24. haftadayım en başından beri kanamam var

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dtemel tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

11 Ekim 2010
    Konu Sahibi : dtemel
  1. dtemel

dtemel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar 24 haftalık hamileyim bir kızım olacak fakat öğrendiğim ilk günden(7 hafta) beri lekelenme tarzında kanamalarım oluyor bazen hergün bazen haftada 1-2 oluyor aslında alıştım artık ama kimseden de böyle bir durum duymadım endişeleniyorum.benzer bir durum yaşayan var mı aranızda ...Bebeğimin herşeyi normal gayet haraketli hiç bir sorun yok .

2. 11 Ekim 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş olsun öncelikle.Ben de çok şükür yok ama annem söyler hep bende 9 ay lekelenme oldu diye.Özellikle adet günlerine denk gelen zamanlarda.Ama her türlü leke kanama vs önemli sonuçta mutlaka doktora danışmak lazım.Bol bol dinlen yorma kendini.Sağlıkla gelsin bebişin.

4. 11 Ekim 2010
  5. DarkAngellotti

DarkAngellotti BeN ONa ReSMeN AŞıĞıM ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bunu biran önce doktorunla paylaşmalısın bende 6 haftalık hamileyim geçn hafta lekelenme oldu aldırış etmedim. dün koyu kahve renginde akıntım oldu dr. gittim hemen düşük tehlikesi çıktı serum verdi.

6. 11 Ekim 2010
  7. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bende de koyu kahve bir leke oluyordu... fakat ben bunu hiisetmiyordum sadece wc'ye girdiğimde kilotumda görüyordum... 18. haftadaydı sanırım yine oldu bu sefer küçük değil biraz daha büyük bir alandaydı.Hemen Ankaradaki zübeyde hanım doğum evinin aciline gittim (kendi doktorum tatildeydi) Orada spekulum takıp baktı doktor hemde ultrasona aldı ama lekelenmenin vajinal olmadığını söyledi.Bebeğimde çok şükür gayet iyiydi. Daha sonra bu lekenin makattan olabileceğini söyledi. Bağsur başlangıcı (bir çok gebede oluyor), var olan bir bağsurun gebelik ile daha da aktifleşmesi,yada gebelikle birlikte fissür oluşumu (bağırsak çıkışında ufak çatlak) olabilir dedi.Bundan kaynaklı bu şekilde bir lekelenme yaşıyor olabilirsin dedi...
    Ne olursa olsun bu işi aksatma ve doktora görün.Vajinal olmayabilir ama makattan da olsa ona göre bir beslenme şekline geçip daha ileri boyuta gelmesini önleyebilirsin. (kabızlıktan yada aşırı ishalden kaçınarak,acı yemeyerek v.s.)

8. 12 Ekim 2010
  9. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    teyzem 9 ay boyunca çekti bu derdi...lekelenme falan yanında hiç kalır...öyle böyle değil...çarşaflar yetmezdi ,şakır şakır boşalıverirdi... evden çıkmaya korkardı...ama oğluşu şimdi 5 yaşında...doktor bi problem yok diyosa senin hamileliğin böyle geçicek demek ki...