25 haftalık doğan bebeğim yine ameliyat oluyo..

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve syuzan tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : syuzan
  1. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Herkese selam...Başlıkta da yazdığım gibi benim bebeğim 25 haftalık doğdu ve 4.5 aydır yoğun bakımda ve hala ne zaman çıkacağını bilmiyoruz.20 günlükken erken doğumdan kaynaklanan hidrosefali hastalığı tanısı koyuldu bebeğime. Şimdiye kadar 3 beyin ameliyatı geçirdi ve 3 kere kateter takıldı anestezi altında.Maalesef bu anesteziler gözlerine vurdu ve doktor gözlerin lazer olması gerektiğini söyledi muhtemelen perşembe günü olacak ama küçücük yavrum doğar doğmaz nelerle karşılaştı...İçim yanıyo allah kimseye böyle bi acı vermesin...Hala ciğerleri gelişmedi nasıl kaldıracak bu ameliyatı da bilmiyorum.Ne olur bebeğime dua edin....

2. 8 Haziran 2010
  3. Lugesya_lin

Lugesya_lin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili arkadaşım,Allah sana ve bebeciğine yardım etsin umarım en yakın zamanda neşeyle hastaneden çıkıp mutlu günlere yelken açarsınız.....tüm duaların kabul olsun inşallah....

4. 8 Haziran 2010
  5. yagmurlu

yagmurlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    syuzan, ''anestezinin gözlerine vurması'' doktor teşhisi mi canım? bildiğim kadarıyla erken doğan bebeklerin çoğunda gözlerde damarlanma ile ilgili problem yaşanıyor. bu hastalığın adı ROP. zamanında teşhis edildiğinde lazerle rahatlıkla düzeltilebilen bir sorun. benim oğlumda bu ameliyatı geçirdi. korkulacak bişey değil. kendini üzme. eğer ciğerleri nedeniyle bu ameliyatı kaldıramıycak olsaydı anestezi doktorları bu işe hiç girmezlerdi zaten. kk de bebeği 24 haftalık doğan bi arkadaşımız daha var. onun yazdıklarını okursan görürsün. bebeği saatlerce süren kalp ve bağırsak ameliyatları geçirdi.şükür hepsini atlattı. inşallah senin bebeğinde atlatacak.
    bebeğin kaç kilo doğdu, adını ne koydunuz,ziyaret edebiliyormusun biraz bahsedermisin

6. 8 Haziran 2010
  7. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba benim bebeğimin her hafta göz muyanesi oluyodu özel doktor geliyodu.Bursanın en iyi doktoru ve gözleri çok iyidi bebeğim şant ameliyatı oldu gözleri kötüleşmeye başladı:Geçen hafta perşembe günü anestezi altında kateter takıldı bu hafta artık göz ameliyatı kesin dediler:Ben bunu doktora söyledim ve doktor onayladı:KK70:oktorlar herşeyi söylemiyo canım:İlk ameliyatından sonra dediler ikinciye ameliyat edelim şant kaymış,tamam ameliyat edin ama ciğerlerine vuruyo dedim yok öyle bi şey dedi çocuk doktorum:Ameliyattan sonra diyoki'evet maalesef ister istemez ciğerleri etkileniyo':Bebeğimin ismi Elmina ve sanada çok buyuk geçmiş olsun.İnşallah herkes sağlıklı bi şekilde bebeklerine kavuşur

8. 8 Haziran 2010
  9. yagmurlu

yagmurlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Elmina için dua edeceğim.
    anestezi ciğerleri etkileyen bişey değil ama cigerleri gelişmediği için anestezik maddeleri tolere etmekte zorlanabilir.
    benim bebeğimde hidrosefali nedeniyle ameliyat olp şant takıldı. ameliyata girerken henüz kendi solunumunu yapamıyordu,akciğer yetmezliği vardı. ondan başka göz ameliyatıda oldu.taburcu olduğumuzda oksijen desteği almıyordu,şu an ciğerden yana sıkıntısı yok. inşallah herşey yolunda gidecek.aklına kötü şeyler getirme.hep iyi olacak diye düşün ki iyi olsun canım benim

10. 8 Haziran 2010
  11. dilelif

dilelif Bu günümüze sonsuz şükür.. Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    88
    inşallah bunu da atlatır bebeğin Rabbim acil şifalar versin, duayla...

12. 8 Haziran 2010
  13. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Allah sağlık versin canım. ınşallah ameliyatı sıhhatle atlatır ve güle oynaya çıkarırsın kuzucuğunu.

14. 8 Haziran 2010
  15. merhem

merhem Kaan Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Offf offff !!! :çok üzgünüm: Allah kuzunu sana bağışlasın. Birlikte sağlıklı ,mutlu ,dolu dolu günler yaşarsınız inşallah.Allahım dualarımzı geri çevirme. Evladını sağlıkla kucağına almak isteyen tüm annelerinin dualarını kabul eyle ,hiç bir anneyi evladıyla sınama Rabbim.:teselli:

16. 8 Haziran 2010
  17. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Elmina inşallah bunuda atlatacak annesi..
    Sen iyi şeyler düşün canım..
    Bebeğine kavuşacağın güzel günleri düşün...
    Dualarımız minik Elminayla....

18. 8 Haziran 2010
  19. fogof

fogof Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    dualarım bebeğinle olacak ablacım içini ferah tut dua et. Allah kimseyi kaldırabileceğinden daha fazlasıyla imtihan etmez bunu düşün en yakın zamanda hayırlı şifalar diliyorum. Bol bol Allahın ya Şafi(şifa veren) ismini söyle.