24 haftalıkta erken doğum tehdidi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve bal-do tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : bal-do
  1. bal-do

bal-do Guest

Arkadaşlar merhaba 24 haftalık hamileyim ve bir kaç gün önce plesantanın aşağıda olduğunu öğrendim ve çok canım sıkıldı ne yapacağımı bilmiyorum bu durum renkli ultrasonda ortaya çıktı ve karnımın alt kısmında hafif ağrılar hissediyorum çalıştığım için çok fazla dinlenme şansım yok ikinci hamileliğim ve 21 aylık bir oğlum daha var mümkün olduğunca kendimi yormuyorum kanamam felan yok çok şükür ama karnımın alt kısmında şişlik ağırlık var hissediyorum lütfen bu durumda olan varsa benle paylaşsın 22 sine kadar dr bekliyelim dedi ozaman tekrar muayene olucam

2. 13 Mayıs 2008
  3. EU3

EU3 Guest

günaydın canım ıns hersey yolunda cıkar bende de dun aksamdan berı kasıklrım agrı ve sertlık var ben normal dıye bılıyodum demek erken doguma sebeb verıormus bende hemen doktora gıtmelıyım mı buarad 27 haftalık olduk

4. 13 Mayıs 2008
  5. cidy

cidy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    genelde erken dogum riski oldumu dr. yatip dinlen der bence sen karar vermelisin isinmi yoksa bebisinmi önemli.allah yardimcin olsun bebegin ins. vaktinde gelir.

6. 13 Mayıs 2008
  7. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bnm plesantada asağıda cıktı..doktor 20 haftaya kadar yukarı cıkmasını bekliyor..bnmde kasıklarımda şişlik ve ağrı var..eğer yukarı cıkmazsa kanama yapar dedi..ama erken doğumdan hiç bahsetmedi..bence evde yatma imkanarı yarat ve bool bol dinlen...sonucta işlerimiz bebeklerimizden daha önemli deil.cok gecmiş olsun :)

8. 23 Mayıs 2008
  9. bal-do

bal-do Guest

arkadaşlar ben 25 haftalık hamileyim ve 24 haftada renkli ultrasona girdiğimde bebeğin eşinin önde olduğu tespit edildi ve bugüne kadar rutin kontrollerimde bu durum anlaşılamamıştı dr um on gün sonra gel yine bakalım dedi bugün yine gidicem dr umarım herşey normale dönmüştür benim anlamadığım acaba sürekli bu durumun takibi renkli ultrasonlamı mı yapılacak yani bu durum rutin kontrollereimizin yapıldığı ultrason cihazlarında anlaşılamazmıbenneyaptımki

10. 23 Mayıs 2008
  11. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Anlaşılır tabiki, sizinki tesadüfen renkli ultrasonda görünlüş, daha evvel diğer usg de görülmemesinin sebebi belkide bebeğin eşi daha yeni öne geçmiştir... Ama doğuma kadar tekrar yukarı çıkabilir diye biliyorum...

12. 28 Mayıs 2008
  13. bal-do

bal-do Guest

arkadaşlar ben 28 haftalık hamileyim ve bebeğin eşinin yani plasentanın önde olduğu tespit edildi 4 gün önce kontrolde biraz daha yukarı çıkmıştı ama yine öndeydi kanama olduğu taktirde sezeryana alıcaklar böyle bir durum yaşamış veya duymuş olan varmı içinizde endişeliyim ve birileriyle paylaşmaya ihtiyacım var bir oğlum daha var bu ikinci gebeliğim oda 21 aylık daha çok ufak nekadar dikkat etsemde zaman zaman kucağıma alıyorum aynı zamanda çalışıyorumda tabi yorucu bir iş değil bütün gün oturuyorum. benimle bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

14. 28 Mayıs 2008
  15. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Canim Ya Inan Bilgim Yok Ama Endişelerini Okuyunca Yazmak Istedim.inşallah Rabbim Zamaninda Doğum Nasip Eder Tatlimm.ama şunu Da Söyleyeyim Amann Ağir Kaldirmamaya Dikkat Et Bak çalişiyosun Da ...inşallahhh Herşey Yoluna Girer

16. 28 Mayıs 2008
  17. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ah cnm bu konuda sana en aydınlatıcı bilgiyi dr verir
    istirahat etmen lazım tabi
    yokmu bebeğe bakacak kimse

18. 28 Mayıs 2008
  19. umut_sevgim

umut_sevgim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    canım bızım arkadsınınkıde oyleydı kanamları falan oldu ama sımdı dogdu ve cok saglıklı dıkat et sende o sureklı dınlendı sende kendını fazla yorma allah kucagına almayı nasıp etsın canımm