleni sordum işte :KK46:

Doktor bana göğüs bezlerim yeterli olduğu için 300 cc değilde 275 cc öneriyor ısrarla arasında çok büyük bir fark yok diyor. milim farkı var diyor ..ne dersiniz kızlar kaç cc taktırayım :eek: a.s.

12. 21 Eylül 2007
  13. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sağol perry ..... a.s. bende 300 cc olsun diye düşünüyordum...öyle taktırayım :dance:
    Aslında ben 1 ameliyata cesaret edemiyordum ama burnuma yapacağı operasyon çok küçük olucak, burnum öyle çok kaba ve şekilsiz değil çok az kemeri var, narkoz almışken o da çıksın aradan dedim.Doktorumda dedi fazla oynamayacağım sadece kemer kısmını alacağım dedi...şakkıdı

14. 21 Eylül 2007
  15. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Perry, senin protez kaç cc ?

16. 22 Eylül 2007
  17. ahbuben

ahbuben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yalnız arkadaşım bana çok ilginç bişey anlattı, abisinin karısı bir ingiliz ve silikonlu, sütü doğumdan tam 40 gün sonra gelmiş, nasıl olur yaa dedim, tabi artık bebek mamaya geçtiği için emzirmemiş ama emme olayı olmadan 40 gün sonra süt gelmesine inanasım gelmedi ama olmuş işte...

18. 22 Eylül 2007
  19. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sağol canımm benim yazamayı düşündüğüm cevabı sen yazmışsın.. a.s.

Bunu özellikle doktoruma da sormuşum.Ne hamilelikte ne emzirmede hiç bir problem olmayacağını bir sorun çıkmadıktan sonra ömür boyu kullanacağımı söylemişti.:dance: